Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Gozdur najlepszy w Bydgoszczy

W klubie Centrum w Bydgoszczy rozgrywany był ogólnopolski turniej klasyfikacyjny seniorów. Triumfował w nich Rafał Gozdur.

Do zawodów zgłosiło się kilku tenisistów, którzy regularnie występują w rozgrywkach ATP Tour. I trzech z nich uplasowało się na trzech czołowych miejscach.

Zwycięstwa w grupach odnieśli Piotrek Gadomski, Wojciech Lutkowski, Rafał Gozdur i Roy Brandys.

W rywalizacji o miejsca 1-4, Gozdur przegrał z Brandysem, ale pokonał Lutkowskiego i Gadomskiego. Pozwoliło mu to zająć pierwszą lokatę.

Pozostali gracze walczyli o pozycje 5-8, 9-12 i 13-16.

Wyniki

Grupa A: Gadomski – Majchrowicz 6:7 (4), 6:4, 10:4; F. Zbroja – Bieńkowski 6:2, 6:4; Gadomski – Bieńkowski 6:3, 6:1; Majchrowicz – F. Zbroja 7:6 (3), 6:1; Gadomski – F. Zbroja 7:5, 6:2; Majchrowicz – Bieńkowski 6:2, 6:1; kolejność: 1. Gadomski, 2. Majchrowicz, 3. F. Zbroja, 4. Bieńkowski.

Grupa B: Szmigiel – Nowakowski 6:1, 6:0; W. Lutkowski – Kłos 6:2, 6:4; Szmigiel – Kłos 6:2, 6:4; W. Lutkowski – Nowakowski 6:0, 6:0; Kłos – Nowakowski 6:0, 6:0; W. Lutkowski – Szmigiel 6:2, 6:3; kolejność: 1. W. Lutkowski, 2. Szmigiel, 3. Kłos, 4. Nowakowski.

Grupa C: Gozdur – Chyliński 6:4, 6:3; Sołtyka – Werstak 4:6, 6:1, 10:8; Gozdur – Werstak 6:2, 6:2; Sołtyka – Chyliński 6:0, 6:4; Gozdur – Sołtyka 6:3, 6:1; Werstak – Chyliński 6:0, 6:0; kolejność: 1. Gozdur, 2. Sołtyka, 3. Werstak, 4. Chyliński.

Grupa D: Tokarz – Jabłoński 7:6 (5), 6:3; Brandys – Iżycki 6:1, 6:2; Jabłoński – Iżycki 6:1, 6:1; Brandys – Tokarz 6:2, 6:2; Brandys – Jabłoński 6:2, 7:5; Tokarz – Iżycki 6:1, 6:3; kolejność: 1. Brandys, 2. Tokarz, 3. Jabłoński, 4. Iżycki.


Miejsca 1-4: Gadomski – W. Lutkowski 7:6 (12), 2:6, 10:8; Brandys – Gozdur 6:3, 6:4; Gadomski – Brandys 6:3, 6:4; Gozdur – W. Lutkowski 6:1, 6:3; Gozdur – Gadomski 7:6 (6), 3:6, 10:8; W. Lutkowski – Brandys 6:7 (4), 7:6 (4), 10:3.

Miejsca 5-8: Szmigiel – Majchrowicz 7:5, 6:4; Sołtyka – Tokarz 6:3, 6:4; Szmigiel – Tokarz 6:3, 6:2; Majchrowicz – Sołtyka 7:6 (4), 4:6, 10:5; Szmigiel – Sołtyka 1:6, 6:3, 11:9; Majchrowicz – Tokarz 7:5, 6:2.

Miejsca 9-12: F. Zbroja – Kłos 6:2, 6:1; Werstak – Jabłoński 6:0, 6:0; Kłos – Jabłoński 6:0, 6:0; F. Zbroja – Jabłoński 6:0, 6:0; Wersak – Kłos 6:2, 6:2; Werstak – F. Zbroja 7:6 (0), 6:2.

Miejsca 13-16: Iżycki – Nowakowski 6:0, 6:2; Chyliński – Bieńkowski 6:0, 6:0; Iżycki – Bieńkowski 6:0, 6:0; Chyliński – Nowakowski 6:0, 6:0; Iżycki – Chyliński 6:0, 6:0; Nowakowski – Bieńkowski 6:0, 6:0.

Klasyfikacja

1. Gozdur, 2. Gadomski, 3. W. Lutkowski, 4. Brandys, 5. Szmigiel, 6. Majchrowicz, 7. Sołtyka, 8. Tokarz, 9. Werstak, 10. F. Zbroja, 11. Kłos, 12. Jabłoński, 13. Iżycki, 14. Chyliński, 15. Nowakowski, 16. Bieńkowski.

Kategoria: