Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Keys - Linette 6:1, 6:3; Samsonova - Haddad Maia 6:3, 6:0; D. Collins - Burel 6:1, 6:3; RABAT WTA 250: Tomova - Siegemund 6:4, 6:3; Stearns - Bronzetti 6:4, 4:6, 7:5; Sherif - Sorribes Tormo 6:3, 6:3; Rakhimova - Cocciaretto 7:5, 7:5; GENEWA ATP 250: Djokovic - Griekspoor 7:5, 6:1; Machac - Michelsen 6:3, 7:6 (3); Ruud - Baez 6:3, 3:6, 6:4; Cobolli - Shevchenko 6:4, 6:4; Griekspoor - Shapovalov 6:7 (7), 7:6 (4), 6:3; LYON ATP 250: Bublik - Kotov 6:7 (4), 7:6 (4), 6:3; G. Mpetshi Perricard - Gaston 6:4, 3:6, 6:3; Etcheverry - Koepfer 6:4, 6:1; Darderi - Rinderknech walkower.

Futuresy ITF – półfinały Siedliskiej i Łomackiego

Biało-czerwoni szukali punktów w futuresach ITF na trzech kontynentach.

Casablanca

Grupa Polaków wybrała się do Maroka (korty ziemne, 10 tys. $). Dariusz Lipka miał miejsce w drabince głównej obok m.in. Dusana Lojdy czy Marka Ginera.

W eliminacjach walczyli Bartosz Wojnar, Piotr Barański i Paweł Lipka. P. Lipka wygrał z Marokańczykiem Amine Khaissem 6:2, 6:1 i Holendrem Sebastianem Bonapartem 3:1 i krecz rywala. W meczu o awans był lepszy od Marokańczyka Nizara Belmatiego 6:4, 6:2.

Wojnar pokonał Marokańczyka Soufiane Benchiguera 6:1, 2:6, 6:2. W spotkaniu o awans przegrał z Barańskim 1:6, 1:6, który wcześniej był też lepszy od Hiszpana Leandro Serrano Sanza 6:2, 6:3.

W turnieju głównym D. Lipka wygrał z Argentyńczykiem Matiasem Castro 6:4, 6:2, ale uległ Czechowi Dusanowi Lojdzie 1:6, 1:6.

P. Lipka przegrał z Marokańczykiem Ayoubem Benamarem 6:4, 6:7 (8), 4:6, a Barański z Holendrem Matwe Middelkoopem 2:6, 2:6.

W deblu Barański i Wojnar wygrali z Marokańczykami Talalem Ouahabim i Tahą Tifnouti 6:2, 6:4. W ćwierćfinale przegrali z ich rodakami Yassine Idmbarekiem i Mehdim Jdi 4:6, 1:6.

Birmingham

Piotr Łomacki zgłosił się do zawodów w Birmingham w Alabamie (korty ziemne, 10 tys. $). 19-latek rozpoczął niedawno studia w Miami.

W turnieju w USA pokonał Rosjanina Michaiła Fufygina 7:5, 6:2 i Japończyka Sorę Fukudę 6:4, 6:2. W ćwierćfinale wygrał z Japończykiem Naoki Nakagawą, 10. juniorem świata 3:6, 6:3, 6:4. W półfinale uległ doświadczonemu Chilijczykowi Julio Peralcie 2:6, 2:6.

W deblu Polak i Francuz Arthur Surreaux przegrali z Kubańczykiem Randy Blanco i Chińczykiem Jun Nan Tao 6:3, 5:7, 6:10.

Heraklion

W Niemiec na Kretę przeniósł się Louis Dończyk. W kwalifikacjach w Heraklionie (korty twarde, 10 tys. $) wygrał z Kanadyjczykiem Saulem Shromem 6:3, 6:0, ale nie sprostał Francuzowi Matthieu Roy 5:7, 6:7 (7).

W kobiecej części imprezy w turnieju głównym gra Natalia Siedliska (z nr 7). Wygrała z Czeszkami Veroniką Kolarovą 4:6, 6:3, 6:1 i Anną Vrbenską 6:4, 6:1 oraz Rumunką Oaną Georginą Simion 7:6 (2), 7:6 (3). W półfinale przegrała ze zdolną Węgierką Dalmą Galfi 0:4 i krecz.

W eliminacjach Klaudia Wira wygrała z Greczynką Athiną Tsagkaraki 6:2, 6:3, ale przegrała z Niemką Stefanie Vorih 3:6, 2:6. Joanna Skrzypczyńska uległa Mołdawiance Adrianie Sosnovschi 2:6, 1:6.

W deblu Wira i Sosnovschi pokonały Skrzypczyńską i Amerykankę Ashley Mackey 7:5, 6:1, ale mecz ćwierćfinałowy oddały walkowerem.

Siedliska i Izraelka Karen Shlomo przegrały z Czeszkami Petrą Rohanovą i Anną Vrbenską 4:6, 2:6.

Oslo

Drugi tydzień w stolicy Norwegii spędza Paweł Zawisza. W eliminacjach w Oslo (korty twarde w hali, 15 tys. $) wygrał ze Szwedami Vincentem Erikssonem 3:6, 6:4, 6:4 i Robinem Thourem 6:3, 3:6, 7:6 (7).

W zawodach głównym przegrał ze Szwedem Jonathanem Mridhą 2:6, 2:6. W deblu Marek Pokrywka i jego podopieczny Zawisza nie sprostali Szwedom Markusowi Erikssonowi i Mridhsze 1:6, 4:6.

Bath

W kwalifikacjach w angielskim Bath (korty twarde w hali, 15 tys. $) rywalizują Adam Chadaj i Jan Sarysz.

Chadaj wygrał z Brytyjczykiem Rhettem Purcellem 6:0, 6:1 i Szwajcarem Raphaelem Baltenspergerem 6:2, 6:3. Sarysz przegrał z Brytyjczykiem Lukasem Taylorem 0:6, 2:6.

W turnieju głównym Chadaj pokonał Brytyjczyków Adama Thorntona-Browna 4:6, 6:4, 6:4 i Scotta Claytona 6:0, 2:6, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Brytyjczykiem Joshuą Miltonem 4:6, 1:5 i krecz.

W deblu Adam i Australijczyk Daniel Ferretti pokonali Brytyjczyków Joe Coopera i Sama Holta 6:0, 6:3. W ćwierćfinale przegrali z Irlandczykiem Davidem O’Hare i Brytyjczykiem Joe Salisburym 3:6, 5:7.

Kategoria: