Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Debel utrudnia Kubotowi grę w singlu

Dobre występy Łukasza Kubota w turniejach deblowych powodują, że nie może walczyć w kwalifikacjach dużych imprez w singlu.

Dlatego też Polak musiał wycofać się z gry w eliminacjach zawodów w Walencji i Paryżu. W hali Bercy przed rokiem zdobył 70 punktów.

15 listopada straci 60 pkt. (w miejsce zdobyczy z Francji wejdzie 10 pkt. ze Szczecina) i wypadnie raczej z grona 70 najlepszych zawodników na świecie.

Łukaszowi coraz trudniej więc łączyć rywalizacje w singlu i deblu. Niezwykle trudny dla niego będzie początek nowego sezonu. W Doha, Melbourne i Costa do Sauipe będzie bronił aż 375 pkt.

Dlatego też Kubot zgłosił się do listopadowych challengerów w Bratysławie i Helsinkach. Start w Finlandii jest raczej wykluczony, gdyż w tym czasie będzie pewnie walczył wraz z Oliverem Marachem w londyńskim Barclays ATP World Tour Finals.

Jest jednak spora szansa, że wystąpi na Słowacji. Wybierają się tam też m.in. Michał Przysiężny, Lukas Lacko, Marsel Ilhan, Jan Hajek czy Adrian Mannarino.

Kategoria: