Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Hurkacz - Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3; Evans - Lajovic 6:3, 6:7 (11), 6:2; Carreno Busta - Travaglia 7:5, 7:6 (4); Davidovich Fokina - M. Berrettini 7:5, 6:3; Krajinovic - Basilashvili 6:1, 2:0 i krecz Gruzina; Sonego - Fucsovics 6:3, 6:4; Ruud - Rune 6:2, 6:1; Bautista Agut - Fritz 6:2, 7:5; Garin - Auger-Aliassime 7:6 (3), 6:1; Caruso - Catarina 6:7 (3), 7:6 (5), 6:3; Chardy - Bublik 6:4, 0:6, 7:5; Fognini - Kecmanovic 6:2, 7:5; Sinner - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Pouille - Pella 6:3, 6:4; Delbonis - Mannarino 7:5, 6:1; Cecchinato - Koepfer 6:4, 6:3; S. Tsitsipas - Karatsev 6:3, 6:4; Dimitrov - Struff 6:3, 6:4; Khachanov - Djere 6:4, 6:1; Popyrin - Andujar 0:6, 6:2, 7:6 (3); Koolhof/Kubot - Mannarino/Paire 7:6 (2), 6:3; Auger-Aliassime/Hurkacz - Arneodo/Nys 5:2 i krecz rywali; CHARLESTON WTA 250: Sharma - Y. Wang 6:4, 6:2.

Futuresy ITF – Panfil wygrał w Argentynie

przez maka

Wielu Polaków walczyło w futuresach ITF na czterech kontynentach.

Mendoza

Starty w Ameryce Południowej – po tygodniowej przerwie – kontynuują Grzegorz Panfil i Kamil Majchrzak. Wystąpią w dwóch kolejnych futuresach w Argentynie.

W miejscowości Mendoza (korty ziemne, 15 tys. $) Panfil był rozstawiony z ósemką. Pokonał pokonał Argentyńczyków Agustina Riquelme 6:1, 6:0, Matiasa Rodolfo Buchhassa 7:6 (4), 6:1 i Andresa Molteniego 6:4, 7:5.

W półfinale był lepszy od Włocha Gianluigiego Quinziego 6:4, 6:4. W meczu o tytuł wygrał z deblistą z Argentyny Guillermo Duranem (650 w singlu, 96 w grze podwójnej) 7:5, 6:4. Zdobył 27 punktów do rankingu ATP.

Majchrzak wygrał z Argentyńczykiem Joaquinem-Jesusem Monteferrario 6:1, 7:5 i Chilijczykiem Christianem Garinem 6:4, 0:6, 6:4, ale przegrał z Argentyńczykiem Federico Corią 3:6, 6:3, 3:6.

W deblu Polacy zwyciężyli w meczu z Argentyńczykami Francotenis De Simone i Riquelme 6:3, 6:0. W ćwierćfinale przegrali z Corią i Quinzim 3:6, 4:6.

Antalya

Do Turcji wybrała się grupa biało-czerwonych. W Antalyi (korty twarde, 10 tys. $) w eliminacjach powalczą Maciej Rajski, Piotr Zbroja, Mateusz Terczyński i Leszek Mirecki.

W pierwszej rundzie Zbroja wygrał z Rosjaninem Surenem Vartanyanem 6:2, 6:1, a Mirecki przegrał z Chińczykiem Aoranem Wangiem 1:6, 4:6.

W drugiej Rajski pokonał Chińczyka Tianjia Guo 6:0, 6:3, a Zbroja Słowaka Petera Micka 4:6, 6:4, 6:3. Terczyński uległ Szwajcarowi Adrianowi Bodmerowi (nr 1) 4:6, 2:6.

W decydujących meczach Rajski przegrał ze Szwajcarem Jannisem Linigerem 1:6, 2:6, a Zbroja z Austriakiem Sebastianem Ofnerem 4:6, 2:6.

W turnieju głównych faworytami powinni być Mirza Basic, Frederico Ferreira Silva, Lorenzo Giustino i Roman Safiullin.

Szarm el Szeik

Ekipa Davis Cup Future nadal przebywa w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Rywalizacji w kwalifikacjach uniknęli Paweł Ciaś, Karol Drzewiecki i Szymon Walków.

W eliminacjach grali Mikołaj Jędruszczak, Maciej Smoła, Michał Dembek, Jan Zieliński, Phillip Gresk, a także Dominik Nazaruk i Mateusz Smolicki.

