Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Azarenka - Sonmez 6:3, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Tomljanovic - Lin Zhu 6:7 (6), 6:1, 6:4; Cocciaretto - Stephens 6:4, 6:2; GAIBA WTA 125: Bandecchi - E. Andreeva 7:5, 6:4; Pera - Falei 6:4, 7:5; Raina - Bara 6:2, 2:6, 6:0; HALLE ATP 500: M. Berrettini - Michelsen 7:6 (5), 6:2; Struff - Darderi 6:7 (2), 7:5, 7:6 (10); Fils - Koepfer 6:3, 6:4; Eubanks - Bublik 7:6 (5), 3:6, 6;3; LONDYN ATP 500: Korda - Dimitrov 6:4, 3:6, 7:5; Hijikata - Arnaldi 7:6 (0), 7:6 (7).

Drużynowe mistrzostwa Polski skrzatek

Tytuł najlepszej w kraju drużyny wśród skrzatek (do lat 12) trafił do klubu MKS Szczawno Zdrój.

Na kortach klubu Górnik Bytom rozegrano drużynowe mistrzostwa Polski skrzatek. W strefie medalowej znalazły się ekipy Szczawna Zdroju, AZS-u Poznań, Legii Warszawa i Kozicy Piotrków Trybunalski.

W półfinałach Szczawno pokonało Poznań, a Legia Piotrków Trybunalski.

W walce o tytuł mistrza Polski pewne zwycięstwo odniosła drużyna z Dolnego Śląska w składzie: Magdalena Kądzielewska, Karolina Szmit, Izabela Kunat i Karolina Kamińska.

ĆWIERĆFINAŁY

Szczawno Zdrój – bye

AZS Poznań – Centrum Bydgoszcz 6:0 (Rutkowska – Oczachowska 4:6, 3:6; Kromolicka – Marut 6:0, 6:1; Lechna – Bednarek 6:0, 6:0; Rutkowska – Bieńkowska 6:0, 6:0; Rutkowska/Kromolicka – Oczachowska/Marut 6:2, 6:4; Lechna/Przybylska – Bedanrek /Bieńkowska 6:0, 6:2).

Kozica Piotrków Trybunalski – Górnik Bytom 4:2 (Kania – Wilk 5:7, 1:6; Mroczkowska – Światłoń 6:3, 6:1; Tomczyk – Hess 6:2, 7:5; Molińska – Łukaszewska 6:1, 6:0; Kania/Mroczkowska – Wilk/Światłoń 2:6, 7:5, Tomczyk/Molińska – Hess/Łukaszewska 6:1, 6:2).

Legia Warszawa – Slavia Ruda Śląska 6:0 (Hertel – Jurczak 6:2, 6:1; Podlińska – Zima 6:0, 6:0; Ciałkowska – Błachno 6:1, 6:1; Sokalska – Zawronek 6:1, 6:1; Hertel/Podlińska – Jurczak/Zima 6:1, 6:0; Ciałkowska/Sokalska – Błachno/Zawronek 6:1, 6:1).

PÓŁFINAŁY

Szczawno Zdrój – AZS Poznań 4:2 (Kądzielewska – Rutkowska 6:0, 6:2; Szmit – Kromolicka 6:1, 6:0; Kunat – Lechna 4:6, 6:7; Kamińska – Przybylska 6:4, 6:3; Kądzielewska/Szmit – Rutkowska/Przybylska 6:4, 6:2; Kunat/Kamińska – Kromolicka/Lechna 2:6, 4:6).

Legia Warszawa – Kozica Piotrków 5:1 (Hertel – Kania 6:4, 6:3; Podlińska – Mroczkowska 6:1, 6:1; Ciałkowska – Tomczyk 0:6, 0:6; Sokalska – Molińska 6:4, 6:4; Hertel/Podlińska – Kania/Mroczkowska 1:6, 6:4, 13:11; Ciałkowska/Sokalska – Tomczyk/Molińska 3:6, 6:4, 10:5).

MECZ O 5. MIEJSCE

Górnik Bytom – Ruda Śląska 6:0 (Wilk – Jurczak 6:2, 6:3; Światłoń – Zima 6:7, 6:1, Hess – Błachno 6:1, 6:0; Łukaszewska – Zawronek 6:3, 6:2; Wilk/Światłoń – Jurczak/Zima 6:2, 6:4; Hess/Łukaszewska – Błachno/Zawronek 6;3, 6:1).

MECZ O 3. MIEJSCE

Kozica Piotrków – AZS Poznań 5:1 (Kania – Rutkowska 6:3, 7:6; Mroczkowska – Kromolicka 6:2, 6:2; Tomczyk – Lechna 6:3, 6:2; Molińska – Przybylska 6:3, 6:4; Kania/Mroczkowska – Rutkowska/Kromolicka 6:3, 4:6, 14:16; Tomczyk/Molińska – Lechna/Przybylska 6:1, 6:1).

MECZ O 1. MIEJSCE

Szczawno Zdrój – Legia Warszawa 4:1 (Kądzielewska – Hertel 6:1, 6:4; Szmit – Podlińska 7:5, 6:0; Kunat – Ciałkowska 0:6, 2:6; Kądzielewska/Szmit – Hertel/Podlińska 6:3, 6:3; Kunat/Kamińska – Ciałkowska/Sokalska 6:1, 6:7, 10:4).

Kategoria: