Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Global Games 2011 – medale Polaków

We Włoszech odbyły się igrzyska światowe Global Games 2011.

Wystartowało w nich 54 reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach, w tym trójka tenisistów ,,Sprawni-Razem”: Karolina Lipińska i Piotr Tomaszewski, absolwenci Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Głogowa oraz Alicja Siwińska ze Słupska.

Karolina zdobyła aż cztery medale. Brązowy w mikście z Piotrem, srebro w deblu z Alicją, srebro w drużynówce, tuż za drużyną z Australii, oraz srebrny medal w singlu.

Alicja do krążków w deblu i drużynie, dołożyła brąz w grze pojedynczej.

Piotr sięgnął po brąz w mikście. W pozostałych turniejach nie wystartował z powodu kontuzji stawu skokowego.

Nasi sportowcy włożyli dużo pracy przed mistrzostwami, aby osiągnąć tak dobre wynik. Zapewnili sobie start w mistrzostwach świata, które w styczniu 2012 odbędą się w Australii.

Szczególne słowa uznania należą się Piotrowi mimo kontuzji, wystartował w mikście.

Słowa podziękowania należą się ortopedzie Januszowi Kucharskiemu, który bezinteresownie pomógł naszym sportowcom przy leczeniu urazów.

– Jestem dumny z moich zawodników – mówi trener Andrzej Kulhawik. – Cieszę się że mogli zobaczyć piękne krajobrazy Ligurii i poznać wspaniałych sportowców z innych państw.

Kategoria: