RZYM WTA 1000: Fręch - L. Krueger 7:6 (2), 6:3; Badosa - M. Andreeva 6:2, 6:3; S. Rogers - Pigato 6:1, 6:0; Putintseva - Trevisan 6:3, 6:4; Osorio - Rus 4:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan - L. Fernandez 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Yuan 4:6, 6:1, 6:2; Stefanini - Paganetti 7:5, 6:3; Kerber - L. Davis 6:1, 6:0; Shnaider - Minnen 6:2, 6:3.

Do trzech razy sztuka!

Urszula Radwańska wygrała z Bojaną Jovanovski po bardzo dramatycznym pojedynku pierwszej rundy turnieju w Indian Wells.

U. Radwańska367
B. Jovanovski646

Mecz trwał 2 godziny i 49 minut. Polka wykorzystała dopiero czwartą piłkę meczową, a sama obroniła jednego meczbola.

Łatwy gem Polki na otwarcie meczu (1:0). Serbka wyrównała (1:1), a po chwili na sucho przełamała Ulę (1:2).

Radwańska szybko wywalczyła rebreaka (2:2) i utrzymała podanie (3:2). Nie wykorzystała jednak breakpointa (3:3).

Ula dała się przełamać po raz drugi (3:4) i trzeci w pierwszym secie (3:6). Wygrała w tej partii 28 akcji, przy 34 rywalki.

Krakowianka dobrze rozpoczęła drugiego seta. Uzyskała breaka (1:0), by szybko stracić podanie (1:1). Trwała seria przełamań (2:2).

Bojana jako pierwsza wygrała własny serwis w drugiej partii (2:3). Ta sztuka nie udała się Polce (2:4), która jednak odrobiła stratę breaka (3:4).

Radwańska w końcu utrzymała podanie (4:4). Przełamała znów Jovanovski (5:4). Skutecznie serwowała na seta (6:4). Zdobyła cztery gemy pod rząd.

Bojana obroniła dwa breakpointy w pierwszym gemie decydującej partii (0:1). W trzecim gemie Ula już nie zmarnowała okazji. Wywalczyła breaka (2:1) i z trudem utrzymała serwis (3:1).

Polka nadal lepsza o przełamanie (4:2). Zmarnowała trzy szanse na podwójnego breaka (4:3). W kolejnym miała ponownie okazję na zdobycie piątego gema, a dała się przełamać (4:4).

Ula nie podłamała się, odebrała podanie rywalce (5:4). Nie wykorzystała trzech z kolei meczboli przy własnych serwisach i straciła gema (5:5).

To nie koniec zwrotów sytuacji. Jovanovski prowadziła 40:15, ale Radwańska zdobyła cztery kolejne punkty i tym samym breaka (6:5). Serwowała na mecz po raz drugi, ale znów nieskutecznie (6:6).

W tie-breaku Urszula zwyciężyła 8:6, choć przy stanie 5:6 obroniła piłkę meczową i to przy podaniu przeciwniczki.

Przebieg decydującej rozgrywki: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 5:5, 5:6, 6:6, 7:6, 8:6.

Polka zrewanżowała się Serbce za dwie przegrane w ostatnich tygodniach (Doha i Kuala Lumpur). Radwańska zagra w drugiej rundzie z Czeszką Klarą Zakopalovą.