Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Karatsev - Musetti 6:3, 6:4; Davidovich Fokina - De Minaur 6:4, 7:6 (3); Millman - Humbert 6:3, 6:3; Paul - P. Martinez 4:1 i krecz Hiszpana; Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; J. Thompson - Paire 6:4, 6:7 (3), 7:6 (5); CHARLESTON WTA 250: Piter/Y. Wang - Kalashnikova/Kudryavtseva 7:6 (7), 2:6, 10:2; Tauson - Samsonova 6:3, 6:3; Rogers - McNally 6:0, 6:1.

Futuresy ITF – punkty mile widziane

przez maka

Polacy zdobyli punkty w turniejach rangi ITF.

Wiedeń

W eliminacjach Ladies Future Vienna presented by Schenker (korty ziemne, 10 tys. $) walczyła Julia Przybylska. 18-latka wygrała ze Słowaczką Adrianą Gergelyovą 7:5, 6:1, ale uległa Chorwatce Janie Fett 5:7, 0:6.

Arad

Marta Kowalska przeniosła się ze Słowacji do Rumunii. Walkę w kwalifikacjach Trofeul Ilie Nastase (korty ziemne, 10 tys. $) rozpoczęła od zwycięskiego pojedynku z zawodniczką gospodarzy Ioaną Militaru 6:0, 6:0. Przegrała jednak z Rumunką Gabrielą Duca 1:6, 1:6.

Telavi

Grupa biało-czerwonych kontynuuje straty w Gruzji. W drabince głównej w Telavi (korty ziemne, 10 tys. $) mają Arkadiusz Kocyła i Paweł Ciaś.

W kwalifikacjach Bartosz Wojnar wygrał z Gruzinem Michaiłem Khmiadashvili 7:5, 6:2, Bogdan Dzudzewicz z Irakli Metrevekim z Gruzji 6:4, 6:0, a Maciej Nowak z Rosjaninem Varisem Yagudinem 6:3, 6:2.

W spotkaniach o awans B. Wojnar wygrał z Amerykaninem Krisem Barnesem 7:6 (4), 6:4. Dzudzewicz przegrał z Serbem Goranem Markoviciem 3:6, 3:6, a Nowak ze Słowakiem Peterem Mickiem 1:6, 6:3, 1:6.

W turnieju głównym Kocyła przegrał z B. Wojnarem 4:6, 2:6. Ciaś wygrał z Chilijczykiem Ricardo Urzua-Riverą 6:4, 3:2 i krecz.

W drugiej rundzie Wojnar uległ Gruzinowi Aleksandrowi Metrevelemu 6:4, 4:6, 1:6, a Ciaś nie sprostał Gruzinowi George Tsivadze 6:3, 6:7 (4), 2:6.

W deblu B. Wojnar i Mick przegrali z Francuzem Florentem Diepem i Serbem Goranem Markoviciem 6:7 (5), 5:7, a Kocyła i Gruzin Giorgi Javakhishvilim z Ukraińcem Dmytro Badanovem i Yahorem Yatsykiem 6:7 (2), 6:7 (3).

Ciaś i Nowak wygrali z Izraelczykiem Amitem i Roeiem Baranami 6:1, 6:1 oraz Badanovem i Yatsykiem (walkowerem). W półfinale ulegli Francuzowi Gregoire Barrere i Szwajcarowi Luce Margaroliemu 5:7, 2:6.

Jurmala

Piotr Łomacki i Dariusz Lipka rozpoczęli zmagania w Mens Futures Jurmala (korty ziemne, 10 tys. $) od głównej imprezy.

W pierwszej rundzie kwalifikacji Adam Majchrowicz i Karol Drzewiecki mieli wolny los. Daniel Kossek przegrał z Włochem Federico Aimarem 4:6, 3:6.

W drugiej rundzie Majchrowicz wygrał z Rosjaninem Antonem Svistunovem 6:2, 6:4, a Drzewiecki pokonał Aimara 6:3, 3:6, 6:3.

W meczach o awans Majchrowicz rozbił Australijczyka Ricky Robertsona 6:3, 6:0, a Drzewiecki wygrał z Łotyszem Deividsem Juksą 5:7, 6:3, 3:3 i krecz.

W drabince głównej Lipka pokonał Rosjanina Alexandra Igoshina 7:6 (4), 6:1. Majchrowicz wygrał z Japończykiem Ryotą Kishim 6:4, 6:1. Łomacki przegrał z Hiszpanem Oriolem Roca Batalia 2:6, 5:7, a Drzewiecki był lepszy od Estończyka Markusa Kernera 6:3, 6:2.

W 1/8 finału Majchrowicz przegrał z Włochem Francesco Garzellim 6:7 (0), 1:6, Drzewiecki z Mołdawianinem Maximem Dubarenco 4:6, 4:6, a D. Lipka z Francuzem Julesem Marie 5:7, 3:6.

W deblu Drzewiecki i Łomacki wygrali z Irlandczykiem Danielem Glancy i Francuzem Francois-Arthurem Vibert 6:1, 6:4 oraz Włochami Garzellim i Giorgio Portalurim 6:4, 6:3. Przegrali w półfinale z Łotyszami Rihardsem Emulinsem i Krisjanisem Stabinsem 4:6, 4:6.

Lipka i Majchrowicz pokonali Hiszpana Daniela Armengola Delgado i Włocha Alessandro Colellę 6:4, 6:3, Ukraińca Marata Deviatiarova i Francuza Jerome Inzerillo 6:2, 5:7, 10:6 oraz Francuza Thomasa Brechemier i Niemca Milena Ianakieva 7:6 (5), 4:6, 10:7.

W meczu o tytuł wygrali z Emulinsem i Stabinsem 4:6, 7:5, 10:4.

Trnava

Do eliminacji turnieju w Słowacji (korty ziemne, 10 tys. $) zgłosili się: Paweł Zawisza, Michał Wojnar, Tomasz Pałus i Piotr Gryńkowski.

Zawisza wygrał z Rosjaninem Maximem Maksimyukiem 4:6, 7:5, 6:2, M. Wojnar z Czechem Janem Perutką 7:5, 6:2, a Gryńkowski ze Słowakiem Ondrejem Chamrazem 6:0, 6:2. Pałus przegrał z Davidem Pavlikiem z Czech 1:6, 2:6.

W drugiej rundzie Gryńkowski pokonał Czecha Jan Jochmana 3:6, 7:6 (0), 6:0. Zawisza uległ Słowakowi Mario Turcanowi 6:$, 2:6, 1:6, a M. Wojnar uległ w pojedynku z Czechem Tomasem Musilem 3:6, 4:6.

W meczu o awans Gryńkowski wygrał ze Słowakiem Michalem Voscekiem 7:5, 6:4. W drabince głównej nie sprostał Słowakowi Michalowi Milko 3:6, 0:6.

W deblu Zawisza i Czech Petr Vodak przegrali z Czechami Markiem Jalovcem i Vaclavem Safrankiem 2:6, 6:2, 3:10.

Edwardsville

Jakub Dybała próbował swoich sił w w USA (korty twarde, 10 tys. $). Pokonał Jordana Tuckera Daigle z USA 4:6, 6:4, 3:2 i krecz rywala. Przegrał jednak z Amerykaninem Brandonem Sutterem 3:6, 6:4, 0:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności