Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Futuresy ITF – półfinał Kapasia w Egipcie

Polacy walczyli w futuresach ITF w Europie i Afryce.

Heraklion

Cztery zawodniczki zdecydowały się na rywalizację w 4th Hellenic Zeus ITF Pro Circuit (korty twarde, 10 tys. $). Na korty wróciła Justyna Jegiołka. 22-latka jest rozstawiona z trójką.

Dziką kartę do drabinki głównej otrzymała Kasandra Kozub. W eliminacjach walczyły Olga Brózda i Agata Barańska. Brózda wygrała z Węgierką Zsofią Miko 7:5, 1:0 i krecz rywalki, a Barańska z Kateriną Stamatopoulou z Grecji 6:1, 6:0.

W meczach o awans Brózda przegrała z Csillą Borsanyi z Węgier 5:7, 3:6, a Barańska pokonała Bułgarkę Aleksandrę Karamanolevę 6:4, 1:6, 7:5.

W głównej imprezie Jegiołka wygrała z Holenderką Lisanne Van Riet 6:4, 6:4 i Brytyjką Anną Smith 7:5, 6:4, ale nie sprostała Kathince Von Deichmann z Liechtensteinu 6:7 (3), 6:4, 3:6.

Kozub przegrała z Borsanyi 2:6, 0:6, a Barańska ze Słowaczką Nikolą Vajdovą 2:6, 3:6.

W deblu Justyna i Niemka Anna Zaja uległy Szwedce Jacqueline Cabaj Awad i Luise Marie Huber z Niemiec 5:7, 6:4, 5:10.

Brózda i Kozub wygrały z duetem szwajcarsko-niemieckim Xenia Knoll/Natalie Laus 6:2, 6:4. Barańska i Brytyjka Jessica Simpson przegrały z Kathariną Lehnert z Filipin i Portugalką Barbarą Luz 3:6, 6:7 (3). W ćwierćfinale Brózda i Kozub uległy Cabaj Awad i Huber 3:6, 2:6.

Trimbach

Piotr Gadomski szuka punktów w zawodach w Szwajcarii (carpet w hali, 15 tys. $). W głównym turnieju został rozstawiony z piątką.

Pokonał kwalifikanta z Hiszpanii – Ivana Gomeza Mantillę 5:7, 6:4, 7:5. Wygrał też ze Szwajcarem Danielem Valentem 6:4, 7:6 (4). W ćwierćfinale przegrał z Francuzem Maximem Teixeirą 3:6, 6:7 (3).

W deblu wraz ze Szwajcarem Michaelem Lammerem wygrali z Belgiem Sanderem Gille i Czechem Michalem Schmidem 6:7 (0), 6:4, 10:7.

W ćwierćfinale pokonali Kolumbijczyków Tomasa Builesa i Juana Sebastian Gomeza 6:3, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z duetem ze Szwajcarii Henri Laaksonen/Luca Margaroli 6:3, 3:6, 6:10.

Umag

Bartosz Wojnar i Piotr Barański walczyli w kwalifikacjach Istarska Rivijera (korty ziemne, 10 tys. $). Do awansu potrzebowali czterech wygranych.

Wojnar wygrał z Włochem Mirko Meddą 6:1, 6:1, a Barański z Francuzem Alexandre Schuckiem 6:1, 6:2. W drugiej rundzie Wojnar przegrał z Chorwatem Marko Bechtem 5:7, 5:7, a Barański pokonał Włocha Massimo Bosę 5:7, 2:0 i dyskwalifikacja gracza z Italii.

W kolejnym spotkaniu lepszy od Barańskiego okazał się Włoch Pierdanio Lo Priore. Piotrek uległ mu 5:7, 6:4, 3:6.

Szarm el-Szeik

Marcin Gawron, Andriej Kapaś i Paweł Ciaś, który wywalczył specjalną przepustkę (SE) rozpoczną rywalizację w Sierra Hotel Egypt F11 Men’s (korty ziemne, 10 tys. $) od głównej drabinki.

Gawron wygrał z Issamem Haithamem Taweelem z Syrii 6:1, 6:1. Kapaś pokonał Ekwadorczyka Sebastiana Riverę 6:2, 6:3. Ciaś przegrał z Egipcjaninem Sherifem Sabrym 4:6, 2:6.

W 1/8 finału Kapaś wygrał z Włochem Flavio Cipollą (188 w rankingu ATP) 6:4, 6:3, a Gawron przegrał z Hiszpanem Jose Checa-Calvo 3:6, 4:6.

W ćwierćfinale Andriej był lepszy od Hiszpana Sergio Castellona Guascha 6:4, 7:6 (2). W półfinale uległ Checa-Calvo 3:6, 5:7.

W eliminacjach wystartował Michał Nispoń. W pierwszym spotkaniu przegrał z Austriakiem Stefanem Rettlem 4:6, 7:5, 4:6.

W deblu Gawron i Kapaś pokonali Hiszpanów Sergio Castellonem Guaschem i Oskarem Mesquidą Bergiem 6:4, 6:1. Wygrali też z Francuzem Cedrickiem Comminem i Węgrem Gergely Madaraszem 7:5, 6:7 (5), 10:3.

W półfinale byli lepsi od Hiszpanów Juana-Samuela Arauzo-Martineza i Checa-Calvo 6:3, 6:2. W pojedynku finałowym wygrali z Egipcjaninem Mazenem Osamą i Issamem Haithamem Taweelem z Syrii 4:6, 6:4, 10:2.

Antalya-Belconti

Adam Majchrowicz i Karol Drzewiecki zgłosili się do kwalifikacji turnieju w Turcji (korty twarde, 10 tys. $).

Bydgoszczanin pokonał Niemca Constantina Christa 3:6, 7:5, 6:3, ale przegrał z Białorusinem Yahorem Yatsykiem 4:6, 6:4, 3:6.

Drzewiecki wygrał z Jordanem Dyke’m 7:6 (6), 7:6 (2), ale uległ Portugalczykowi Romainowi Barbosie 2:6, 4:6.

W grze podwójnej Polacy nie sprostali Turkom Tunie Altuna i Barisowi Ergudenowi 4:6, 3:6.

Kategoria: