MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Domachowska i Piter przegrały w Jersey

Marta Domachowska i Katarzyna Piter nie sprostały rywalkom w pierwszej rundzie halowego challengera w Jersey.

Kasia (na zdjęciu) uległa rozstawioną z „1” Jarmili Groth 6:7 (5), 6:4, 2:6. W pierwszym secie Polka świetnie serwowała do stanu 3:3. W siódmym gemie Groth przełamała Polkę, która nie wykorzystała okazji na szybkie odrobienie strat.

Australijka serwowała na seta przy stanie 5:4, ale Piter wykorzystała jeden z dwóch breakpointów i doprowadziła do wyrównania 5:5 i 6:6. W tie-breaku Kasia przegrywała już 3:6. Obroniła dwie piłki setowe przy serwisie rywalki (5:6), ale nie zdołała wygrać kolejnej akcji przy własnym podaniu (5:7).

Polka żle rozpoczęła drugą partię. Dała się przełamać już w drugim gemie. Przegrywała już 1:4, ale w siódmym gemie odrobiła breaka (3:4). Po chwili wyrównała (4:4), odebrała podanie przeciwniczce (5:4) i wyrównała stan pojedynku (6:4).

W trzecim secie Kasia miał od razu szansę na przełamanie rywalki. Groth obroniła się i wywalczyła dwa breaki. Prowadziła 5:1, ale Polka odrobiła część strat (5:2). Po chwili jednak straciła podanie. Przegrała trzecią partię (2:6) i cały mecz.

Polce należą się brawa za twardy bój z 22-letnią Australijką, która jest 119 rakietą na świecie, ale w ubiegłym roku była już 57.

………………………………………..

Marta uległa doświadczonej Rominie Oprandi 2:6, 5:7. Silna fizycznie zawodniczka z Italii dominowała w pierwszym secie. Dwa razy przełamała Domachowską (6:2). Druga partia była wyrównana. Niestety, dwa ostatnie gemy zdobyła Oprandi, która wygrała seta 7:5 i całe spotkanie.

Włoszka jest aktualnie 182, ale w 2008 zajmowała pozycję 46.

Wyniki na żywo z Jersey: Kliknij tutaj

Wyniki 1. rundy

(1) Groth – Piter 7:6, 4:6, 6:2; Hogenkamp – Cavaday 6:4, 7:6; Ozga – Klaschka 5:5, krecz; Beltrame – (8) Feuerstein 6:4, 6:2; Smith – (4) Cohen-Aloro 7:5, 6:4; Webley-Smith – Buryachok 6:2, 6:2; South – Curtis 6:2, 7:5; Hrdinova (7) -Marino 7:5, 2:6, 6:2; (6) Floris – Barthel 1:6, 7:6, 6:3; Kremer – Jani 6:0, 6:2; O. Sanchez – Windley 6:2, 7:5; (3) Larsson – Babos 4:3 i krecz Węgierki; (5) Sema – Elliott 6:2, 6:3; Vrljic – Ani 4:6, 6:3, 7:5; Fedossova – Giorgi 6:4, 6:4; Oprandi – (2) Domachowska 6:2, 7:5.

Obie polskie tenisistki zdecydowały się także na start w turnieju deblowym. Marta w parze z Francuzką Severine Beltrame zostały rozstawione z numerem 1. W pierwszej rundzie maja wolny los.

A w kolejnej spotkają się z parą australijsko-brytyjską Groth/Melanie South, które pokonały duet duńsko-polski Malou Ejdesgaard/Piter 6:4, 6:2.