Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE WTA 500: Kvitova - Ostapenko 6:3, 6:2; Krunic/Linette - L. Kichenok/Ostapenko walkower; BAD HOMBURG WTA 250: Garcia - Andreescu 6:7 (5), 6:4, 6:4; EASTBOURNE ATP 250: Fritz - Cressy 6:2, 6:7 (4), 7:6 (4); MAJORKA ATP 250: Tsitsipas - Bautista Agut 6:4, 3:6, 7:6 (2).
Polska Liga Tenisa

Finał turnieju o Rakietę Karoliny Wożniackiej

W Katowicach odbył się finał ogólnopolskiego turnieju o Rakietę Karoliny Wożniackiej.

Rywalizację rozegrano w Ośrodku Bażantowo Sport. Do finałów awansowało po sześciu najlepszych młodych graczy w grupie czerwonej i zielonej.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, wszyscy uczestnicy stawili się w Katowicach. Mecze były zacięte i wyrównane, a było o co walczyć. W każdej kategorii do wygrania była pamiątkowa rakieta Karoliny Wożniackiej oraz kontrakt sprzętowy od firmy Babolat.

W grupie czerwonej tytułu bronił Nikodem Barcik, który i w tym roku okazał się bezkonkurencyjny. Wygrał wszystkie spotkania. Nikodem jest uczestnikiem zjazdów Akademii Tenisowej Karoliny Wożniackiej w Katowicach.

Drugie miejsce zdobył waleczny Bruno Kokot, który przyjechał z odległego Koszalina. Trzecia była Olivia Bergler, czwarta Weronika Ewald, piąty Paweł Boguszewski, a szósty Julien Dieu.

Grupa Zielona podzielona została na dwie trzyosobowe podgrupy, w których dzieci rywalizowały systemem każdy z każdym. Następnie rozegrano mecze o miejsca.

Tutaj najlepszy okazał się Mateusz Kułakowski, który w finale pokonał Szymona Goldszmyta. Na trzeciej pozycji uplasował się Maksymilian Walkowski, który wygrał z Bartkiem Bożkiem. Piąta była Zuzanna Schab, a szósty Szymon Kaszowski.

– Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów tenisowych – mówią organizatorzy turnieju. – Dziękujemy także partnerom Akademii, Partnerowi Strategicznemu, którym jest Miasto Katowice, a także firmom Cesmedica, KIA Motors Polska, Babolat, Polskiemu Bankowi Przedsiębiorczości, a także lokalnym partnerom, którzy współorganizowali regionalne eliminacje Turnieju, ośrodkowi Bażantowo Sport, MOSiR w Toruniu, Sport Management Group EU, Toruńskiemu Stowarzyszeniu Tenisowemu.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności