Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON - eliminacje: U. Radwańska - Xun 6:1, 6:0; Fręch - Ozgen 6:2, 7:5; Kawa - Di Giuseppe 6:2, 4:6, 6:4; Burel - Chwalińska 7:6 (5), 6:4; Majchrzak - Haase 6:7 (5), 7:6 (4), 6:4; Kudla - Żuk 7:6 (1), 6:4; EASTBOURNE WTA 500: Sabalenka - Riske 6:1, 6:4; Kontaveit - Andreescu 6:3, 6:3; Golubic - Bencic 6:4, 6:4; Rybakina - Svitolina 6:4, 7:6 (3); Sevastova - Gauff 4:6, 7:5, 6:2; Ostapenko - Jabeur 5:7, 6:4, 6:3; Giorgi - Rogers 6:3, 4:6, 6:2; BAD HOMBURG WTA 250: Kerber - Blinkova 6:0, 6:2; Azarenka - Cornet 6:4, 3:6, 7:6 (7); Podoroska - Tig 7:6 (4), 2:6, 6:4; Sorribes Tormo - Doi 6:4, 6:4; Heisen/Peschke - Dzalamidze/Kania-Choduń 6:2, 6:2; MAJORKA ATP 250: Thompson - L. Klein 6:4, 6:4; Carreno Busta - Vesely 6:4, 6:4; Querrey - Humbert walkower; EASTBOURNE ATP 250: De Minaur - L. Broady 6:3, 6:4; Kwon - Fucsovics 7:6 (4), 6:7 (4), 6:3; Purcell - Monfils 6:4, 5:7, 6:4; Sonego - Millman 6:4, 6:2; Bublik - Gerasimov 6:2, 6:2; Seppi - Ruusuvuori 6:2, 6:3; Ivashka - Popyrin 6:7 (5), 7:5, 6:3; V. Pospisil - Davidovich Fokina 7:6 (1) i krecz Hiszpana.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski juniorów

przez maka

Osiem najlepszych zespołów w kraju do lat 18 walczyło o medale w Sopocie.

Do finałowego turnieju zakwalifikowali się zawodnicy z Warszawy, Kielc, Radomia, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Ustronia i Sopotu.

W pojedynku o złoto Grunwald Poznań (Michał Nispoń, Karol Drzewiecki, Jędrzej Sobkowiak) pokonali Redeco Wrocław (Szymon Walków, Rafał Charkiewicz, Cyprian Owczarz).

Brąz zdobyli gracze Warszawianki (Piotr Łomacki, Julian Turosieński, Marcin Pniewski).

Niespodziewanie bez medalu pozostali sopocianie, którzy mieli w składzie m.in. Pawła Ciasia i Kamila Gajewskiego.

ĆWIERĆFINAŁY

Warszawianka – Tęcza Społem Kielce 3:0 (Łomacki – D. Chmielewski 6:4, 6:2; Turosieński – Ł. Chmielewski 7:5, 6:7 (4), 6:3; Łomacki/Turosieński – D. Chmielewski/Ł. Chmielewski 6:3, 6:3).

Grunwald Poznań – Return Radom 3:0 (Nispoń – Kierkuś 6:1, 6:1; Drzewiecki – Korzeniewski 6:4, 6:4; Drzewiecki/Nispoń – Kierkuś/Okrutny 6:3, 6:4).

Redeco Wrocław – Centrum Bydgoszcz 2:1 (Walków – Kłos 3:2 i krecz Pascala; Charkiewicz – Iżycki 6:2, 7:6 (4); Owczarz/Walków – Iżycki/Kłos 6:0, 6:7 (2), 7:10).

SKT Sopot – Beskidy Ustroń 3:0 (Ciaś – Kaleta 6:4, 5:7, 6:3; Gajewski – Zielonka 6:0, 6:0; Ciaś/Gajewski – Kaleta/Nicijewski 6:2, 7:6 (4).

PÓŁFINAŁY

Grunwald – Warszawianka 2:1 (Nispoń – Łomacki 3:6, 7:5, 6:1; Sobkowiak – Pniewski 1:6, 6:2, 4:6; Nispoń/Drzewiecki – Łomacki/Turosieński 7:6 (10), 6:7 (4), 10:5).

Redeco – SKT Sopot 2:1 (Walków – Ciaś 6:3, 1:6, 7:5; Charkiewicz – Gajewski 3:6, 2:6; Walków/Charkiewicz – Ciaś/Gajewski 6:4, 2:6, 10:5).

POZYCJE 5-8

Return – Tęcza Społem 2:1 (Okrutny – D. Chmielewski 7:5, 6:1; Korzeniewski – Ł. Chmielewski 3:6, 6:7 (2); Kierkuś/Okrutny – D. Chmielewski/Ł. Chmielewski 6:4, 6:4).

Beskidy – Centrum 3:0 (walkower).

O SIÓDME MIEJSCE

Tęcza Społem – Centrum 3:0 (walkower)

O PIĄTĄ LOKATĘ

Return – Beskidy 2:1 (Kierkuś – Kaleta 6:4, 5:7, 1:6; Okrutny – Zielonka 6:0, 6:3; Kierkuś/Okrutny – Kaleta/Nicijewski 6:0, 3:6, 11:9).

O TRZECIE MIEJSCE

Warszawianka – SKT Sopot 2:1 (Turosieński – Chojnowski 3:6, 7:6, 6:3; Pniewski – Ronduda 6:2, 4:6, 6:2; Pniewski/Turosieński – Chojnowski/Ronduda 3:6, 6:7).

FINAŁ

Grunwald – Redeco 2:1 (Nispoń – Walków 7:5, 3:6, 4:6; Drzewiecki – Charkiewicz 6:3, 6:2; Drzewiecki/Nispoń – Charkiewicz/Walków 7:5, 7:6).

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności