MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Fryta i Matka nie obronili tytułu w Kuala Lumpur

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w finale turnieju w Malezji przegrali z Frantiskiem Cermakiem i Michalem Mertinakiem.

Fyrstenberg/Matkowski66
Cermak/Mertinak77

Początek meczu bez przełamań (2:1). Rywale obronili breakpointa (2:2). Nadal bez breaków (4:4).

W dziewiątym gemie Polacy stracili podanie (4:5). Ale odpowiedzieli błyskawicznym rebreakiem, przełamując Mertinaka (5:5). Losy seta rozstrzygnął tie-break. Rywale zagrali skuteczniej i zwyciężyli (7:3).

W drugim secie obie pary utrzymywały swoje serwisy, doprowadzając do tie-breaka (6:6). W nim przeciwnicy po raz drugi okazali się lepsi (7:5).

Polacy walczyli o obronę tytułu sprzed roku. Rywale to duet numer dwa zawodów w Kuala Lumpur. W tym sezonie byli w finale turnieju w Doha i challengera w Umag. Frantisek zajmuje w rankingu deblistów pozycję 20, Michal – 21.