Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Brooksby - Wu 7:6 (5), 3:6, 6:0; Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka.
Polska Liga Tenisa

Francja, Maroko i Meksyk

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk we Francji, Maroku i Meksyku będą szukać punktów potrzebnych do awansu do czołowej setki deblistów.

Polska para eksportowa numer dwa walczy w tym roku ze zmiennym szczęściem. Tomek (110 miejsce w rankingu ATP) i Mateusz (117) rozpoczęli sezon znakomicie. W brazylijskim Sao Paulo dotarli do finału. Póżniej odpadali w ćwierćfinałach kolejnych challengerów w ekwadorskim Salinas i niemieckim Heilbronn.

Start w Johannesburgu (RPA) był ich debiutem jako duet w turnieju cyklu ATP Tour. Byli blisko wygranej, ale ulegli póżniejszym finalistom.

Wrócili do Europy i kontynuowali starty w halowych challengerach. W Bergamo przegrali w półfinale, a w Belgradzie ulegli rywalom już w pierwszej rundzie. Większość z porażek była bardzo minimalna. Często o przegranych w tie-breakach decydowała jedna czy dwie piłki.

W przyszłym tygodniu będą trenować, Tomek z Michałem Przysiężnym we Wrocławiu (pod okiem Alka Charapantidisa), a Mateusz w Bytomiu.

W pierwszym tygodniu marca spróbują swoich sił w halowym challengerze we francuskim Cherbourgu. W kolejnym tygodniu Bednarek pojedzie do Rabatu (challenger na kortach ziemnych), a Kowalczyk wraca do kraju, gdzie zagra drużynową ligę.

Kowi dołączy do Tomka w Marakeszu, gdzie już wystąpią wspólnie. Po tygodniu odpoczynku planują wylecieć na trzy turnieje do Meksyku, które odbędą się w miastach: San Luis Potosi, Mexico City i Leon.

Kategoria: