Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

Futuresy ITF – jeszcze nie kończą sezonu

przez maka

Polscy startowali w futuresach ITF w wielu miejscach na świecie.

Mendoza

Grzegorz Panfil i Kamil Majchrzak grali w Circuito Mendoza Espiriti Grande II (korty ziemne, 15 tys. $). Ponownie najwyżej rozstawieni byli Argentyńczycy Martin Alund i Andre Molteni.

Majchrzak wygrał z Argentyńczykiem Juanem Pablo Pazem 6:1, 6:1, a Panfil z Argentyńczykiem Maurizio Perezem Motą 7:5, 6:4.

W drugiej rundzie znów ich rywalami byli Argentyńczycy. Majchrzak przegrał z Martinem Alundem 6:4, 6:7 (7), 2:6, a Panfil pokonał Briana Orradre 6:2, 6:2.

W ćwierćfinale Grzegorz wygrał z Brazylijczykiem Joao Pedro Sorgim 6:4, 1:6, 6:3. W półfinale pokonał Alunda 6:4, 2:6, 6:4. W meczu o tytuł uległ Chilijczykowi Christianowi Garinowi 4:6, 7:5, 2:6.

W deblu Polacy przegrali z Pazem i jego rodakiem Francisco Bahamonde 6:4, 3:6, 6:10.

Szarm el Szeik

Ostatni turniej w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $) rozgrywa ekipa David Cup Future. W drabince głównej Paweł Ciaś przegrał z Egipcjaninem Mazenem Osamą 4:6, 4:6, Jan Zieliński uległ Włochowi Daniele Capecchiemu 4:6, 3:6, Phillip Gresk z Czechem Filipem Dolezelem 4:6, 4:6, a Karol Drzewiecki spotka się z Czechem Petrem Michnevem 2:6, 5:7.

W eliminacjach Zieliński pokonał Brytyjczyka Shane Browna 5:0 i krecz oraz Włocha Alberto Lombardiego 6:2, 6:2.

Maciej Smoła wygrał z Ukraińcem Vladislavem Porokhnią 6:1, 6:0, ale nie sprostał Grekowi George Papageorgiou 6:3, 2:6, 2:6.

Michał Dembek przegrał z Dolezelem 7:6 (4), 1:6, 3:6, Mateusz Smolicki z Włochem Edoardo Lambertim 4:6, 1:6, Dominik Nazaruk z Papageorgiou 2:6, 2:6, a Szymon Walków z Ukraińcem Vladimirem Uzhylovskim 3:6, 2:6.

W grze podwójnej Gresk i Rosjanin Konstantin Gerlakh przegrali z Dolezelem i Michnevem 3:6, 1:6. W ćwierćfinale Uzhylovsky i Zieliński (duet nr 1) oddali walkowerem mecz z Austriakami Davidem Pammingerem i Thomasem Statzbergerem.

Kish

Na pięknej wyspie w Iranie (korty ziemne, 10 tys. $) nadal rywalizuje Arkadiusz Kocyła. W pierwszej rundzie był lepszy od reprezentanta gospodarzy Amirvala Madanchi 6:3, 6:4. W 1/8 finału przegrał z Francuzem Alexisem Musialkiem 2:6, 2:6.

W grze podwójnej Arek i Macedończyk Tomislav Jotovski oddali walkowerem spotkanie z Niemcami Jonasem Luetjenem i Timonem Reicheltem.

Antalya

Grupa biało-czerwonych walczy w Turcji (korty twarde, 10 tys. $). W eliminacjach Maciej Rajski wygrał z Australijczykiem Harrym Limem 6:4, 6:2 i Francuzem Geoffreyem Blancaneaux 6:4, 2:6, 6:2.

Paweł Zawisza pokonał Rosjanina Alexandra Yarkova 6:2, 6:3, ale był słabszy od Austriaka Lennego Hampela 4:6, 0:6. Piotr Gryńkowski wygrał z Piotrem Zbroją 6:3, 3:6, 6:2, ale przegrał z Niemcem Giergem Von Massowem 0:6, 1:6. Mateusz Terczyński nie sprostał Hiszpanowi Pedro Dominguezem Alonso 2:6, 4:6.

W drabince głównej Rajski wygrał niespodziewanie z Włochem Lorenzo Giustino (nr 2) 6:2, 7:5, ale przegrał z Portugalczykiem Romainem Barbosą 7:6 (4), 2:6, 4:6.

Doha

Do Kataru wybrali się Adam Chadaj i Adam Majchrowicz. W kwalifikacjach zawodów w Doha (korty twarde, 10 tys. $) Chadaj wygrał z Włochem Matteo Dellagiacomą 6:2, 6:4, ale uległ Brytyjczykowi Scottowi Claytonowi 6:7 (0), 4:6. Majchrowicz nie sprostał Niemcowi Delfowi Gohlke 3:6, 4:6.

W deblu Polacy pokonali Niemców Pirmina Haenle i Petera Hellera 6:3, 7:5. W ćwierćfinale wygrali walkowerem z Claytonem i jego rodakiem Richardem Gabbem.

W półfinale przegrali z Hindusami Sriramem Balaji i Ramkumarem Ramanathanem 3:6, 2:6.

Santo Domingo

Mikołaj Borkowski kontynuuje występy na Dominikanie (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach pokonał Armando Gandiniego (Dominikana) 6:2, 6:2, ale przegrał z Pablo Nunezem (Kostaryka) 6:1, 2:6, 5:7.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności