MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Guangzhou – Radwańska w drugiej rundzie

Urszula Radwańska walczy w turnieju WTA w Guangzhou w Chinach.

Polka zaprezentowała dobrą formę w zawodach w Uzbekistanie. Dotarła do półfinału. Awansowała na 105 miejsce.

W Landsky Lighting Guangzhou International krakowianka w pierwszej rundzie wygrała z Australijką Anastazją Rodionovą (125).

U. RADWAŃSKA – AN. RODIONOVA 7:6 (5), 6:4

W pierwszym secie zawodniczki przełamywały się po trzy razy. W tie-breaku Ula przegrywała już 2:5, ale wygrała pięć kolejnych akcji (7:5).

W drugiej partii Polska uzyskała breaka w drugim gemie (2:0). Australijka błyskawicznie wywalczyła przełamanie powrotne (2:1). Radwańska znów odebrała podanie rywalce (3:1).

Mecz został przerwany przez deszcz w siódmym gemie przy stanie 4:2 i 40:30. Po wznowieniu gry, Ula przegrała trzy akcje. Straciła serwis (4:3).

Radwańska znów przełamała Rodionovą (5:3). Zmarnowała piłkę meczową, przegrała własne podanie (5:4). Wykorzystała trzeciego meczbola w kolejnym gemie (6:4).

O ćwierćfinał zagra z Yung-Jan Chan z Tajwanu (143).

Pierwsza runda: (1) Kirilenko – A. Bondarenko 6:4, 6:2; Bremond – Koryttseva 6:1, 6:3; Zhao – Doi 6:4, 6:3; Luzhanska – (5) Jovanovski 6:3, 4:6, 7:6 (4); Y. Chan – (3) Pervak 4:1 i krecz Rosjanki; U. Radwańska – An. Rodionova 7:6 (5), 6:4; Hsieh – J-J Lu 6:0, 6:2; (7) Scheepers – Sevastova 7:5, 1:6, 6:3; J. Zheng – (6) Brianti 7:6 (3), 6:4; Lertcheewakarn – S. Zheng 7:5, 6:0; Diyas – S-N. Sun 6:1, 6:4; (4) Martic – K-Ch Chang 6:4, 6:4; (8) Rybarikova – Craybas 6:3, 4:6, 6:2; Rezai – S. Zhang 6:2, 7:6 (2); Minella – Xu 2:6, 7:6 (5), 6:0; (2) Gajdosova – X. Han 6:2, 6:1.

Druga runda: Kirilenko – Bremond; Zhao – Luzhanska; U. Radwańska – Y. Chan; Hsieh – Scheepers; J. Zheng – Lertcheewakarn; Diyas – Martic; Rybarikova – Rezai; Gajdosova – Minella.