MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Falla pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Alejandro Fallą mecz o awans do czwartej rundy Rolanda Garrosa.

Kubot7454
Falla             6676

Polak został owacyjnie powitany przez dużą grupę polskich kibiców. Może liczyć na ich gorący doping.

Dobry gem serwisowy Kubota (1:0). Falla utrzymał podanie (1:1). W pierwszym secie bez przełamań (6:6).

Alejandro miał w siódmym gemie jedną szansę na breaka. W dziesiątym Polak nie wykorzystał piłki setowej. W kolejnym gemie Kolumbijczyk zmarnował aż cztery breakpointy.

W tie-breaku Łukasz dominował od początku. Ostatecznie zwyciężył w nim 7:4 i w secie po 67 minutach walki; przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 7:4.

W drugiej partii także gemy dla serwujących do stanu 4:5. W ósmym Kubot obronił dwa breakpointy skutecznymi podaniami. W dziesiątym Kolumbijczyk zmarnował piłkę setową. Przy drugim setbolu Polak popełnił podwójny błąd (4:6).

W trzecim secie Kubot wywalczył breaka (1:0). Jednak Falla uzyskał przełamanie powrotne (1:1). Kolejne cztery gemy dla podających (3:3).

W siódmym Łukasz odebrał podanie rywalowi (4:3). Do zdobytej przewagi dołożył własny serwis (5:3). Niestety, nieskutecznie serwował na seta (5:5).

Falla zdobył trzeciego i czwartego gema z rzędu (5:7).

Trwała fatalna passa Kubota. Szybko stracił podanie w czwartym secie (0:2). Odrobił stratę breaka (2:2), by znów dać się przełamać (2:5).

Łukasz był już dwie piłki od przegranej (3:5). Wywalczył rebreaka w momencie gry przeciwnik serwował na mecz (4:5).

Miał dwie piłki na doprowadzenie do wyrównania. Nie wykorzystał ich. Stracił podanie. przegrał partię (4:6) i cały pojedynek.

Leworęczny Alejandro (120. w rankingu ATP) jest półtora roku od Łukasza (122). Obydwaj przebijali się do turnieju głównego przez eliminacje. Falla pokonał Kubota w 2005 roku w halowym challengerze w Dniepropietrowsku 6:1, 5:7, 6:3. Alejandro ma na koncie zwycięstwa nad m.in. Gaelem Monfilsem, Lleytonem Hewittem, Ivanem Ljubiciciem. W 2009 roku gościł we Wrocławiu, gdzie pokonał Michała Przysiężnego.