Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Drużynowe mistrzostwa Polski juniorów

AZS Poznań triumfował w finałach drużynowych mistrzostw Polski do lat 18.

W zawodach w Poznaniu Arkadiusz Kocyła, Zbyszko Siekierczak, Dominik Wiśniewski i Patryk Pydyszewski pewnie sięgnęli po złote medale.

Srebro wywalczyli gracze Warszawianki, a brąz przypadł w udziale tenisistom SKT Sopot.

ĆWIERĆFINAŁY

AZS Poznań – bye

SKT Sopot – Górnik Bytom 5:1 (Sołtyka – Filipek 6:2, 6:1; Ciaś – Kazanowski 6:2, 6:1; F. Zbroja – Charkiewicz 6:3, 6:3; Kubach – Kuchmacz 6:1, 6:1; Kubach/Sołtyka – Filipek/Kazanowski 4:6, 6:4, 10:4; Ciaś/F. Zbroja – Charkiewicz/Kuchmacz 3:6, 7:6, 8:10).

Warszawianka – Arka Gdynia 6:0 (Łomacki – Safuryn 6:1, 6:4; Zieliński – Szabo 6:2, 6:2; Oleksy – F. Plewiński 6:2, 6:2; Gresk – Kocot 6:3, 6:2; Gresk/Łomacki – F. Plewiński/Safuryn 6:2, 6:1; Oleksy/Zieliński – Kocot/Szabo 6:0, 6:2).

DeSki Warszawa – Tęcza Kielce 6:0 (Romanowicz – D. Chmielewski 6:3, 6:1; P. Lutkowski – Ł. Chmielewski 6:0, 6:2; P. Zbroja – Gawłowski 6:4, 6:1; Jasiński – Klima 6:0, 6:2; Jasiński/Romanowicz – D. Chmielewski/F. Chmielewski 6:3, 6:3; P. Lutkowski/Kierkuś – Gawłowski/Klima 6:2, 6:1).

PÓŁFINAŁY

AZS Poznań – SKT Sopot 5:1 (Kocyła – Sołtyka 6:3, 6:7, 6:2; Siekierczak – Ciaś 2:6, 4:6; Wiśniewski – F. Zbroja 6:0, 6:1; Pydyszewski – Kubach 6:3, 6:2; Kocyła/Wiśniewski – Kubach/Sołtyka 4:6, 7:6, 10:8; Pydyszewski/Siekierczak 4:6, 6:4, 10:5).

Warszawianka – DeSki 5:1 (Łomacki – Romanowski 6:4, 6:3; Zieliński – Kierkuś 6:0, 6:4; Gresk – P. Lutkowski 6:2, 6:7, 6:2; Pniewski – Jasiński 6:3, 4:6, 6:4; Gresk/Łomacki – Jasiński/Romanowicz 6:3, 6:7, 4:10; Oleksy/Zieliński – Kierkuś/P. Lutkowski 7:5, 6:2).

MECZ O 3. MIEJSCE

SKT Sopot – DeSki 4:2 (Sołtyka – Kierkuś 6:4, 6:2; Ciaś – P. Lutkowski 4:6, 2:6; F. Zbroja – P. Zbroja 6:2, 3:6, 6:2; Kubach – Jasińsi 6:1, 7:6; Kubach/Sołtyka – Kierkuś/P. Lutkowski 6:7, 0:6; Ciaś/F. Zbroja – Jasiński/P. Zbroja 6:4, 7:6).

MECZ O 1. MIEJSCE

AZS Poznań – Warszawianka 5:1 (Kocyła – Łomacki 7:5, 0:6, 6:3; Siekierczak – Oleksy 6:2, 6:4; Wiśniewski – Gresk 6:3, 6:3; Pydyszewski – Pniewski 7:5, 4:6, 6:7; Kocyła/Wiśniewski – Gresk/Łomacki 6:2, 2:6, 10:2; Pydyszewski/Siekierczak – Oleksy/Pniewski 7:6, 6:4).

KLASYFIKACJA

1. AZS Poznań, 2. Warszawianka, 3. SKT Sopot, 4. DeSki Warszawa, 5. Górnik Bytom, 6. Tęcza Kielce, 7. Arka Gdynia.

Kategoria: