Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Glasgow ITF – Przysiężny triumfatorem

Michał Przysiężny zwyciężył w futuresie w Szkocji.

W AEGON GB Pro-Series Glasgow Polak (307 w rankingu) wygrał z Francuzem Simonem Cauvardem (800) 3:6, 6:3, 6:2, Belgiem Yannikiem Reuterem (462) 6:4, 5:7, 6:3, Francuzem Clementem Reixem (515) 6:4, 6:2 i Czechem Janem Minarem (416) 6:3, 6:4.

W pojedynku o tytuł i 27 punktów pokonał Bośniaka Mirzę Basicia (290) 6:1, 7:6 (7). 20-latek w karierze ma już na koncie zwycięstwa nad m.in. Dmitrijem Tursunovem, Gregą Zemlją czy Bobbym Reynoldsem.

Polak z trudem utrzymał podanie (1:0). Wykorzystał drugiego breakpointa (2:0). Po raz drugi przełamał Bośniaka (4:0).

Basic obronił piłkę setową (5:1), ale to Przysiężny pewnie sięgnął po pierwszą partię (6:1).

Ołówek na sucho odebrał podanie rywalowi (1:0). Stracił po raz pierwszy serwis (1:1). Kolejne gemy dla podających (6:6).

W tie-breaku Michał zwyciężył 9:7, mimo że przegrywał już 4:6.

WYNIKI

Pierwsza runda: (1) Basic – Gregorc 6:3, 3:6, 6:2; K. Griekspoor – S. Griekspoor 6:1, 6:3; De Greef – Burton 6:4, 4:6, 6:3; (5) T. Nieminen – Comporto 6:2, 6:4; (4) Ryderstedt – Reinwein 6:3, 6:4; T. Fernandes – Hudson 4:6, 6:4, 6:3; Morgan – Eaton 7:5, 6:3; (6) Sidorenko – Pokrajac 6:7 (4), 6:1, 6:3; Gabb – (8) A. Ward 1:6, 7:6 (2), 6:2; Reix – McGee 7:6 (5), 7:6 (3); Reuter – Gigounon 6:3, 6:2; (3) Przysiężny – Cauvard 3:6, 6:3, 6:2; (7) D. Evans – Ouanna 6:4, 6:4; Thornley – Rosenzweig 6:2, 4:6, 6:1; Rice – T. Martin 6:4, 6:4; J. Minar – (2) Wolmarans 6:2, 7:5.

Druga runda: (1) Basic – K. Griekspoor 6:4, 6:3; De Greef – (5) T. Nieminen 6:4, 6:4; (4) Ryderstedt – T. Fernandes 6:1, 6:2; (6) Sidorenko – Morgan 6:2, 6:3; Reix – Gabb 6:4, 2:1 i krecz Brytyjczyka; (3) Przysiężny – Reuter 6:4, 5:7, 6:3; (7) D. Evans – Thornley 4:6, 7:6 (4), 6:1; J. Minar – Rice 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały: Basic – De Greef 3:6, 6:2, 6:3; Sidorenko – Ryderstedt 6:4, 7:6; Przysiężny – Reix 6:4, 6:2; J. Minar – D. Evans 6:4, 6:3.

Półfinały: Basic – Sidorenko 6:4, 4:6, 6:3; Przysiężny – J. Minar 6:3, 6:4.

Finał: Przysiężny – Basic 6:1, 7:6 (7).

Kategoria: