Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Keys - Linette 6:1, 6:3; Samsonova - Haddad Maia 6:3, 6:0; D. Collins - Burel 6:1, 6:3; RABAT WTA 250: Tomova - Siegemund 6:4, 6:3; Stearns - Bronzetti 6:4, 4:6, 7:5; Sherif - Sorribes Tormo 6:3, 6:3; Rakhimova - Cocciaretto 7:5, 7:5; GENEWA ATP 250: Djokovic - Griekspoor 7:5, 6:1; Machac - Michelsen 6:3, 7:6 (3); Ruud - Baez 6:3, 3:6, 6:4; Cobolli - Shevchenko 6:4, 6:4; Griekspoor - Shapovalov 6:7 (7), 7:6 (4), 6:3; LYON ATP 250: Bublik - Kotov 6:7 (4), 7:6 (4), 6:3; G. Mpetshi Perricard - Gaston 6:4, 3:6, 6:3; Etcheverry - Koepfer 6:4, 6:1; Darderi - Rinderknech walkower.

Futuresy ITF – Koniusz z tytułem

Polacy zdecydowali się na starty w Słowacji i Hiszpanii.

Tatrzańska Łomnica

Błażej Koniusz ma pewne miejsce w drabince głównej zawodów w Słowacji (korty ziemne, 10 tys. $). Trafił na kwalifikanta z Węgier – Gergely Madarasza. Pokonał go 6:3, 6:0. Wygrał również ze Słoweńcem Tomem Kocevarem-Desmanem 6:4, 6:1.

W 1/4 finału Błażej pokonał w trzech setach Słowaka Adriana Partla 4:6, 7:6 (7), 6:2. W półfinale był lepszy od Czecha Robina Stanka 6:3, 6:4. W meczu o tytuł wygrał z Czechem Martinem Faflem 6:3, 7:5.

W grze podwójnej Polak i Niemiec Pirmin Haenle wygrali z parą słowacko-czeską Martinem Caro i Robertem Rumlerem 7:5, 6:0 oraz Słowakami Patrikiem Miklusicakiem Michalem Milko 6:4, 6:2.

W półfinale wygrali z Jurajem Simcakiem i Dominikiem Sprochem ze Słowacji 6:2, 6:2. W finale byli lepsi od Czechów Lukasa Marsouna i Dominika Suca 2:6, 6:3, 10:5.

W eliminacjach grali Jakub Jastrzębski, Bartosz Wojnar, Jakub Gewert, Piotr Pyla i Antoni Orliński.

Jastrzębski przegrał ze Słowakiem Matusem Hrabovskym 3:6, 6:4, 5:7, Orliński z Francuzem Samuelem Bensoussanem 1:6, 0:6, Pyla ze Słowakiem Michalem Kukacoviciem 3:6, 6:4. a J. Gewert oddał walkowerem mecz ze Słowakiem Martinem Blaho.

Wojnar wygrał ze Słowakiem Jakubem Novakiem 7:6 (4), 7:6 (1), ale uległ Słoweńcowi Saso Bende 1:6, 4:6.

Gandia

Trzech Polaków zdecydowało się na start w eliminacjach Trofeo Generalitat (korty ziemne, 10 tys. $). Dariusz Lipka wygrał z Hiszpanem Jose Marią Batallą 6:0, 6:0.

Sebastian Chojnowski pokonał Rosjanina Aleksieja Kovaleva 6:3, 6:2. Maciej Jabłoński przegrał z Carlosem Tabernerem z Hiszpanii 2:6, 4:6.

W drugiej rundzie Lipka był lepszy od Hiszpana Pabla Montoro-Gimeneza 7:5, 6:0, a Chojnowski uległ Hiszpanowi Hasierowi Pastorowi 2:6, 0:6.

W meczu o awans do głównej drabinki Lipka przegrał z Hiszpanem Juanem-Samuelem Arauzo-Martinezem 3:6, 4:6.

Kategoria: