Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Global Games 2011 – medale Polaków

We Włoszech odbyły się igrzyska światowe Global Games 2011.

Wystartowało w nich 54 reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach, w tym trójka tenisistów ,,Sprawni-Razem”: Karolina Lipińska i Piotr Tomaszewski, absolwenci Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Głogowa oraz Alicja Siwińska ze Słupska.

Karolina zdobyła aż cztery medale. Brązowy w mikście z Piotrem, srebro w deblu z Alicją, srebro w drużynówce, tuż za drużyną z Australii, oraz srebrny medal w singlu.

Alicja do krążków w deblu i drużynie, dołożyła brąz w grze pojedynczej.

Piotr sięgnął po brąz w mikście. W pozostałych turniejach nie wystartował z powodu kontuzji stawu skokowego.

Nasi sportowcy włożyli dużo pracy przed mistrzostwami, aby osiągnąć tak dobre wynik. Zapewnili sobie start w mistrzostwach świata, które w styczniu 2012 odbędą się w Australii.

Szczególne słowa uznania należą się Piotrowi mimo kontuzji, wystartował w mikście.

Słowa podziękowania należą się ortopedzie Januszowi Kucharskiemu, który bezinteresownie pomógł naszym sportowcom przy leczeniu urazów.

– Jestem dumny z moich zawodników – mówi trener Andrzej Kulhawik. – Cieszę się że mogli zobaczyć piękne krajobrazy Ligurii i poznać wspaniałych sportowców z innych państw.

Kategoria: