Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Fort Walton Beach – Kania i Brengle triumfują w deblu

Trzy Polki rywalizują w turnieju na Florydzie.

Marta Domachowska (175 w rankingu WTA) jest rozstawiona z piątką w Fort Walton Beach (korty twarde, 25 tys. $). Eliminacji udało się uniknąć Magdzie Linette (256).

Obydwie Polki zagrały z zawodniczkami z kwalifikacji. W nich odpadła Paula Kania (386).

Domachowska wygrała pewnie z Peruwianką Biancą Botto (278) 7:5, 6:1. Pokonała też Chorwatkę Anę Mijacika (200) 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale oddała cztery gemy Amerykance Alexandrze Kiick (593) 6:2, 6:2. W 1/2 finału przegrała z kwalifikantką z Chorwacji Terezą Mrdezą (267).

Linette po bardzo zaciętym spotkaniu wygrała z doświadczoną Kanadyjką Marie-Eve Pelletier (287) 5:7, 6:3, 7:5. W 1/8 finału przegrała Amerykanką Madison Brengle (188) 2:6, 0:6.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Larcher De Brito – Puchkova 1:6, 6:1, 6:3; Mrdeza – Shapatava 6:0, 6:1; El Tabakh – Solovieva 6:4, 5:7, 6:1; Vickery – (7) Larriere 6:4 i krecz Francuzki; (4) Dolonts – Crawford 6:0, 6:2; Kiick – Muguruza Blanco 7:6 (1), 7:6 (9); Mijacika – Sadikovic 6:3, 6:1; (5) Domachowska – Botto 7:5, 6:1; Brengle – (6) Boserup 6:3, 6:0; Linette – Pelletie 5:7, 6:3, 7:5; Bouchard – Broady 2:6, 6:4, 6:1; Addison – (3) Kr. Pliskova 6:4, 6:0; Bovina – (8) Chakashvili 6:4, 1:6, 6:1; Malek – Cako 6:3, 4:6, 6:3; A. Beck – Schnack 6:3, 6:4; (2) Giorgi – Glushko 6:1, 6:4.

Druga runda: Mrdeza – Larcher De Brito 3:6, 7:6 (6), 6:2; Vickery – El Tabakh 7:6 (4), 6:2; Kiick – Dolonts 6:3, 4:2 i krecz Rosjanki; Domachowska – Mijacika 6:2, 6:4; Brengle – Linette 6:2, 6:0; Bouchard – Addison 6:3, 3:6, 6:1; Bovina – Malek 5:7, 6:2, 6:4; Giorgi – A. Beck 6:2, 7:5.

Ćwierćfinały: Mrdeza – Vickery 7:6 (0), 6:4; Domachowska – Kiick 6:2, 6:2; Brengle – Bouchard 6:0, 6:2; Giorgi – Bovina 4:6, 6:4, 6:1.

W grze podwójnej Brengle i Kania pokonały Domachowską i Linette 4:6, 6:1, 11:9 oraz Amerykanki Lenę Litvak i Yasmin Schnack 6:2, 6:3. W półfinale wygrały z Brazylijkami Marią-Fernandą Alves i Paulą Cristiną Goncalves 6:4, 4:6, 11:9.

W meczu o tytuł wygrały z Rosjanką Eleną Boviną i Francuzką Alize Lim 6:3, 6:4.

W eliminacjach Kania pokonała Brazylijkę Maria Medeiros (1222) 6:1, 6:2, ale uległa Alexis King (490) z USA 3:6, 6:4, 1:6.

Kategoria: