Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000 - eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3; Cecchinato - Laaksonen 6:1, 6:3; Delbonis - P. Martines 3:6, 6:3, 6:4.

Futuresy ITF – triumf Koniusza i Smoły w Czechach

przez maka

Polacy próbowali swoich sił w turniejach ITF w Egipcie, Czechach i Turcji.

Jablonec nad Nysą

Duża grupa biało-czerwonych zdecydowała się na rywalizację w MND Tour 2013 (carpet, 15 tys. $). Błażej Koniusz został rozstawiony z siódemką.

Mikołaj Jędruszczak, Kamil Majchrzak, Bartosz Wojnar, Maciej Smoła, Przemysław Filipek, Piotr Gryńkowski oraz Piotr Barański grali w kwalifikacjach.

Jędruszczak wygrał z Czechem Tomasem Frommelem 6:4, 6:3, Smoła z Czechem Lukasem Polackiem 6:3, 6:4, a Filipek z Czechem Markiem Jalovcem 6:4, 7:6 (5).

O meczach o awans Jędruszczak wygrał ze Słowakiem Jakubem Oravcem 7:6 (7), 7:6 (4), a Filipek z Czechem Ondrejem Vaculikiem 6:2, 6:3. Natomiast Smoła uległ Czechowi Tomasowi Papikowi 2:6, 4:6.

Majchrzak przegrał z Czechem Pavlem Nejedlym 3:6, 5:7, Wojnar z Czechem Danielem Knoflickiem 2:6, 2:6, Gryńkowski z Czechem Davidem Poljakiem 6:1, 3:6, 4:6, a Barański ze Słowakiem Matejem Maruscakiem 2:6, 4:6.

W turnieju głównym Koniusz wygrał z Czechem Janem Kuncikiem 6:2, 3:6, 7:5. Filipek przegrał z Czechem Michalem Konecnym 6:7 (2), 4:6, a Jędruszczak ze Słowakiem Karolem Beckiem 6:7 (3), 2:6.

W 1/8 finału Błażej pokonał Niemca Christiana Hirschmuellera 6:4, 7:5. W ćwierćfinale przegrał z Białorusinem Uladzimirem Ignatikiem 3:6, 2:6.

W grze podwójnej Koniusz i Smoła wygrali z duetem z Czech David Pavlik/Pavel Staubert 6:4, 6:1, a Filipek i Jędruszczak przegrali z Łotyszem Andisem Juską i Czechem Robinem Stankiem 4:6, 3:6.

W ćwierćfinale Koniusz i Smoła pokonali Czechów Jana Blechę i Robina Bulanta 6:3, 6:2. W półfinale wygrali z Litwinem Lukasem Mugeviciusem i Chorwatem Filipem Vegerem 6:7 (4), 3:6, 11:9.

W pojedynku o tytuł byli lepsi od Juski i Stanka 4:6, 7:6 (9), 10:5.

Antalya-Kaya-Belek

Bogdan Dzudzewicz próbował swoich sił w eliminacjach GD Tennis Academy (korty twarde, 10 tys. $). W pierwszej rundzie pokonał Hiszpana Pau Martina Sole 6:7 (3), 6:2, 6:2.

W drugiej przegrał z Rumunem Ciprianem Alexandru Porumbem 3:6, 3:6.

Szarm el-Szeik

Karolina Śnita kontynuuje starty w Egipcie. W pierwszej rundzie eliminacji Jolie Ville Golf F45 Women’s (korty twarde, 10 tys. $) uległa Hiszpance Anais Gomart Isart 6:4 i krecz Polki.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności