Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Świątek - Sabalenka 6:2, 6:3; Jarry - T.Paul 6:3, 6:7 (3), 6:3; A. Zverev - Tabilo 1:6, 7:6 (4), 6:2.

Fed Cup 2015: Polska – Rosja w Krakowie – składy

Maria Sharapova, Anastazja Pavlyuchenkova, Swietłana Kuznetsova i Vitalia Diatchenko zagrają przeciwko Polsce w pojedynku Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Mecz drużynowych rozgrywek Fed Cup by BNP Paribas zostanie rozegrany w Kraków Arenie w dniach 7-8 lutego 2015 roku (na korcie twardym).

Sharapova jest druga w światowym rankingu WTA. Zabraknie świetnie dysponowanej Jekateriny Makarovej (11), a także Eleny Vesniny (65). Pojawią się za to Pavlyuchenkova (25), Kuznetsova (27) i Diatchenko (82).

W polskim zespole walczyć będą Agnieszka Radwańska (6), Urszula Radwańska (149) oraz deblistki Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska.

– Mam nadzieję, że wygramy, ale łatwo nie będzie. W Kraków Arenie już byłam na gali bokserskiej. Hala robi wrażenie. Wierzę, że na na naszym spotkaniu będzie pełna – zapewnia Agnieszka Radwańska.

– Bardzo cieszę się, że kapitan Wiktorowski powołał mnie do gry na tak ważny mecz i że będę mogła wystąpić w Krakowie razem z Agnieszką. W rankingu WTA jestem pomiędzy Magdą Linette i Paulą Kanią, ale myślę, że zapracowałam na ten wybór. Dobrze zaczęłam nowy sezon po tym, jak bardzo solidnie przepracowałam zimę. Po kontuzjach, które nękały mnie w ubiegłym roku nie ma już śladu i mam nadzieję, że tak już zostanie – podkreśliła Urszula Radwańska.

Początek spotkań w sobotę i niedzielę o godz. 12. Transmisje w Polsacie Sport.

Kub bilety – Kliknij tutaj

Kategoria: