Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - S. Zhang 7:6 (4), 6;2 Q. Zheng V. Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6 (3); SEUL WTA 250: Ostapenko - Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 i krecz Emmy; Alexandrova - T. Maria 6:2, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Gadomski opowiada o grze w Stuttgarcie

Piotr Gadomski relacjonuje swoje mecze w halowym turnieju w Stuttgarcie.

O pojedynku z Szmiglem

– Z Mateuszem znamy się bardzo dobrze i doskonale wiemy, jakie są nasze słabe i dobre strony. Razem trenujemy i nawet razem rozgrzewaliśmy się przed meczem. W pierwszym secie po bardzo wyrównanej grze, wygrałem w tie-breaku. W drugiej partii udało mi się go szybko przełamać i bezpiecznie dowieżć przewagę do końca. Ciężko się gra mecze przeciwko dobrym kolegom, ale cieszę się, że to mi udało się wygrać to spotkanie.

O potyczce z Kudryavtsevem

– W meczu z Aleksem zawodził mnie serwis. Nie był tak dobry jak w ostatnich meczach, a przeciwko takiemu zawodnikowi powinien być jeszcze lepszy. Rosjanin grał bardzo szybko i praktycznie nie było jakichś dłuższych wymian. Miałem swoje szanse, przede wszystkim w pierwszym secie. Przy stanie 3:3 miałem breakpointa. Szkoda, że nie udało mi się go wykorzystać, wtedy pojedynek mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Nabyłem jednak kolejne cenne doświadczenie. Jadę na następny turniej i mam nadzieję, że spotkam Rosjanina już gdzieś w drabince turnieju głównego.

Kategoria: