MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Doha WTA – Venus znów lepsza od Agnieszki

Agnieszka Radwańska została rozstawiona z czwórką w Qatar Total Open.

W turnieju WTA w katarskim Doha (korty twarde, 731 tys. $) gra sześć zawodniczek z czołowej 10 na świecie. Zabrakło Sereny Williams, Marii Sharapovej, Any Ivanovej i Eugenie Bouchard.

Krakowianka (ósma w rankingu) miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej wygrała z Włoszką Flavią Pennettą (16) 6:1, 6:1. Zawodniczki z Italii w środę obchodziła 33. urodziny.

W ćwierćfinale Polka przegrała z Amerykanką Venus Williams (17) 4:6, 6:1, 3:6. Nie udało się jej zrewanżować za porażkę w Melbourne (3:6, 6:2, 1:6).

W pierwszym secie Agnieszka szybko straciła podanie (0:1). Nie odrobiła strat (4:6). W drugiej partii była lepsza od rywalki o dwa przełamania (6:1).

W decydującej odsłonie ponownie żle rozpoczęła seta (1:5). Goniła wynik (3:5), ale skuteczniejsza o breaka była Venus (3:6).