Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE WTA 500: Tsurenko - Linette 7:5, 3:6, 7:5; Kvitova - Boulter 5:7, 6:0, 7:5; Dart - Teichmann 7:6 (7), 4:6, 6:3; Giorgi - Muguruza 7:5, 6:3; Tomova - Flipkens 3:6, 6:3, 6:4; BAD HOMBURG WTA 250: Andreescu - Swan 6:4, 6:4; Anisimova - A. Li 6:0, 6:2; Lisicki - Minnen 6:3, 2:6, 6:2; Cornet - T. Maria 7:6 (4), 6:4; EASTBOURNE ATP 250: De Minaur - Sonego 7:6 (3), 6:2; Norrie - Nakashima 6:4, 6:2; Fritz - Monteiro 7:5, 6:3; Cressy - Evans 7:6 (2), 6:4; MAJORKA ATP 250: Bellier - Carreno Busta 6:3, 6:4; Griekspoor - Molcan 0:6, 6:3, 7:6 (3); Giron - McDonald 4:6, 7:6 (5), 6:4; Tsitsipas - Ivashka 6:4, 6:4; Bonzi - Shapovalov 6:4, 6:1; Altmaier - Baez 6:2, 2:6, 6:4; Bautista Agut - Kyrgios walkower.
Polska Liga Tenisa

Futuresy ITF – grali ze zmiennym szczęściem

Polacy walczyli o punkty w turniejach ITF w Europie i Afryce.

Bol

Paulina Czarnik z rankingu miała zapewnione miejsce w głównej drabince Bluesun Ladies OPEN 2014 (korty ziemne, 10 tys.). Gładko wygrała ze Słowenką Sarą Palcic 6:0, 6:0, ale zdobyła tylko gema przeciwko Bułgarce Victorii Tomovej 1:6, 0:6.

W deblu Polka i Niemka Ina Kaufinger przegrały z Rumunkami Oaną Georgetą Simion i Gabrielą Talabą 6:7 (5), 6:7 (5).

Santa Margherita di Pula

Dwie Polki planowały walczyć w turnieju we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $). Natalia Siedliska wycofała się z zawodów.

W eliminacjach grała Anna Korzeniak. W pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej wygrała z Hiszpanką Amaią Ormazabal-Oregui 6:4, 6:0.

W głównej części imprezy Ania przegrała z Rumunką Dianą Buzean 5:7, 4:6.

Pula

Bartosz Wojnar, Piotr Barański i Robert Kłopot zgłosili się do kwalifikacji Istarska Rivijera (korty ziemne, 10 tys. $). Barański w pierwszej rundzie wygrał z Matiją Kacem ze Słowenii 6:0, 6:2.

W drugiej Kłopot przegrał ze Słoweńcem Aljazem Radinskim 6:3, 1:6, 4:6. Wojnar wygrał z Chorwatem Luisem Janko 6:1, 6:0, a Barański z Gregorem Saa Mileusniae ze Słowenii 6:0, 6:0.

W trzeciej Wojnar uległ Szwajcarowi Lucasowi Zweiliemu 3:6, 2:6, natomiast Barański Czechowi Martinowi Faflowi 3:6, 2:6.

Heraklion

Adam Chadaj walczył z powodzeniem w eliminacjach turnieju w Grecji (korty twarde, 10 tys. $). Wygrał z Rosjaninem Denisem Merkulovem 6:0, 6:2, Francuzem Alexandre Davidem 6:2, 6:3 i Belgiem Stijnem Muelemansem 6:4, 6:2.

W turnieju głównym uległ Wenezuelczykowi Ricardo Rodriguezowi (nr 2) 2:6, 2:6.

Szarm el-Szeik

Błażej Koniusz i Andriej Kapaś grali w Sierra Hotel Egypt F13 Men’s (korty ziemne, 10 tys. $). Eliminacji uniknął także Marcin Gawron.

Startował w nich Arkadiusz Kocyła. Wygrał z Brytyjczykiem Jackiem Oswaldem 6:0, 6:1, ale przegrał z Goncalo Falcao z Portugalii 4:6, 0:6.

W drabince głównej singla Koniusz (nr 6) wygrał z Meksykaninem Eduardo Peraltą-Tello 6:2, 6:4. Gawron przegrał z Austriakiem Thomasem Statzbergerem 4:6, 6:7 (5). Kapaś pokonał Francuza Constanta Lestienne 5:7, 6:3, 6:3.

W 1/8 finału Koniusz pokonał Francuza Cedricka Commina 7:5, 6:1. Kapaś przegrał ze Szwedem Jonathanem Mridhą 4:6, 2:6.

W ćwierćfinale Koniusz wygrał z Niemcem Stevenem Moneke 6:4, 5:7, 6:1. W półfinale przegrał z Francuzem Glebem Sakharovem 4:6, 6:3, 3:6.

W grze podwójnej Kapaś i Koniusz (nr 1) pokonali Lestienne i Sakharova 6:4, 6:2, a Gawron i Czech Marek Michalicka (nr 3) Austriakiów Stefana Rettla i Statzbergera 6:4, 6:1.

Natomiast Kocyła i Macedończyk Tomislav Jotovski wygrali ze Szwedem Milosem Sekuliciem i Serbem Marko Tepavaciem 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale Kapaś i Koniusz wygrali z duetem francusko-ekwadorskim Jerome Inzerillo/Sebastian Rivera 6:4, 6:2, a Gawron i Michalicka z Portugalczykami Joao Dominguezem i Vasco Mensurado 6:2, 6:3.

Polskie pary zmierzyły się w spotkaniu o finał. Kapaś i Koniusz triumfowali 4:6, 7:6 (3), 10:7. W meczu o tytuł wygrali z Włochem Francesco Garzellim i Czechem Liborem Salabą 6:4, 7:5.

Natomiast Kocyła i Jotovski przegrali z Finem Henrikiem Sillanpaą i Eliasem Ymerem ze Szwecji 6:1, 3:6, 5:10.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności