Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Hurkacz - Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3; Evans - Lajovic 6:3, 6:7 (11), 6:2; Ruud - Rune 6:2, 6:1; Bautista Agut - Fritz 6:2, 7:5; Garin - Auger-Aliassime 7:6 (3), 6:1; Caruso - Catarina 6:7 (3), 7:6 (5), 6:3; Chardy - Bublik 6:4, 0:6, 7:5; Fognini - Kecmanovic 6:2, 7:5; Sinner - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Pouille - Pella 6:3, 6:4; Delbonis - Mannarino 7:5, 6:1; Cecchinato - Koepfer 6:4, 6:3; CHARLESTON WTA 250: Piter/Y. Wang - Kalashnikova/Kudryavtseva 7:6 (7), 2:6, 10:2; Tauson - Samsonova 6:3, 6:3; Rogers - McNally 6:0, 6:1; Tomljanovic - Zarazua 6:1, 6:1; Hibino - Doi 7:5, 5:7, 6:6 i krecz Misaki; L. Davis - Vandeweghe 7:6 (3), 6:4; Brengle - Vikhlyantseva 6:0, 3:6, 6:2.

Futuresy ITF – w kilku krajach

przez maka

Polacy rywalizowali w futuresach ITF na trzech kontynentach.

Casablanca

Grupa biało-czerwonych nadal gra w Maroku (korty ziemne, 10 tys. $). Dariusz Lipka uniknął walki w eliminacjach.

W kwalifikacjach Piotr Barański wygrał z Pawłem Lipką 6:0, 6:2 i Marokańczykiem Mohamedem Adnaoui 6:3, 6:2. W spotkaniu o awans nie sprostał Włochowi Joyowi Viganiemu 5:7, 3:6. Bartosz Wojnar przegrał z Austriakiem Davidem Pammingerem 0:6, 1:6.6:0, 6:2.

W turnieju główny D. Lipka nie sprostał turniejowej piątce – Hiszpanowi Ricardo Ojedzie Larze 5:7, 3:6.

W grze podwójnej D. Lipka i Austriak Thomas Statzberger przegrali z Hiszpanem Oriolem Rocą Batallą i Niemcem Jeanem-Markiem Wernerem 5:7, 2:6.

Barański i Wojnar pokonali Włochów Filippo Leonardiego i Fabia Mercuriego 6:4, 6:3 oraz Węgra Gabora Borsosa i Hiszpana Marcosa Giraldi Requenę 6:7 (5), 7:6 (4), 10:2. W półfinale ulegli Marokańczykom Lamine Ouhabowi i Mohamedowi Saberowi 3:6, 3:6.

Meshref

Do Kuwejtu wybrali się Adam Majchrowicz i Adrian Andrzejczuk. W Meshref (korty twarde, 10 tys. $) Majchrowicz wygrał z reprezentantem gospodarzy Dawoodem Sayedem Hashimem 6:2, 6:3,, ale uległ Francuzowi Calvinowi Hemery 1:6, 1:6.

Andrzejczuk w kwalifikacjach w meczu o awans przegrał z Austriakiem Dominikiem Wirlendem 3:6, 1:6.

W grze podwójnej Majchrowicz i Uzbek Shonigmatjon Shofayziyev wygrali z Austriakami Christianem Trubrigiem i Dominikiem Wirlendem 6:4, 4:6, 11:9. W ćwierćfinale przegrali z Belgiem Alexandrem Folie i Niemcem Danielem Masurem 4:6, 2:6.

Andrzejczuk i Macedończyk Stefan Micov ulegli Wenezuelczykowi Jordiemu Munozowi-Abreu i Włochowi Luce Pancaldiemu 6:7 (3), 1:6.

Heraklion

Louis Dończyk kontynuuje grę w Grecji. W eliminacjach 5. Hellenic Zeus ITF Pro Circuit (korty twarde, 10 tys. $) przegrał z Hiszpanem Alejandrem Artunedo 6:3, 0:6, 3:6.

W grze podwójnej wraz z Niemcem Demianem Raabem pokonali Chorwatów Ivana Krivicia i Antuna Vidaka 6:4, 5:7, 10:7 oraz wygrali walkowerem z Belgiem Sanderem Gille i Francuzem Alexisem Musialkiem.

W półfinale przegrali z Grekiem Alexandrosem Jakupoviciem i Markosem Kalovelonisem 1:6, 2:6. To pierwsze 6 punktów Dończyka do klasyfikacji ATP deblistów.

W gronie kobiet w imprezie głównej Natalia Siedliska wygrała z Izraelką Avital Vaysbuch 6:0, 6:1 i Niemką Julią Wachaczyk 7:6 (6), 7:6 (2). W ćwierćfinale przegrała z Czeszką Miriam Kolodziejovą 6:2, 1:6, 2:6.

W kwalifikacjach Joanna Skrzypczyńska w meczu o awans uległa Czeszce Annie Vrbenskiej 1:6, 0:6. Dostała się do głównej drabinki jako lucky loser. Przegrała jednak z Bośniaczką Anitą Husaric 0:6, 2:6.

W deblu najwyżej rozstawione są Siedliska i Wachaczyk. Rozpoczęła walkę od wygranego ćwierćfinału z Czeszkami Niną Holanovą i Anną Vrbenską 6:3, 6:0, które wcześniej pokonały Skrzypczyńską i Vaysbuch 6:1, 6:0.

W półfinale były lepsze od Czeszek Veroniki Kolarovej i Petry Rohanovej 6:3, 6:4, a w finałowym pojedynku zwyciężyły Husaric i Francuzkę Marine Partaud 6:2, 6:7 (2), 10:6.

Niceville

W kwalifikacjach Bluewater Bay Pro Circuit Championships (korty ziemne, 10 tys. $) walczył Mikołaj Borkowski.

Wygrał z Henrym Hollowellem (USA) 6:1, 6:1, ale przegrał z Amerykaninem Dominikiem Cotrone 1:6, 0:6.

Sousse

Agata Bieńkowska startowała z powodzeniem w eliminacjach zmagań w Tunezji (korty twarde, 10 tys. $). Pokonała Chelsea Vanhoutte 6:3, 6:4 i Francuzkę Myriam Enmer 6:2, 6:3.

W turnieju głównym przegrała z Brytyjką Harriet Dart 4:6, 1:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności