MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Dominguez Lino pokonała Ulę Radwańską

Urszula Radwańska przegrała walkę o awans do trzeciej rundy US Open z Hiszpanką Lourdes Dominguez Lino.

U. Radwańska25
L. Dominguez Lino67

Hiszpanka rozpoczęła spotkanie od wygrania swojego serwisu (0:1). Ula odpowiedziała tym samym (1:1). W czwartym gemie Polka obroniła breakpointa, ale rywalka wykorzystała drugą szansą na przełamanie (1:3).

Kolejne gemy dla podających (2:4). Ula nie wykorzystała dwóch szans na odrobienie breaka (2:5). Hiszpanka po raz drugi przełamała Polkę. Pierwszą piłką setową zakończyła tę partię 6:2.

Krakowianka w 1. gemie drugiego seta miała cztery breakpointy, ale rywalka zdołała utrzymać serwis (0:1). W kolejnym odebrała podanie Polce (0:2).

Hiszpanka nie zwalnia tempa, wygrywa swojego gema (0:3). Ula zdobyła pierwszego gema w tej partii (1:3). Dominguez Lino nie dała żadnych szans naszej zawodniczce na re-breaka, wygrała serwis na sucho (1:4).

Nie bez problemów Polka utrzymała podanie (2:4). Walczy jeszcze o pozostanie w meczu, nie udało się jej wykorzystać dwóch breakpointów. Trzeci jednak przyniósł przełamanie powrotne (3:4).

Rywalka odpowiedziała drugim breakiem w tym secie (3:5). Ula błyskawicznie odrobiła stratę (4:5). W kolejnym gemie obroniła meczbola i doprowadziła do równowagi (5:5).

Polka obroniła trzy kolejne piłki meczowe. Hiszpanka wykorzystała piątą okazję zakończyła seta 7:5 i cały mecz.

Młodsza z sióstr Radwańskich zdobyła w Nowym Jorku 100 punktów do rankingu WTA.

Ula wystąpiła także w turnieju deblowym. Wraz z Włoszą Albertą Brianti weszły do drabinki jako rezerwowe. Przegrały jednym z duetem nr 9 zawodów Carą Black (Zimbabwe) i Anastasią Rodionovą (Australia) 2:6, 3:6.