Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Świątek - Gauff 6:4, 6:3; Sabalenka - D. Collins 7:5, 6:2; T. Paul - Hurkacz 7:5, 3:6, 6:3; Jarry - S. Tsitsipas 3:6, 7:5, 6:4; Tabilo - Zh. Zhang 6:3, 6:4; A. Zverev - Fritz 6:4, 6:3.

Fed Cup 2015: Polska – Rosja – pierwsze treningi

Wielkimi krokami zbliża się mecz Polska – Rosja w Grupie Światowej Pucharu Federacji 2015.

Spotkanie drużynowych rozgrywek Fed Cup by BNP Paribas odbędzie się w Kraków Arenie (ulica Stanisława Lema 7) w dniach 7-8 lutego.

W hali położono już nawierzchnię Rebound Ace Synpave (kort twardy). Zawodniczki walczyć będą piłkami Wilson Australian Open. Początek gier w sobotę i niedzielę o godz. 12. Transmisje w Polsacie Sport.

W pierwszym dniu zostaną rozegrane dwa pojedynki singlowe, a w drugim dwa single i debel. Sesja autografowa z naszą reprezentacją odbędzie się w sobotę w strefie komercyjnej – po drugim meczu singlowym.

Sprawdziły nawierzchnię

Do Polski przyleciały już Maria Sharapova (druga w światowym rankingu WTA), Swietłana Kuznetsova (27), Anastazja Pavlyuchenkova (39) i Vitalia Diatchenko (82).

Kapitan rosyjskiej drużyny Anastazja Myskina (mistrzyni French Open 2004) nie powołała Jekateriny Makarovej (9) i Eleny Vesniny (72).

Dziś nawierzchnię kortu sprawdziły Pavlyuchenkova i Diatchenko, które trenowały pod czujnym okiem Myskiny.

W polskim zespole walczyć będą Agnieszka Radwańska (8), Urszula Radwańska (135) oraz Klaudia Jans-Ignacik (46 w deblu) i Alicja Rosolska (63 w deblu).

Wiele wskazuje, że biało-czerwone wspierać będzie komplet 15 tysięcy kibiców. W kadrze zabrakło tym razem miejsc dla Magdy Linette (141), Pauli Kani (163) i Katarzyny Piter (179).

Konferencje prasowe

W środę w sali konferencyjnej na terenie Kraków Areny (wejście numer 7) odbędą się dwie oficjalne konferencje prasowe.

O godz. 11.30 rozpocznie się konferencja z drużyną Polski (około 30 minut). Natomiast na godz. 12.15 zaplanowana jest konferencja z zespołem Rosji.

Jedyną możliwością zadawania pytań zawodniczkom będzie konferencja prasowa. Nie są przewidziane indywidualne wywiady po jej zakończeniu. Losowanie kolejności gier w piątek.

Hawk-Eye

Szwajcar Andreas Egli będzie sędzią naczelnym spotkania. Mecze na stołku będą prowadzić Brytyjka Alison Hughes i Norweżka Julie Kjendlie.

Szefem ekipy sędziów liniowych będzie Marek Plichciński, a ich pracę podczas dwudniowej rywalizacji będzie wspierać system Hawk-Eye.

Hawk-Eye (inne nazwy to challenge, sokole oko, jastrzębie oko) to elektroniczny system umożliwiający rozstrzygnięcie kontrowersyjnych punktów.

Kub bilety – Kliknij tutaj

Kategoria: