Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

Futuresy ITF – Majchrzak z tytułem w Hiszpanii

przez maka

Polacy rywalizują w turniejach z cyklu ITF na trzech kontynentach.

Szarm el-Szeik

Agata Barańska uniknęła eliminacji do Jolie Ville Golf F7 Women’s (korty twarde, 10 tys. $). Długo była pierwszą rezerwową. W pierwszej rundzie przegrała z Belgijką Indią Maggen 3:6, 4:6.

W grze podwójnej z Serbką Neveną Selakovic wygrały z Rosjankami Anastazją Blyukheterovą i Melissą Ishuan Ifidzhen 7:5, 6:2. W ćwierćfinale uległy duetowi japońsko-czeskiemu Nikola Horakova/Akari Inoue 4:6, 6:3, 9:11.

Trydent

Błażej Koniusz kontynuuje zmagania we Włoszech. Jest pewny gry w drabince głównej Trentino (carpet w hali, 15 tys. $). Przegrał z kwalifikantem z Włoch Andreą Basso 7:6 (4), 3:6, 2:6.

W deblu Polak i Włoch Matteo Volante są duetem nr 1. Rozpoczęli rywalizację od wygranego ćwierćfinału z Włochami Salvatore Caruso i Federico Gaio 6:1, 4:6, 10:5. W 1/2 finału pokonali kolejną parę gospodarzy Andrea Basso/Alessandro Motti 4:6, 6:4, 10:7.

W meczu o tytuł przegrali z Niemcem Kevinem Krawietzem i Francuzem Fabricem Martinem 3:6, 1:6.

Kartagena

Drugi tydzień w Hiszpanii startuje Kamil Majchrzak. W kwalifikacjach F-4 Cartagena (korty ziemne, 10 tys. $) wygrał z zawodnikiem gospodarzy Manuelem Valcarcelem 6:1, 6:1.

W meczu o awans do głównej drabinki pokonał Wenezuelczyka Rafaela Martineza 6:4, 6:1. W niej wygrał z Francuzami Hugo Gallinaro 6:0 i krecz oraz Maximem Chazalem 7:6 (4), 3:6, 6:3.

W ćwierćfinale pokonał Hiszpana Marcosa Giraldo Roquenę 7:6 (7), 1:6, 6:3. W półfinale był skuteczniejszy od Francuza Johana Sebastiena Tatlot 4:6, 7:6 (0), 6:1.

W meczu o tytuł wygrał z Hiszpanem Roberto Carballesem Baeną (260 w rankingu ATP) 1:6, 7:6 (4), 6:3. Zdobył 18 punktów.

W deblu Polak i Portugalczyk Goncalo Oliveira wygrali z Chazalem i Francuzem Laurentem Lokolim 6:2, 7:6 (6) oraz Joao Dominguesem i Vasco Mensurado z Portugalii 6:4, 7:6 (6).

W półfinale przegrali z Kolumbijczykiem Tomasem Builesem i Hiszpanem Ivanem Gomezem Mantillą 2:6, 0:6.

Sunrise

Dwóch biało-czerwonych walczyło o drabinkę główną City of Sunrise Pro Tennis Series 3 (korty ziemne, 10 tys. $). Do awansu potrzebują czterech zwycięstw.

Adam Zaorski wygrał z Markiem Oljacą (USA) 5:7, 6:3, 6:2, ale uległ Quintonowi Vedze (USA) 1:6, 2:6. Mikołaj Borkowski przegrał z Matthew Kandathem (USA) 6:1, 5:7, 6:7 (2).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności