Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - S. Zhang 7:6 (4), 6;2 Q. Zheng V. Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6 (3); SEUL WTA 250: Ostapenko - Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 i krecz Emmy; Alexandrova - T. Maria 6:2, 6:4; METZ ATP 250: Sonego - Hurkacz 7:6 (5), 6:4; Bublik - Wawrinka 2:1 i krecz Stana.
Polska Liga Tenisa

Gips na nodze Dawida Celta

Dawid Celt, podwójny wicemistrz Polski jest wyłączony z gry na kilka tygodni z powodu kontuzji nogi.

24-letni tenisista nabawił się urazu w półfinałowym meczu halowych mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

– Miałem ogromnego pecha. Przy piłce meczowej spotkania z Jakubem Piterem skręciłem nogę, zerwałem torebkę stawową oraz uszkodziłem więzadła – mówi Dawid. – Od wczoraj na dwa tygodnie mam nogę w gipsie. Potem przez kolejne 14 dni czeka mnie rehabilitacja. Na kort wrócę więc najwcześniej za miesiąc.

Celt świetnie spisuje się w krajowym czempionacie. Latem dopiero w finale przegrał z Dawidem Olejniczakiem w mistrzostwach Polski na kortach otwartych. W lutym w Bydgoszczy znów wywalczył srebro. Nie mógł przystąpić do pojedynku o złoto z Błażejem Koniuszem.

Z powodu licznych kontuzji Polak wypadł z rankingu ATP, a zajmował w nim 874 pozycję. Miał na koncie kilka cennych zwycięstw nam m.in. Timo Nieminenem, Adamem Vejmelką, Chrisem Eatonem czy Morganem Phillipsem.

– Latem chcę pograć trochę w futuresach – wyjawia Dawid. – Muszę od nowa zdobywać punkty, których nie mogłem bronić ze względu na urazy.

Kategoria: