Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Świątek/Kubot - Ferro/Herbert 6:3, 7:6 (3); Bencic - Pavlyuchenkova 6:0, 3:6, 6:1; Rybakina - Muguruza 7:5, 6:1; Svitolina - Giorgi 6:4, 6:4; Vondrousova - Badosa 6:3 i krecz Hiszpanki; Khachanov - Schwartzman 6:1, 2:6, 6:1; Carreno Busta - Koepfer 7:6 (7), 6:3; Medvedev - Fognini 6:2, 3:6, 6:2; Nishikori - Ivashka 7:6 (7), 6:0;Humbert - S. Tsitsipas 2:6, 7:6 (4), 6:2; Chardy - L. Broady 7:6 (3), 4:6, 6:1; A. Zverev - Basilashvili 6:4, 7:6 (5); Djokovic - Davidovich Fokina 6:3, 6:1.

Futuresy ITF – półfinały Panfila i Koniusza

przez maka

Polacy o punkty walczyli w turniejach ITF w Egipcie, Czechach, Hiszpanii, Turcji i na Cyprze.

Opawa

Piotr Gadomski i Błażej Koniusz rozpoczęli rywalizację w MND Tour 2013 (carpet w hali, 15 tys. $) od turnieju głównego.

W eliminacjach walczyli: Mikołaj Jędruszczak, Bartosz Wojnar, Maciej Smoła, Piotr Gryńkowski, Przemysław Filipek, Patryk Janik i Paweł Zawisza.

Jędruszczak wygrał z Czechem Miroslavem Herzanem 6:1, 7:6 (0), Smoła z Czechem Ivanem Kocourkiem 7:6 (2), 7:5, Janik z Czechem Lukasem Polackiem 7:6 (3), 6:2, Filipek z Czechem Davidem Pavlikiem 7:6 (7), 4:6, 7:6 (4). Zawisza przegrał z Ukraińcem Vitalijem Sachko 2:6, 3:6, a Gryńkowski ze Słowakiem Martinem Caro 3:6, 6:3, 3:6.

W spotkaniach o awans Smoła wygrał z Janikiem 4:6, 7:5, 6:1, a Jędruszczak z Czechem Robinem Bulantem 6:4, 6:3. Filipek uległ Czechowi Vaclavovi Safrankowi 4:6, 6:7 (5).

W turnieju głównym Koniusz wygrał z Jędruszczakiem 6:2, 7:5, a Gadomski (nr 4) ze Słowakiem Filipem Horanskym 6:3, 6:1. Smoła przegrał z Czechem Jakubem Lustykiem 6:7 (1), 3:6.

W 1/8 finału Koniusz był skuteczniejszy od Gadomskiego 6:4, 6:7 (2), 6:0. W ćwierćfinale wygrał ze Słowakiem Jurajem Masarem 7:5, 6:4. O finał przegrał z Litwinem Laurynasem Grigelisem 4:6, 7:6 (3), 3:6.

W deblu duety Gadomski/Mateusz Kowalczyk (nr 1) i Koniusz/Smoła (nr 4) mieli wolny los w pierwszej rundzie. Filipek i Jędruszczak przegrali z Czechami Dominikiem Kellovskym i Robertem Rumlerem 4:6, 6:4, 9:11.

W 1/4 finału Piotrek i Mateusz wygrali z Czechem Ondrejem Krstevem i Ukraińcem Vitalijem Sachko 6:3, 7:5, a Błażej i Maciek z Kellovskym i Rumlerem 6:1, 6:2.

W półfinale Koniusz i Smoła pokonali Gadomskiego i Kowalczyka 4:6, 6:1, 10:6. W finale wygrali z Czechami Janem Blechą i Romanem Jebavym 6:3, 6:0.

Larnaka

Grzegorz Panfil był jednym z faworytów Herodotou Tennis Academy F3 (korty twarde, 10 tys. $). Został rozstawiony z dwójką.

W pierwszej rundzie kwalifikacji Robert Godlewski wygrał z Simonem D’Alfonso z USA 6:0, 6:2, a Karol Drzewiecki z Cypryjczykiem Leandrosem Papayiannisem 6:1, 6:1.

W drugiej Godlewski pokonał Amerykanina Nicholasa Volosa 6:0, 6:2, a Drzewiecki Greka Pietro Miki 6:1, 6:2.

W meczach o awans do głównej drabinki Godlewski wygrał ze Słowakiem Dominikiem Sprochem 6:1, 6:0, a Drzewiecki z Australijczykiem Jamesem Palmerem 6:4, 6:2.

W turnieju głównym Panfil wygrał z Brytyjczykiem Mylesem Ortonem 7:6 (5), 6:3.
Godlewski przegrał ze zdolnym Serbem Laslo Djere 6:0, 3:6, 3:6, a Drzewiecki pokonał Bułgara Andreasa Neykova 6:1, 6:1.

W drugiej rundzie Panfil pokonał Cypryjczyka Christosa Hadjigeorgiou 6:0, 6:3, a Drzewiecki uległ Djere 4:6, 3:6. W ćwierćfinale Grzegorz wygrał z Irlandczykiem Daniel Glancym 6:1, 5:7, 6:4. W półfinale przegrał z Włochem Erikiem Crepaldim 3:6, 1:6.

W deblu Panfil i Rumun Alexandru-Daniel Carpen (duet nr 1) wygrali z Brytyjczykami Georgem Morganem i Ortonem 6:3, 6:2. W ćwierćfinale pokonali parę gospodarzy Petros Chrysochos/Sergis Kyratzis 6:2, 6:4.

W półfinale byli lepsi od Crepaldiego i Portugalczyka Andre Gaspara Murty 6:4, 4:6, 10:7. W meczu o tytuł wygrali z Bułgarem Alexandrem Lazovem i Ukraińcem Vladyslavem Manafovem 2:6, 6:1, 10:8.

Puerto del Carmen

Louis Dończyk walczył w eliminacjach Isla de Lanzarote I (korty twarde, 10 tys. $) na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Pokonał Niemc Kiliana Geissa 6:1, 6:2, ale przegrał z Kolumbijczykiem Juanem Sebastianem Gomezem 4:6. 2:6.

Antalya-Kaya-Belek

Kolejny tydzień w Turcji punktów szukał Bogdan Dzudzewicz. Kwalifikacje do GD Tennis Academy (korty twarde, 10 tys. $) rozpoczął od porażki z Rosjaninem Aleksandrem Ivanovichem Spirinem 6:7 (3), 4:6.

Szarm el-Szeik

Katarzyna Pyka zdecydowała się walczyć o drabinkę główną Jolie Ville Golf F46 Women’s (korty twarde, 10 tys. $). 17-latka w pierwszej rundzie nie sprostała Francuzce Lou Adler 6:7 (6), 2:6.

W grze podwójnej Kasia i Hinduska Vishehs Vishnu przegrały z Hiszpanką Arabelą Fernandez Rabener i Rosjanką Ludmiłą Vasilyevą 4:6, 2:6.

W turnieju mężczyzn dziką kartę otrzymał Daniel Kossek. Przegrał jednak z Włochem Ferdinando Bonuccellim 0:6, 2:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności