Polski Tenis

WYNIKI

SAN JOSE WTA 250: Linette - Martic 7:5, 7:6 (5); KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Petkovic - Cristian 6:4, 6:3; Krunic - A. Bogdan 6:3, 6:3; Schmiedlova - Juvan 7:6 (7), 6:0; Mendez - Tsurenko 4:3 i krecz Ukrainki; Kawa/Voracova - E. Bogdan/Shinikova 6:1, 7:6 (5); Piter/Sherif - Krunic/Marozava 7:5, 6:4.

Futuresy ITF – Koniusz z tytułem

Polacy zdecydowali się na starty w Słowacji i Hiszpanii.

Tatrzańska Łomnica

Błażej Koniusz ma pewne miejsce w drabince głównej zawodów w Słowacji (korty ziemne, 10 tys. $). Trafił na kwalifikanta z Węgier – Gergely Madarasza. Pokonał go 6:3, 6:0. Wygrał również ze Słoweńcem Tomem Kocevarem-Desmanem 6:4, 6:1.

W 1/4 finału Błażej pokonał w trzech setach Słowaka Adriana Partla 4:6, 7:6 (7), 6:2. W półfinale był lepszy od Czecha Robina Stanka 6:3, 6:4. W meczu o tytuł wygrał z Czechem Martinem Faflem 6:3, 7:5.

W grze podwójnej Polak i Niemiec Pirmin Haenle wygrali z parą słowacko-czeską Martinem Caro i Robertem Rumlerem 7:5, 6:0 oraz Słowakami Patrikiem Miklusicakiem Michalem Milko 6:4, 6:2.

W półfinale wygrali z Jurajem Simcakiem i Dominikiem Sprochem ze Słowacji 6:2, 6:2. W finale byli lepsi od Czechów Lukasa Marsouna i Dominika Suca 2:6, 6:3, 10:5.

W eliminacjach grali Jakub Jastrzębski, Bartosz Wojnar, Jakub Gewert, Piotr Pyla i Antoni Orliński.

Jastrzębski przegrał ze Słowakiem Matusem Hrabovskym 3:6, 6:4, 5:7, Orliński z Francuzem Samuelem Bensoussanem 1:6, 0:6, Pyla ze Słowakiem Michalem Kukacoviciem 3:6, 6:4. a J. Gewert oddał walkowerem mecz ze Słowakiem Martinem Blaho.

Wojnar wygrał ze Słowakiem Jakubem Novakiem 7:6 (4), 7:6 (1), ale uległ Słoweńcowi Saso Bende 1:6, 4:6.

Gandia

Trzech Polaków zdecydowało się na start w eliminacjach Trofeo Generalitat (korty ziemne, 10 tys. $). Dariusz Lipka wygrał z Hiszpanem Jose Marią Batallą 6:0, 6:0.

Sebastian Chojnowski pokonał Rosjanina Aleksieja Kovaleva 6:3, 6:2. Maciej Jabłoński przegrał z Carlosem Tabernerem z Hiszpanii 2:6, 4:6.

W drugiej rundzie Lipka był lepszy od Hiszpana Pabla Montoro-Gimeneza 7:5, 6:0, a Chojnowski uległ Hiszpanowi Hasierowi Pastorowi 2:6, 0:6.

W meczu o awans do głównej drabinki Lipka przegrał z Hiszpanem Juanem-Samuelem Arauzo-Martinezem 3:6, 4:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności