STUTTGART WTA 500: Vondrousova - Sabalenka 3:6, 6:3, 7:5; Rybakina - Paolini 6:3, 5:7, 6:3; ROUEN WTA 250: Linette - Rus 7:6 (9), 6:1; Stephens - Yuan 6:2, 6:2; BARCELONA ATP 500: Ruud - Arnaldi 6:4, 6:3; Etcheverry - Norrie 7:6 (4), 7:6 (1); MONACHIUM ATP 250: Garin - A. Zverev 6:4, 6:4; Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Tabilo - Fonseca 4:6, 7:6 (5), 6:4; Fucsovics - Moutet 4:6, 6:4, 6:1; F. Cerundolo - Coria 7:5, 6:1; Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Pera - F. Jorge 6:4, 6:1; Tauson - M. Jorge 6:1, 6:3.

Fyrstenberg i Matkowski też w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski okazali się lepsi w meczu 3. rundy French Open od Francuzów Thierry Ascione i Laurenta Recouderc 3:6, 6:2, 7:6 (5).

Polska para dobrze rozpoczęła spotkanie. Najpierw wykorzystała swój serwis (1:0), a potem zanotowała breaka (2:0), mimo że przegrywała w tym gemie już 0:40. Natychmiastowy rebreak Francuzów (2:1). Drugie przełamanie w secie zanotowali Fyrstenberg i Matkowski (3:1).

Rewanż ze strony przeciwników naszej pary (3:2). Ależ zacięta partia – duet gospodarzy przy swoim podaniu doprowadził do remisu (3:3). Polacy stracili swój serwis i trzeciego gema z rzędu (3:4). Ascione i Recouderc okazali się lepsi też w ósmym gemie (3:5), a całego seta zakończyli notując kolejnego breaka (3:6).

Francuska para skutecznie zaczęła również drugiego seta (0:1). Fyrstenberg i Matkowski odpowiedzieli zwycięstwem do zera przy własnym serwie (1:1). W następnym gemie ze swojego podania skorzystali również Francuzi (1:2). Matka i Frytka doprowadzili do remisu (2:2), a chwilę póżniej zaliczając breaka wyszli na prowadzenie (3:2).

Powiększyli je w szóstej partii dzięki własnemu dograniu (4:2). Polska para wyszła zwycięsko także z kolejnego gema – break (5:2). Drugą część meczu zakończyli wygrywając swoje podanie (6:2).

Na starcie 3. seta przełamany został serwis Recouderca (1:0), a w kolejnym gemie polska para dobrze wykorzystała własne podanie (2:0). Francuzi się przebudzili – wygrali gema przy własnym serwie, przerywając w ten sposób serię siedmiu kolejnych zwycięstw w gemach Polaków (2:1).

Od razu jednak nastąpiła odpowiedż Fyrstenberga i Matkowskiego (3:1). Piątą partię wygrali reprezentacji gospodarzy (3:2). W następnej lepsi byli już Polacy (4:2), ale Ascione i Recouderc wykorzystali własne podanie (4:3). Matka i Frytka coraz bliżej ćwierćfinału (5:3). Duet z Francji wywalczył czwartego (5:4) i piątego gema w tej części (5:5). Następna partia ponownie zwycięska przez Francuzów (5:6). Polacy doprowadzili do tie-breaka (6:6).

Fryta i Matka prowadzili w nim 3:1, 4:3, ale przegrywają 4:5. Wygrali jednak trzy ostatnie piłki (7:5).

W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z Lukasem Dlouhym (Czechy) i Leanderem Paesem (Indie).

W drodze do 3. rundy French Open, Thierry Ascione i Laurent Recouderc najpierw pokonali duet Delgado/Korolev 6:3, 7:5, a potem parę Golubev/Lorenzi 4:6, 6:3, 6:4. Pochodzący z Villeurbanne Ascione, w rankingu ATP deblistów jest obecnie 525, a jego partner, 25-letni Recouderc nie jest w nim notowany. W singlu zajmuje 171 lokatę.