Polski Tenis

WYNIKI

KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Kawa - Szabo 6:2, 6:1; Bara - Friedsam 6:2, 6:3; Buzarnescu - Tomova 6:2, 6:3; Kucova - Buyukakcay 6:1, 6:1; Schmiedlova - Kuzmova 6:4, 6:2.

Futuresy ITF – w wielu krajach

Polacy szukali punktów w futuresach ITF.

Jablonec nad Nysą

Miejsca w drabince głównej MND Tour (carpet w hali, 15 tys. $) mają Andriej Kapaś, Marcin Gawron, Błażej Koniusz i Mateusz Terczyński.

W kwalifikacjach Mateusz Kowalczyk wygrał ze Słowakiem Jurajem Simcakiem 6:4, 7:5 i Czechem Dominikiem Reckiem 6:3, 6:2.

Mikołaj Jędruszczak był lepszy od Czecha Dominika Starego 6:0, 6:3 i Patryka Janika 6:2, 6:4, który wcześniej pokonał Piotra Barańskiego 7:6 (5), 6:1.

Bartosz Wojnar przegrał z Reckiem 6:7 (2), 2:6, a Arnold Kokulewski uległ Czechowi Davidowi Simunkowi 0:6, 3:6.

W turnieju głównym Polacy grali z Czechami. Kapaś wygrał z Michalem Bisko 6:7 (10), 7:6 (5), 6:1, a Kowalczyk z Janem Blechą 6:4, 7:5.

Terczyński przegrał z Janem Hernychem 3:6, 2:6, Gawron ze Zdenkiem Kolarem 1:6, 6:7 (8), Koniusz z Davidem Poljakiem 6:7 (5), 6:4, 3:6, a Jędruszczak z Pavlem Staubertem 1:6, 6:3, 5:7.

W drugiej rundzie Kowalczyk pokonał Kapasia 7:5, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Czechem Janem Mertlem 3:2 i krecz Mateusza.

W deblu Kowalczyk i Czech Roman Jebavy wygrali z Czechami Michalem Konecnym i Lukasem Marsounem 7:6 (9), 6:3 oraz Ukraińcem Vadimem Alekseenko i Rumunem Vladem Victorem Corneą 6:4, 6:1. W półfinale nie sprostali Czechom Markowi Michalicce i Dominikowi Sucowi 6:1, 0:6, 6:10.

Terczyński i Czech Robert Rumler przegrali z Alekseenko i Corneą 3:6, 2:6, Gawron i Jędruszczak z Czechami Jirim Brozem i Lukasem Dlouhym 7:5, 3:6, 1:10, a Kapaś i Koniusz z Czechami Janem Kuncikiem i Martinem Suchankiem 6:7 (5), 6:3, 3:10.

Harare

Występy w Zimbabwe (korty twarde, 15 tys. $) kontynuuje Arkadiusz Kocyła. Wygrał z Japończykiem Junnem Mitsuhashim 6:3, 6:1, ale uległ Nicolaasowi Scholtzowi (RPA) 4:6, 2:6.

W grze podwójnej Polak i Hindus Sagar Ahuja przegrali z Zambijczykiem Patrickiem Mufumbilą i Tuckerem Vorsterem (RPA) 3:6, 4:6.

Manchester

Bez powodzenia w Aegon GB Pro-Series Manchester (korty twarde w hali, 15 tys. $) rywalizowali Piotr Gryńkowski i Filip Plewiński.

Gryńkowski pokonał Brytyjczyka Marka Whitehouse 7:6 (4), 6:3, ale przegrał z Brytyjczykiem Clayem Crwafordem 3:6, 6:4, 0:6.

Plewiński nie sprostał Brytyjczykowi Evanowi Hoytowi 0:6, 1:6.

Szarm el Szeik

Grupa biało-czerwonych nadal przebywa w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $). Eliminacji uniknęli Piotr Gadomski, Paweł Ciaś i Karol Drzewiecki.

Przez kwalifikacje przebił się tylko Jan Zieliński. Wygrał z Włochem Giovannim Narcisim 6:2, 7:5 i Adrianem Andrzejczukiem 6:3, 6:4.

Wcześniej Andrzejczuk pokonał Cypryjczyka Bojana Popovicia 6:2, 6:3. Daniel Kossek był lepszy od Włocha Gabriele Nardelliego 6:4, 6:1, ale uległ Włochowi Giorgio Ricca 3:6, 2:6. Natomiast Maciej Nowak przegrał z Włochem Luką Narcisim 2:6, 5:7.

W turnieju głównym Gadomski wygrał z Amerykaninem Joelem Kincaidem 6:4, 7:6 (6), Egipcjaninem Karimem Hossamem 6:2, 6:0 i Serbem Nikolą Milojeviciem 6:3, 7:5. W półfinale przegrał z Egipcjaninem Mohamedem Safwatem 4:6, 3:6.

Zieliński przegrał z Milojeviciem 3:6, 2:6. Ciaś nie sprostał Czechowi Liborowi Salabie 4:6, 6:3, 2:6. Drzewiecki uległ Bośniakowi Aldinowi Setkiciovi 4:6, 2:6.

W deblu Gadomski i Kossek pokonali Włochów Alessio Giannuzziego i Edoardo Lavagno 6:4, 6:1, ale przegrali z Austriakiem Gregorem Huttererem i Szwajcarem Andrew Rupplim 3:6, 1:6.

Drzewiecki i trenujący z Gawłowski Tennis Academy Szwajcar Yann Wojcik wygrali ze Szwajcarem Arią Harajchim i Brytyjczykiem Robbie Ridout 6:3, 7:5, ale ulegli Salabie i Zielińskiemu 2:6, 2:6.

W półfinale Salaba i Zieliński wygrali z Huttererem i Rupplim 6:0, 7:5. W finale przegrali z Holendrem Matwe Middelkoopem i Safwatem 6:7 (1), 3:6.

Ciaś i Nowak byli mniej skuteczni od Australijczyków Ricky Robertsona i Daniela Walsha 3:6, 6:1, 8:10.

W imprezie głównej kobiet Katarzyna Kawa wygrała z Włoszką Giulią Bruzzone 6:3, 6:4 i Brytyjkę Laurę Deigman 7:5, 3:6, 6:3. W ćwierćfinale nie sprostała Rosjance Polinie Leykinie 3:6, 6:3, 3:6.

Agata Bieńkowska w eliminacjach pokonała Nigeryjkę Chinenye Ndidi Izuogo 6:0, 6:0 i Chinkę Ziyu Wang 6:0, 6:1. W głównej części turnieju przegrała z Włoszką Giorgią Pinto 6:3, 3:6, 2:6.

Heraklion

Natalia Siedliska w 5. Hellenic Zeus ITF Pro Circuit (korty twarde, 10 tys. $) uległ Francuzce Anais Van Cauter 2:6, 6:4, 5:7.

W deblu Polka i Czeszka Vendula Zovincova przegrały z Niemką Catianą Kaercher i Słowaczką Natalią Zorgovską 0:1 i krecz.

Santa Margherita di Pula

Anna Korzeniak z dobrej strony prezentuje się we Włoszech (korty ziemne, 10 tys. $). Pokonała Francuzkę Camille Cheli 6:3, 6:2, Włoszkę Beatrice Lombardo 6:4, 6:0 i Szwajcarkę Lisę Sabino 7:6 (7), 6:1.

W półfinale przegrała z Włoszką Martiną Spigarelli 1:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności