Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch/Kawa – Meligeni Rodrigues Alves/Stefani 1:6, 6:2, 6:4; Meligeni Rodrigues Alves - Kawa 6:3, 7:5; Fręch - Pigossi 4:6, 6:3, 7:6 (4); Svitolina - Naito 6:2, 4:6, 7:6 (3); L. Kichenok/N. Kichenok - Akita/Sato 6:2, 7:6 (2); Sevastova - Raina 6:0, 7:6 (4); Bhosale/Desai - Spaka/Vismane 6:4, 5:7, 10:2; L. Fernandez - Stojanovic 3:6, 6:3, 6:4; Marino/Zhao - Jorovic/Krunic 6:7 (4), 6:3, 10:0; Zacarias - Watson 6:3, 7:6 (1); Boulter - Olmos 6:4, 6:1; Ruse - Paolini 1:6, 6:3, 6:4; Cocciaretto - Buzarnescu 7:5, 7:6 (5); Xiyu Wang - Pattinama Kerkhove 6:3, 5:7, 6:4; Rus - Xinyu Wang 6:4, 4:3 i krecz Chinki; Rus/Schuurs - Xu/Zhang 6:1, 6:4; Rybakina - Podoroska 6:4, 6:4; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Ruud 6:3, 7:5; S. Tsitsipas - Evans 6:2, 6:1.

Futuresy ITF – Siedliska z tytułem

przez maka

Polacy zdecydowali się walczyć w turniejach ITF w Anglii, Grecji, Egipcie i USA.

Loughborough

Agata Barańska uniknęła eliminacji w zawodach Aegon GB Pro-Series Loughborough (korty twarde, 10 tys. $). W pierwszym pojedynku nie zdołała ugrać gema ze Słowaczka Nikolą Vajdovą 0:6, 0:6.

W deblu w parze z Irlandką Amy Bowtell oddały walkowerem mecz z Brytyjką Sabriną Bamburac i Holenderką Jade Schoelnik.

Heraklion

Natalia Siedliska kontynuuje rywalizację w Grecji. W 3rd Hellenic Zeus ITF Pro Circuit (carpet, 10 tys. $) trafiła na kwalifikantkę z Grecji – Ioannę Markesini. Pokonała ją 6:3, 5:7, 6:0.

Wygrała również z Włoszką Sarą Eccel 6:2, 6:1. W ćwierćfinale pokonała Serbkę Marinę Lazic 7:5, 3:6, 6:1. W półfinale była skuteczniejsza od turniejowej jedynki Szwajcarki Karin Kennel 6:3, 6:3. O tytuł wygrała z Czeszką Vendula Zovincovą 6:1, 6:4.

W deblu partnerką Natalii jest Holenderka Mandy Wagemaker.Wygrały z duetem niemiecko-ukraińskim Hannah Nagel i Aleksandra Piskun 7:6 (4), 6:1. W meczu z Rosjanką Aminat Kushkhovą i Bułgarką Julią Stamatovą przy stanie 1:2 skreczowały.

Zuzanna Szuszkiewicz w eliminacjach przegrała z Australijką Naną Miyakawą 1:6, 1:6.

W kwalifikacjach turnieju mężczyzn Karol Drzewiecki pokonał Austriaka Vinzenta Banzera 6:3, 6:0, a Michał Nispoń nie sprostał Denniemu Fafkowi z USA 3:6 4:6. W kolejnej rundzie Drzewiecki przegrał z Czechem Markiem Jalovcem 4:6, 2:6.

Szarm el-Szeik

Duża grupa biało-czerwonych nadal walczy w Egipcie. Piotr Gadomski i Paweł Ciaś rywalizację w Sierra Hotel Egypt F32 Men’s (korty ziemne, 10 tys. $) mieli rozpocząć od głównego turnieju.

W pierwszej rundzie eliminacji Adam Majchrowicz, Paweł i Dariusz Lipka oraz Mikołaj Szmyrgała mieli wolny los. Kamil Gajewski wygrał z Marokańczykiem Soufiane Sahli 6:0, 4:0 i krecz rywala, a Mateusz Iżycki z Hindusem Sachinem Sathnurem Maheshem 6:3, 6:3.

W drugiej Paweł wygrał z Hindusem Arjunem Manjunathą 6:0, 6:1, Darek z Younesem Rasdim z Maroka 6:0, 6:0, Mikołaj z Hiszpanem Hectorem Garcią Olivedą 2:6, 6:1, 7:5, a Adam z Ukraińcem Sergiejem Mykhalovem 6:2, 6:0. Mateusz przegrał z Chilijczykiem Cristobalem Grandonem Diazem 3:6, 4:6, Kamil z Rosjaninem Yanem Sabaninem 2:6, 1:6.

W decydujących o awansie pojedynkach Darek wygrał z Kanadyjczykiem Antoine Richardem 6:3, 4:6, 6:2. Paweł przegrał z Sabaninem 3:6, 1:6, Mikołaj z Włochem Emanuele Moliną 2:6, 0:6, a Adam z Egipcjaninem Karimem Hossamem 6:3, 5:7, 4:6.

W drabince głównej Ciaś przegrał z Francuzem Alexandre Favrotem 5:7, 1:6. D. Lipka wygrał z innym kwalifikantem Moliną 6:4, 5:7, 6:4. Rozstawiony z nr 4 Gadomski wycofał się z zawodów.

W meczu 1/8 finału Darek uległ Niemcowi Jean-Markowi Wernerowi 0:6, 4:6.

W deblu Ciaś i Gajewski przegrali z Austriakiem Thomasem Statzbergerem i Tristanem-Samuelem Weissbornem 6:3, 3:6, 8;10, bracia Lipkowie z Arturem Completo z Portugalii i Igorem Zubovem z Rosji 6:7 (1), 1:6, a Iżycki i Szmyrgała z duetem rosyjsko-mołdawskim Yan Sabanin/Andrei Soltoianu 1:6, 4:6.

Natomiast Majchrowicz z Niemcem Kevinem Kaczynskim wygrali z Włochem Andreą Camurri i Czechem Dominikiem Varhanikiem 6:4, 7:5. W ćwierćfinale przegrali z duetem z Maroka Yassine Idmbarek/Younes Rachidi 4:6, 1:6.

Niceville

Adam Zaorski bez powodzenia próbował swoich sił w kwalifikacjach futuresów w USA. W Bluewater Bay Pro Circuit Championships (korty ziemne, 10 tys. $) przegrał z Mattem Simpsonem z Nowej Zelandii 1:6, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności