MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Dubaj WTA – Radwańska w finale z Goerges

Agnieszka Radwańska rywalizuje w turnieju Dubai Duty Free Championships.

W meczu półfinałowym Polka wygrała z byłą liderką rankingu Serbką Jeleną Jankovic (14) 6:2, 2:6, 6:0.

Dziewczyny grały po raz czwarty. Dwa pierwsze mecze (Roland Garros i rozgrywki Pucharu Federacji 2008) na swoje konto zapisała Jelena. Ostatni pojedynek (Tokio 2011) w trzech setach wygrała Isia.

Polka utrzymała podanie. Przełamała Serbkę (2:0). Jelena wywalczyła rebreaka po dwóch udanych backhandach po linii (2:1), ale po raz drugi nie utrzymała serwisu (3:1). Isia obroniła breakpointa (4:1).

Jankovic po raz pierwszy wygrała własne podanie (4:2). Nie wykorzystała okazji na przełamanie powrotne (5:2). Kolejny break dał Radwańskiej pierwszego seta (6:2).

W drugiej partii krakowianka straciła podanie dwa razy (0:3). Odrobiła część strat (1:3), ale znów dała się przełamać (1:4). Przegrała seta (2:6).

W decydującej partii Jelena zagrała fatalnie. Wygrała 7 z 33 akcji. Agnieszka uzyskała potrójnego breaka (6:0). W dobrym stylu awansowała do finału. Zdobyła już tym samym 320 punktów.

W finale w sobotę o godz. 16 zagra z Niemką Julią Goerges (19). W tym sezonie w Australian Open Isia zwyciężyła 6:1, 6:1.

Półfinały: Goerges – Wożniacka 7:6 (3), 7:5; A. Radwańska – Jankovic 6:2, 2:6, 6:0.

Finał: A. Radwańska – Goerges (sobota godz. 16).