Wolny los w pierwszej rundzie mieli Jędruszczak i Smoła. Zieliński wygrał z Pakistańczykiem Ahmedem Chaudarym 6:2, 6:0, Smolicki z Brytyjczykiem Shanem Brownem 7:6 (6), 4:6, 6:3, Gresk z Irlandczykiem Samuelem Bothwellem 6:3, 6:4, a Dembek z Brytyjczykiem Jackiem Oswaldem 6:0, 6:2. Nazaruk przegrał z Włochem Edoardo Lambertim 1:6, 2:6.

W drugiej rundzie Gresk wygrał z Dembkiem 4:6, 6:2, 6:2, Jędruszczak z Joelem Kincaidem (USA) 6:1, 6:7 (4), 7:5, Smoła z Grekiem Georgem Papageorgiou 6:3, 6:4, a Zieliński ze Smolickim 6:4, 6:7 (3), 6:3.

W spotkaniach o awans Smoła pokonał Argentyńczyka Matiasa Castro 6:0, 7:6 (2). Jędruszczak przegrał z Greskiem 4:6, 1:6, a Zieliński z Rosjaninem Ivanem Nedelko 4:6, 2:6.

W turnieju głównym Gresk wygrał z Czechem Petrem Michnevem 6:3, 3:6, 7:5. 18-latek zdobył pierwszy punkt ATP w singlu. Pokonał także Włocha Cristiana Carli 6:2, 7:6 (3). W ćwierćfinale uległ Belgowi Germainowi Gigounon 6:7 (5), 3:6.

Ciaś pokonał Smołę 6:1, 7:5 i Egipcjanina Sherifa Sabry 7:5, 6:2. W ćwierćfinale przegrał ze Słoweńcem Tomem Kocevarem-Desmanem 2:6, 1:6.

Lucky loser Jędruszczak przegrał z Gigounonem 2:6, 0:6, Drzewiecki ze Słoweńcem Janezem Semrajcem 2:6, 2:6, a Walków z Włochem Filippo Borellą 6:7 (4), 7:5, 3:6.

W deblu Ciaś i Jędruszczak wygrali z Borellą i jego rodakiem Francesco Garzellim 7:5, 6:2, ale przegrali z Sabrym i Czechem Liborem Salabą (Czechy) 4:6, 4:6.

Zieliński i Ukrainiec Vladimir Uzhylovski pokonali Drzewieckiego i Smołę 3:6, 6:4, 10:5. Przegrali jednak z Austriakiem Pascalem Brunnerem i Semrajcem 6:4, 4:6, 14:16.

Dembek i Walków przegrali z Gigounonem i jego rodakiem Sanderem Gille 4:6, 3:6, a Gresk i Czech Dominik Kellovsky z Rosjaninem Konstantinem Gerlkhem i Nedelko 7:6 (5), 3:6, 5:10.

Kish

Arkadiusz Kocyła nadal startuje na pięknej wyspie Kish (korty ziemne, 10 tys. $) obok m.in. Toni Androicia, Mathiasa Bourgue czy Alexisa Musialka.

Pokonał Mohd Assri Merzukiego (Malezja) 6:3, 6:1, ale uległ Androiciovi 4:6, 5:7. W deblu Polak i Macedończyk Tomislav Jotovski przegrali z Androiciem i Chorwatem Mateo Faberem 1:6, 4:6.

Santiago de los Caballeros

Mikołaj Borkowski zgłosił się do eliminacji w zawodach na Dominikanie (korty ziemne, 15 tys. $). Wygrał z Fernando Garcią (Dominikana) 6:1, 6:2, ale przegrał z Kanadyjczykiem Kevinem Kylar 3:6, 3:6.

Tel Awiw

Wiktoria Kulik grała z powodzeniem w eliminacjach Israel Women’s Tournament in memory of Vanessa Phillips (korty twarde, 10 tys. $).

Pokonała Izraelkę Lee Ben-Or 6:2, 6:4 i Czeszkę Karolinę Novotną 7:5, 6:4. W turnieju głównym przegrała z Izraelką Saray Sterenbach 6:7 (4), 1:6.

W deblu Polka i Rosjanka Tatiana Makarova wygrały z Izraelkami Shir Hornung i Yuval Keren 6:3, 6:0. W ćwierćfinale przegrały walkowerem z kolejnymi Izraelkami Valerią Nikolaev i Aloną Puskkarevsky.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności