Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Meligeni Rodrigues Alves - Kawa 6:3, 7:5; Fręch - Pigossi 4:6, 6:3, 7:6 (4); Svitolina - Naito 6:2, 4:6, 7:6 (3); L. Kichenok/N. Kichenok - Akita/Sato 6:2, 7:6 (2); Sevastova - Raina 6:0, 7:6 (4); Bhosale/Desai - Spaka/Vismane 6:4, 5:7, 10:2; L. Fernandez - Stojanovic 3:6, 6:3, 6:4; Marino/Zhao - Jorovic/Krunic 6:7 (4), 6:3, 10:0; Zacarias - Watson 6:3, 7:6 (1); Boulter - Olmos 6:4, 6:1; Ruse - Paolini 1:6, 6:3, 6:4; Xiyu Wang - Pattinama Kerkhove 6:3, 5:7, 6:4; Rus - Xinyu Wang 6:4, 4:3 i krecz Chinki; Rybakina - Podoroska 6:4, 6:4; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Ruud 6:3, 7:5; S. Tsitsipas - Evans 6:2, 6:1.

Futuresy ITF – polecieli po punkty

przez maka

Polacy startowali w wielu futuresach ITF.

Opava

Grupa Polaków wybrała się do Czech (korty twarde w hali, 15 tys. $). Arkadiusz Kocyła w turnieju głównym skreczował w meczu z Czechem Pavlem Staubertem przy stanie 1:2.

W eliminacjach walczyli Mateusz Terczyński, Patryk Janik, Piotr Gryńkowski i Piotr Zbroja.

Gryńkowski wygrał z Czechem Lukasem Marsounem 7:5, 4:6, 7:6 (7), Zbroja przegrał ze Słowakiem Michalem Milko 2:6, 2:6, Terczyński ze Słowakiem Jakubem Oravcem 6:7 (5), 4:6, a Janik z Czechem Markiem Routą 0:6, 5:7.

W pojedynku awans Gryńkowski nie sprostał Roucie 6:7 (1), 3:6. W deblu Kocyła i Ukrainiec Vadim Alekseenko przegrali walkowerem z Czechami Davidem i Patrikiem Riklami.

Loughborough

Jan Sarysz i Filip Plewiński próbowali swoich sił w eliminacjach w Anglii (korty twarde w hali, 15 tys. $).

Sarysz wygrał z Brytyjczykiem Jamesem Mitchellem 6:3, 6:2, ale przegrał z Brytyjczykiem Tomem Allenem 6:7 (4), 1:6. Plewiński uległ Niemcowi Robinowi Langowi 1:6, 1:6.

Oslo

Paweł Zawisza z powodzeniem grał w kwalifikacjach turnieju w Oslo (kort twarde w hali, 15 tys. $). Pokonał Norwega Fredericka Schaefera 7:5, 3:6, 6:0 i Szweda Marcusa Manssona 7:5, 6:3. W głównej części imprezy przegrał z Belgiem Yannickiem Mertensem 1:6, 3:6.

W kobiecej części turnieju w Norwegii (10 tys. $) Weronika Domagała w eliminacjach była lepsza od Norweżki Hannah Lehfeldt 6:1, 6:1.

W drabince głównej przegrała z Norweżką Malene Helgo 2:6, 5:7. W deblu wraz ze Szwajcarką Tess Sugnaux wygrały z Norweżkami Astrid Wanją Brune Olsen i Malene Helgo 6:7 (4), 6:4, 10:7.

W ćwierćfinale przegrały z Amerykanką Alexą Guarachi i Serbką Niną Stojanovic 5:7, 3:6.

Heraklion

Natalia Siedliska nadal przebywa na Krecie (korty twarde, 10 tys. $). Ponownie rywalizuje w głównej części zawodów. Pokonała Izraelkę Keren Shlomo 2:6, 6:3, 7:5, ale nie sprostała Niemce Julii Wachaczyk 6:7 (5), 4:6.

W kwalifikacjach Klaudia Wira wygrała z Greczynką Athiną Tsagkaraki 6:1, 6:0, ale przegrała z najwyżej rozstawioną Rumunką Ilką Csoregi 2:6, 1:6.

W deblu Siedliska i Wachaczyk wygrały walkowerem z Greczynkami Stamatią Fafaliou i Anastazją Rentouli, ale uległy Serbkom Nataliji Kostic i Nevenie Selakovic 3:6, 6:2, 4:10.

Santa Margherita di Pula

Anna Korzeniak kontynuuje starty we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach w meczu wygrała z Włoszką Martiną Lo Pumo 6:0, 6:2.

W turnieju głównym wygrała z Argentynką Paulą Natalią Orlini Campos 6:1, 7:5, ale przegrała z Włoszką Martiną Caregaro 2:6, 4:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności