MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Garcia-Lopez pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Guillermo Garcią-Lopezem w meczu pierwszej rundy US Open.

Kubot326
Garcia-Lopez             667

Polak błyskawicznie przełamał Hiszpana (1:0), ale ten od razu odpowiedział (1:1). Luki obronił dwa breakpointy, ale trzeciej szansy Guillermo już nie zmarnował (1:3). Garcia-Lopez serwował coraz mocniej (1:4). Kubot znów w opałach, ale w końcu utrzymał podanie – znów obronił dwa breakpointy – (2:4). Przegrał jednak pierwszego seta (3:6).

Łukasz fatalnie rozpoczął drugą partię. Dał się przełamać do zera (0:1). Hiszpan ławo wygrał własne podanie (0:2). Kubot jest daleki jest od dobrej dyspozycji serwisowej (0:3). Kolejne gemy bez breaków. Polak uległ rywalowi także w drugim secie (2:6).

Luki wygrał pierwszego gema w trzeciej partii (1:0). Długo było w niej bez przełamań (4:3). W siódmym gemie Kubot obronił breakpointa, a po chwili przełamał Guillermo (5:3).

Serwował na seta, ale w tak ważnym momencie nie utrzymał podania (5:4). Nie załamał się tym faktem. Miał dwie piłki setowe, ale obydwie szanse zmarnował (5:5). Rozgrywka tie-breakowa rozstrzygnęła osy trzeciej partii (6:6). Łukasz przegrał w niej 4:7.

28-letni Kubot zajmuje 62 miejsce w rankingu ATP. Rok młodszy Garcia-Lopez jest 53. W karierze wygrał jeden turniej (Kitzbuhel 2009). W tym roku był w finale w Eastbourne.

W lipcowym spotkaniu w niemieckiej Bundeslidze lepszy był Hiszpan (6:4, 6:4). Grali na korcie ziemnym.