Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Tomova 4:6, 6:3, 6:2; Fręch - Kalinina 2:6, 6:0, 6:1; Noskova - Seidel 6:1, 6:3; Samson - Selekhmeteva 2:6, 6:3, 7:5; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Boskovic 6:2, 6:0; Danilovic - Bondar 7:5, 6:2; Paquet - Janicijevic 0:6, 6:2, 6:1; WARSZAWA WTA 125: Chwalińska - Diyas 6:4, 6:0; Bolkvadze - Feistel 2:6, 6:2, 6:3; Semenistaja - U. Radwańska 6:4, 6:3; Joint - Stojanovic 6:3, 2:6, 6:1; Shinikova - Aiava 6:1, 6:4; Glushko - Monnet 6:3, 6:4; Parks - Klimovicova 6:2, 6:3; Kung - Hontama 6:3, 3:6, 6:3; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Heide 6:3, 1:6, 6:2; Seyboth Wild - Djere 4:6, 6:3, 6:2; Moreno de Alboran - Neumayer 6:4, 6:4; M. Berrettini - Tabilo 7:6 (4), 7:6 (5); Baez - Tirante 6:3, 6:3; P. Martinez - Nagal 7:5, 7:5; Diaz Acosta - Galan 6:2, 4:6, 6:3; Gaston - Carballes Baena 6:2, 7:6 (5); UMAG ATP 250: F. Cerundolo - M. Dodig 6:3, 6:4; Musetti - Trungelliti 6:4, 6:3; Sonego - A. Muller 7:5, 6:1; Lajovic - Cobolli 7:6 (5), 7:6 (3); ATLANTA ATP 250: Opelka - Kovacevic 6:3, 7:6 (5); Purcell - O'Connell4:6, 7:5, 6:2; J. Shang - A. Martin 6:1, 6:1.

Dubaj – Ula Radwańska pokonała Dulgheru

Urszula Radwańska gra z powodzeniem w Al Habtoor Tennis Challenge.

Polska tenisistka (109 w rankingu WTA) nie została rozstawiona w turnieju ITF Dubaju (korty twarde, 75 tys. $).

Do turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zgłosiło się bowiem osiem zawodniczek z czołowej setki na świecie: Simona Halep (53), Anastazja Yakimova (62), Bojana Jovanovski (65), Alexandra Dulgheru (70), Mathilde Johansson (77), Arantxa Rus (84), Jewgienija Rodina (93) i Alexandra Cadantu (96).

W pierwszej rundzie krakowianka rozbiła Włoszkę Corinnę Dentoni (193) 6:0, 6:0.

W 1/8 finału Polka pewnie wygrała z Rumunką Alexandrą Dulgheru (70) 6:3, 6:1. W ćwierćfinale zagra w czwartek o godz. 8 z 18-letnią Francuzką Kristiną Mladenovic (179).

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Halep – Moore 6:1, 6:4; Tanasugarn – Sirotkina 6:2, 6:3; Govortsova – Abduraimova 7:5, 6:3; (8) Cadantu – Buzarnescu 7:5, 7:6 (1); (3) Jovanovski – Koryttseva 6:4, 6:2; Lertcheewakarn – Jurak 6:3, 6:3; R. Kulikova – Kolar 6:4, 6:4; (5) M. Johansson – Tinjic 6:3, 1:6, 6:3; (7) Rodina – Camerin 5:7, 7:6 (2), 6:2; Mladenovic – Wongteanchai 6:1, 4:6, 6:4; U. Radwańska – Dentoni 6:0, 6:0; (4) Dulgheru – Al Nabhani 7:6 (6), 6:0; (6) Rus – E. Sema 6:4, 6:3; Perrin – C. Garcia 6:4, 1:6, 6:3; Amanmuradova – Webley-Smith 6:1, 2:6, 6:3; Bratchikova – (2) Yakimova 6:0, 6:1.

Druga runda: Halep – Tanasugarn 6:4, 6:3; Govortsova – Cadantu 6:2, 6:3; Lertcheewakarn – Jovanovski 7:5, 6:4; R. Kulikova – M. Johansson 7:5, 7:6; Mladenovic – Rodina 4:6, 6:1, 6:4; U. Radwańska – Dulgheru 6:3, 6:1; Rus – Perrin 6:7 (3), 7:5, 6:4; Amanmuradova – Bratchikova 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: Halep – Govortsova; Lertcheewakarn – R. Kulikova; U. Radwańska – Mladenovic (czwartek godz. 8); Rus – Amanmuradova.

W grze podwójnej Ula i Słowenka Andreja Klepac są turniejowymi trójkami. Wygrały z Al Nabhani i Węgierką Kyrą Nagy 6:4, 6:1.

W ćwierćfinale pokonały Rumunkę Mihaelę Buzarnescu i Serbkę Teodorę Mircic 7:5, 6:2.

W 1/2 finału spotkają się z Akgul Amanmuradovą z Uzbekistanu i Dulgheru.

Kategoria: