Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Kyrgios 7:6 (4), 6:7 (5), 6:1; Ruud - Auger-Aliassime 6:1, 6:2; TORONTO WTA 1000: Halep - Gauff 6:4, 7:6 (2); CONCORD WTA 125: Q. Wang - Fręch 6:2, 6:4; Pera - Volynets 6:3, 6:1.
Polska Liga Tenisa

Gresk o swoich juniorskich startach

Phillip Gresk jest kolejnym polskim tenisistą, który dzieli się z kibicami swoimi wrażeniami na blogu Z Woleja.

14-latek opowiada o swoich występach w juniorskich turniejach w Finlandii i Niemczech.

– Do ostatniej chwili czekałem na swoją kolejną szansę startu w ITF-ie. Zapisałem się do Oulu w Finlandii, Oberenentfelden w Szwajcarii i Doha w Katarze – pisze Phillip.

– Dopiero ostatniego dnia przed zamknięciem systemu pojawiłem się na listach turnieju głównego.

– Trener Mario doradził Finlandię, no to pojechaliśmy! Jeszcze nigdy nie widziałem tyle śniegu, co w Oulu (500 km na północ od Helsinek). No i mróz -20 stopni Celsjusza, podobno tu to standard.

– Na miejscu okazało się, tylko cztery wątpliwej jakości korty. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego, a ja tak bardzo chcę grać więc …

– Na pierwszy dzień turnieju głównego zaplanowane były mecze pierwszej rundy dziewczyn i chłopców. Mój mecz był zaplanowany jako siódmy na korcie nr 4.

– Zapamiętam ten dzień na bardzo długo, o 21:45 wyszedłem na kort, by stoczyć ponad trzygodzinny mecz z wcześniej mi nieznanym Anglikiem (polskiego pochodzenia) Aaronem Banasikiem.

– Włożyłem w ten mecz wszystkie swoje siły i całą wolę walki,niestety 4:6 6:3 4:6, wróciłem do hotelu około 1:30.

– Spałem bardzo żle i bardzo krótko tej nocy. Do debla zgłosiłem się z moim dobrym kolegą, znajomym jeszcze z IMG z Florydy, Tomem Hillem.

– Znamy się dobrze, miałem nadzieję, że razem wypadniemy dobrze w turnieju deblowym. No i …

Więcej na blogu – Kliknij tutaj

Kategoria: