Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Futuresy ITF – polecieli po punkty

Polacy startowali w wielu futuresach ITF.

Opava

Grupa Polaków wybrała się do Czech (korty twarde w hali, 15 tys. $). Arkadiusz Kocyła w turnieju głównym skreczował w meczu z Czechem Pavlem Staubertem przy stanie 1:2.

W eliminacjach walczyli Mateusz Terczyński, Patryk Janik, Piotr Gryńkowski i Piotr Zbroja.

Gryńkowski wygrał z Czechem Lukasem Marsounem 7:5, 4:6, 7:6 (7), Zbroja przegrał ze Słowakiem Michalem Milko 2:6, 2:6, Terczyński ze Słowakiem Jakubem Oravcem 6:7 (5), 4:6, a Janik z Czechem Markiem Routą 0:6, 5:7.

W pojedynku awans Gryńkowski nie sprostał Roucie 6:7 (1), 3:6. W deblu Kocyła i Ukrainiec Vadim Alekseenko przegrali walkowerem z Czechami Davidem i Patrikiem Riklami.

Loughborough

Jan Sarysz i Filip Plewiński próbowali swoich sił w eliminacjach w Anglii (korty twarde w hali, 15 tys. $).

Sarysz wygrał z Brytyjczykiem Jamesem Mitchellem 6:3, 6:2, ale przegrał z Brytyjczykiem Tomem Allenem 6:7 (4), 1:6. Plewiński uległ Niemcowi Robinowi Langowi 1:6, 1:6.

Oslo

Paweł Zawisza z powodzeniem grał w kwalifikacjach turnieju w Oslo (kort twarde w hali, 15 tys. $). Pokonał Norwega Fredericka Schaefera 7:5, 3:6, 6:0 i Szweda Marcusa Manssona 7:5, 6:3. W głównej części imprezy przegrał z Belgiem Yannickiem Mertensem 1:6, 3:6.

W kobiecej części turnieju w Norwegii (10 tys. $) Weronika Domagała w eliminacjach była lepsza od Norweżki Hannah Lehfeldt 6:1, 6:1.

W drabince głównej przegrała z Norweżką Malene Helgo 2:6, 5:7. W deblu wraz ze Szwajcarką Tess Sugnaux wygrały z Norweżkami Astrid Wanją Brune Olsen i Malene Helgo 6:7 (4), 6:4, 10:7.

W ćwierćfinale przegrały z Amerykanką Alexą Guarachi i Serbką Niną Stojanovic 5:7, 3:6.

Heraklion

Natalia Siedliska nadal przebywa na Krecie (korty twarde, 10 tys. $). Ponownie rywalizuje w głównej części zawodów. Pokonała Izraelkę Keren Shlomo 2:6, 6:3, 7:5, ale nie sprostała Niemce Julii Wachaczyk 6:7 (5), 4:6.

W kwalifikacjach Klaudia Wira wygrała z Greczynką Athiną Tsagkaraki 6:1, 6:0, ale przegrała z najwyżej rozstawioną Rumunką Ilką Csoregi 2:6, 1:6.

W deblu Siedliska i Wachaczyk wygrały walkowerem z Greczynkami Stamatią Fafaliou i Anastazją Rentouli, ale uległy Serbkom Nataliji Kostic i Nevenie Selakovic 3:6, 6:2, 4:10.

Santa Margherita di Pula

Anna Korzeniak kontynuuje starty we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $). W eliminacjach w meczu wygrała z Włoszką Martiną Lo Pumo 6:0, 6:2.

W turnieju głównym wygrała z Argentynką Paulą Natalią Orlini Campos 6:1, 7:5, ale przegrała z Włoszką Martiną Caregaro 2:6, 4:6.

Kategoria: