Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Ferreira Silva - Grenier 6:3, 6:2; Laaksonen - Halys 6:3, 6:1; Zapata Miralles 6:1, 6:0; Ajdukovic - Rinderknech 6:2, 2:6, 6:1; CAMPINAS: Carballes Baena - Kopriva 4:6, 6:3, 7:5.

Gawron zwyciężył w Turcji

Marcin Gawron triumfował we futuresie w tureckiej Antalayi. W finale pokonał Artema Smirnova.

Polak (398 w klasyfikacji ATP) został rozstawiony z czwórką. W pierwszym meczu wygrał z Niemcem George Von Massowem (br) 6:2, 6:4.

W spotkaniu 1/8 finału pokonał Piotra Gadomskiego (731) 6:3, 6:1, a do półfinału awansował, po wygranej z Grzegorzem Panfilem (475) 7:6 (2), 7:6 (5).

W meczu półfinałowym okazał się skuteczniejszy od Brytyjczyka Jamie Bakera (366).

Polak po przegraniu pierwszej partii 6:7 (5), dwie kolejne po zaciętej walce rozstrzygnął na swoją korzyść 6:3, 7:6 (5).

W pojedynku o tytuł – Gawron wygrał z Ukraińcem Artem Smirnovem (401) 7:5, 5:7, 6:4. Zainkasował 18 punktów.

Grzegorz Panfil, rozstawiony z siódemką, pokonała doświadczonego Turka Haluka Akkoyuna (633) 6:3, 7:5.

W 1/8 finału Panfil wygrał z Bułgarem Tihomirem Grozdanovem (559) 6:2, 6:3 i uległ Marcinowi w ćwierćfinale.

Przez eliminacje zwycięsko przebrnęli Piotr Gadomski i Rafał Gozdur (1072).

Piotrek w decydującym o awansie spotkaniu wygrał z 17-letnim Gruzinem George Tsivadze (br) 6:4, 7:5.

Rywalem Rafała był Włoch Edoardo Eremin (926). Polak pokonał go 6:3, 6:3.

W turnieju głównym Gadomski wygrał z Hindusem Akashem Waghem (1207) 6:2, 6:2. W drugiej rundzie uległ Gawronowi.

Gozdur przegrał natomiast z Francuzem Kevinem Botti (1117) 3:6, 6:3, 0:6.

Wyniki

Pierwsza runda: De Goede – (1) Kumantsov 7:6 (4), 6:3; Agafonov – G. Alekseenko 3:6, 6:4, 6:4; Skoloudik – Cauvard 6:3, 7:6 (4); (6) Molchanov – Lupescu 6:1, 6:0; (3) Betov – Golcuklu 6:4, 6:1; Marcan – Hochwalt 6:1, 2:0 i krecz Tylera; Starkov – Cetinel 6:1, 6:4; (5) Smirnov – Descloix 6:1, 3:6, 7:6 (2); (7) Panfil – Akkoyun 6:3, 7:5; Grozdanov – Brkic 4:6, 6:3, 6:4; Gadomski – Wagh 6:2, 6:2; (4) Gawron – Von Massow 6:2, 6:4; (8) Rice – Zlatanovic 7:6 (4), 7:5; Altuna – Durmus 6:1, 6:0; Botti – Gozdur 6:3, 3:6, 6:0; (2) J. Baker – Brydolf 7:6 (2), 6:2.

Druga runda: De Goede – Agafonov 6:4, 7:6 (0); Molchanov – Skoloudik 6:2, 6:3; Marcan – Betov 3:6, 6:4, 7:5; Smirnov – Starkov 6:4, 6:3; Panfil – Grozdanov 6:2, 6:3; Gawron – Gadomski 6:3, 6:1; Rice – Altuna 6:3 (7), 6:1, 7:5; J. Baker – Botti 5:7, 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Molchanov – De Goede 6:3, 6:3; Smirnov – Marca n6:3, 3:6, 6:3; Gawron – Panfil 7:6 (2), 7:6 (5); J. Baker – Rice 6:3, 6:3.

Półfinały: Smirnov – Molchanov 6:7 (5), 6:4, 6:4; Gawron – J. Baker 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5).

Finał: Gawron – Smirnov 7:5, 5:7, 6:4.

W turnieju deblowym Piotr i Rafał oddali walkowerem mecz ze Szwedem Patrikiem Brydolfem i Brytyjczykiem Davidem Ricem.

Marcin i Grzegorz – debel numer dwa – pokonali Turków Canema Altinera i Sarpema Laleli 6:4, 7:6 (1). W 1/4 finału przegrali z Brydolfem i Ricem 4:6, 4:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności