Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Halep - Teichmann 6:2, 7:5; Gauff - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (4); CONCORD WTA 125: Q. Wang - Golubic 6:0, 0:6, 6:3; Scott - Muchova 6:3, 4:0 i krecz Czeszki.
Polska Liga Tenisa

Drużynowe mistrzostwa Polski kadetów

Zawodnicy Redeco Wrocław zwyciężyli w krajowym czempionacie w Bytomiu.

W drużynowych mistrzostwach Polski walczyli tenisiści do lat 16 sześciu zespołów.

Zdecydowanie najlepsi byli wrocławianie. Szymon Walków, Kacper Lemiesz, Cyprian Owczarz i Michał Rolski nie mieli sobie równych.

ĆWIERĆFINAŁY

Górnik Bytom – TUKS Kozica Piotrków Trybunalski 3:3 w setach 7:6 (Gilner – Kozica 6:2, 6:3; Laskowski – Miller 3:6, 5:7; Hajducki – Matuszewski 2:6, 2:6; Masłowski – Potarzycki 6:0, 7:5; Gilner/Laskowski – Kozica/Miller 3:6, 6:4, 8:10; Hajducki/Masłowski – Matuszewski/Przybylski 6:3, 7:5.

Victoria Częstochowa – Budowlani Olsztyn 4:2 (Wachułka – Górka 0:6, 0:6; Gładysz – Żółtowski 6:2, 7:5; Sapota – Derewońko 6:3, 6:1; Kuban – Lesiński 6:2, 6:0; Gładysz/Wachułka – Górka/Żółtowski 6:4, 1:6, 10:12, Kuban/Sapota – Derewońko/Lesiński 6:2, 6:1).

PÓŁFINAŁY

Redeco Wrocław – Victoria 5:1 (Walków – Wachułka 6:1, 6:0; Lemiesz – Gładysz 6:1, 6:1; Owczarz – Sapota 4:6, 3:6; Rolski – Kuban 6:1, 6:2; Owczarz/Walków – Kuban/Wachułka 6:0, 6:0; Lemiesz/Rolski – Gładysz/Sapota 6:1, 6:1).

UNTS Warszawa – Górnik 6:0 (Bedra – Gilner 6:3, 6:1; Nazaruk – Wieczorek 6:4, 6:7, 6:3; Parchomiuk – Hajducki 6:4, 6:4; Cygowski – Masłowski 6:2, 6:4; Bedra/Parchomiuk – Gilner/Laskowski 6:2, 6:4; Cygowski/Nazaruk – Hajducki/Masłowski 6:3, 6:2).

MECZ O 5. MIEJSCE

TUKS Kozica – Budowlani 3:3 w setach 7:6 (Miller – Górka 0:6, 0:6; Przybylski – Żółtowski 0:6, 4:6; Matuszewski – Derewońko 6:3, 6:2; Potarzycki – Lesiński 6:4, 6:2; Kozica/Miller – Górka/Żółtowski 5:7, 6:4, 8:10; Matuszewski/Potarzycki – Derewońko/Lesiński 6:3, 6:3.

MECZ O 3. MIEJSCE

Górnik – Victoria 4:2 (Gilner – Wachułka 6:1, 6:1; Wieczorek – Gładysz 0:6, 1:6; Hajducki – Sapota 2:6, 6:3, 1:6; Masłowski – Kuban 6:0, 6:3; Gilner/Masłowski – Gładysz/Wachułka 6:1, 6:2; Hajducki/Laskowski – Kuban/Sapota 7:6, 7:6).

MECZ O 1. MIEJSCE

Redeco – UNTS Warszawa 6:0 (Walków – Bedra 6:0, 6:1; Lemiesz – Nazaruk 4:6, 6:2, 6:4; Owczarz – Parchomiuk 6:7, 6:3, 6:2; Rolski – Cygowski 4:6, 6:1, 7:5; Rolski/Walków – Bedra/Parchomiuk 6:1, 6:1; Lemiesz/Owczarz – Cygowski/Nazaruk 6:4, 6:4.

Kategoria: