Polski Tenis

WYNIKI

SAN JOSE WTA 500: Linette - Martic 7:5, 7:6 (5); Kasatkina - C. Garcia 3:6, 7:5, 6:3; Konjuh - Riske 6:1, 6:4; S. Zhang - Keys 7:5, 7:6 (5); KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Kr. Pliskova - Kawa 6:4, 6:4; Sherif - Eala 6:2, 6:2.

Drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn

W Bytomiu i Poznaniu rozgrywane są drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Na Śląsku po złoto sięgnęli reprezentanci Carbo-Koks Górnika Bytom (Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk, Patryk Janik, Igor Bujdo, Karol Duś i Mateusz Szmigiel).

Srebro zdobyli zawodnicy Grunwaldu Poznań, a na trzecim stopniu podium stanęli gracze ZTT Złotoryja. W stolicy Wielkopolski rywalizowały tenisistki z Bytomia, Radomia i Poznania.

Mistrzyniami kraju zostały zawodniczki AZS Poznań (Katarzyna Kawa, Barbara Sobaszkiewicz, Sylwia Zagórska, Elżbieta Iwaniuk i Julia Przybylska).

MĘŻCZYŻNI – BYTOM

Grunwald Poznań – ZTT Złotoryja 4:3: Drzewiecki/Godlewski – Kac. Mularczyk/Kon. Mularczyk 4:6, 7:6, 8:10; Gąsiorek/Sobkowiak – Kubicz/K. Mlazga 5:7,4:6; Drzewiecki – Kac. Mularczyk 7:6, 6:4; Godlewski – K. Mlazga 6:2, 7:6; Nispoń – Kon. Mularczyk 6:1, 4:6, 6:4; Sobkowiak – Czernatowicz 7:5, 4:6, 2:6; Gąsiorek – Kubicz 6:0, 6:2.

Carbo-Koks Górnik Bytom – ZTT Złotoryja 6:1: Duś/Janik – Kac. Mularczyk/Kubicz 6:2, 6:2; Kowalczyk/Szmigiel – K. Mlazga/Kon. Mularczyk 6:3, 4:6, 7:10; Janik – Kac. Mularczyk 6:4, 6:4; Duś – K. Mlazga 6:1, 6:0; Kowalczyk – Kon. Mularczyk 6:3, 7:6; Szmigiel – Czernatowicz 6:1, 6:3; Panfil – Kubicz 6:1, 6:1.

Carbo-Koks Górnik Bytom – Grunwald Poznań 5:2: Bujdo/Szmigiel – Drzewiecki/Nispoń 5:7, 7:6, 9:11; Duś/Janik – Gąsiorek/Sobkowiak 6:4, 6:3; Bujdo – Drzewiecki 3:6, 6:, 6:2; Janik – Godlewski 0:6, 1:6; Kowalczyk – Nispoń 6:2, 6:1; Szmigiel – Sobkowiak 6:2, 6:1; Panfil – Gąsiorek 6:2, 6:2.

Klasyfikacja: 1. Carbo-Koks Górnik Bytom 2 wygrane, 2. Grunwald Poznań 1, 3. ZTT Złotoryja 0.


KOBIETY – POZNAŃ

Carbo-Koks Bytom – Return Radom 3:3 (w setach 8:6): Borgman/Jegiołka – Ciura/Jędrzejczak 6:1, 6:1; P. Lewandowska/Odrzywołek – Buczyńska/Polańska 0:6, 0:6; Jegiołka – Jędrzejczak 6:1, 6:1; Borgman – Buczyńska 6:4, 3:6, 4:6; P. Lewandowska – Polańska 6:1, 1:6, 1:6; Odrzywołek – Ciura 6:2, 7:5.

AZS Poznań – Return Radom 4:2: Kawa/Zagórska – Ciura/Jędrzejczak 6:0, 6:1; Przybylska/Sobaszkiewicz – Buczyńska/Polańska 4:6, 2:6; Kawa – Jędrzejczak 6:3, 6:2; Iwaniuk – Buczyńska 3:6, 4:6; Sobaszkiewicz – Polańska 6:4, 3:6, 6:1; Zagórska – Ciura 6:0, 6:1.

AZS Poznań – Carbo-Koks Bytom 6:0 (walkower).

Klasyfikacja: 1. AZS Poznań 2 zwycięstwa, 2. Carbo-Koks Bytom 1, 3. Return Radom 0.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności