Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Muguruza - Begu 6:3, 7:5; Anisimova - Konjuh 6:2, 6:2; E. Mertens - Tomova 4:6, 6:2, 6:4; Teichmann - Zavatska 6:1, 6:2; Rogers - Kanepi 7:6 (4), 6:2; Ostapenko - Tig 6:3, 6:3; C. Garcia - Kerber 3:6, 6:2, 6:4; Doi - Hercog 6:2, 4:6, 6:3; Cirstea - Tsurenko 6:4, 6:4; Pegula - Shvedova 6:2, 6:1; Kontaveit - Babos 6:2, 6:1; Keys - Liang 6:1, 6:1; Potapova - Siegemund 6:3, 6:2; Rybakina - S. Zheng 6:0, 6:4; Vondrousova - A. Bogdan 6:4, 6:4; Mladenovic - Martic 7:6 (2), 6:4; Martincova - Kr. Pliskova 7:6 (5), 6:7 (6), 6:3; DOHA ATP 250: Basilashvili - Millman 2:6, 6:4, 6:2; Karatsev - Zayid 6:4, 6:0; Bublik - Ramanathan 6:4, 6:2; Gasquet - Rola 6:4, 6:4; Fritz - Sonego 7:6 (5), 6:4; Bautista Agut - Opelka 4:6, 6:3, 6:4; MARSYLIA ATP 250: Ruusuvuori - Nishioka 6:2, 4:2 i krecz Japończyka; Gaston - Novak 3:6, 6:4, 6:1; SANTIAGO ATP 250: P. Sousa - L. Mayer 6:2, 6:4; Bagnis - Cecchinato 6:7 (4), 6:2, 6:3; Galan - Altmaier 7:6 (2), 3:6, 7:5.

Dobra postawa Magdy i Oli

przez maka

Młodzi polscy tenisiści rywalizują w turniejach w Portugalii, Chorwacji i Francji.

Maia

W zawodach czternastolatków najwyżej kategorii Ta衠Internacional Maia Jovem w Portugalii walczą Magda Fręch i Aleksandra Buchla.

Magda pokonała Niemkę Valerie Riegraf 6:3, 6:2 i Portugalkę Matilde Fernandes 6:1, 6:0.

W meczu o ćwierćfinał uległa Hiszpance Julii Payoli Sucarrats 1:6, 1:6.

Ola wygrała z reprezentantką Portugalii Sofią Sualehe 4:6, 7:5, 6:4. Pokonała także Serbkę Milicę Panic 2:6, 6:1, 6:4.

W 1/8 finału przegrała z Greczynką Valentini Grammatikopoulou 4:6, 2:6.

W grze podwójnej Ola i Magda wystąpią razem. W pierwszym meczu wygrały z Portugalkami Barbarą Choon i Maraną Rochą 6:0, 6:1.

W drugim pokonały Hiszpanki Paulę Del Cueto Castillo i Marię Jose Gomez Sanchez 6:2, 6:3.

W 1/4 finału zagrają z Francuzkami Mathilde Armitano i Vinciane Remy.

W kwalifikacjach odpadł Łukasz Kozielski.

Vinkovci

W Chorwacji również rozgrywany jest turniej dla 14-latków – Tennis Europe U14 Zaba Cup.

W turnieju głównym walczą Przemysław Michocki, Adrian Kowalski oraz Sonia Grzywocz.

Przemek rozpoczął od pokonania Chorwata Adriano Gendy 6:4, 6:3. Przegrał z Serbem Stefanem Milicevicem 2:6, 5:7.

Adrian uległ Słowakowi Tomasowi Lisce 2:6, 6:2, 5:7, a Sonia przegrała z Rosjanką Melissą Ishuaną Ifidzhen 1:6, 1:6.

W grze podwójnej Stanisław Dziewa i Maciek Szymankiewicz pokonali Chorwatów Borna Cilickrajlevica i Martina Nikica 7:5, 6:2.

W drugiej rundzie ulegli Serbom – Alexowi Molcanowi i Patrikowi Nema 2:6, 1:6.

Adam Kaczmarek i Norbert Tadyszak przegrali z Marino Alpezą (Bośnia i Hercegowina) i Zvonimir Oreskovic (Chorwacja) 2:6, 2:6.

Wojtek Adamek z Serbem Filipem Svaliną ulegli Rumunom Alexandru Grigorescu i Dragos Nicolae Madaresowi 4:6, 5:7.

Kowalski i Michocki przegrali z Włochem Federico Bonacią i Goradze Srbljakiem 1:6, 2:6.

Eliminacji nie przebrnęli Kaczmarek, Dziewa, Adamek, Tadyszak i Szymankiewicz.

Istres

Maciek Smoła walczy w turnieju juniorskim Open d’Istres Ouest Provence ( korty ziemne, grade 2).

Maciek (129 w rankingu ITF) uległ Francuzowi Enzo Couacaudo (71) 4:6, 3:6.

W deblu partnerem Maćka jest Niemiec Patrick Elias (98).

Pokonali duet francusko-belgijski Laurenta Lokoli (110) i Josepha Van Doorena (156) 3:6, 6:2, 10:7.

W ćwierćfinale zagrają z Belgiem Julienem Cagniną (23) i Francuzem Enzo Couacaudem (71).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności