Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: A. Zverev - Djokovic 1:6, 6:3, 6:1; Khachanov - Carreno Busta 6:3, 6:3; Mektic/M. Pavic - Cilic/Dodig 6:4, 3:6, 10:6; Daniell/Venus - Krajicek/Sandgren 7:6 (3), 6:2; Vesnina/Karatsev - Stojanovic/Djokovic 7:6 (4), 7:5; Pavlyuchenkova/Rublev - Barty/Peers 5:7, 6:4, 13:11; KITZBUHEL ATP 250: P. Martinez - Altmaier 4:6, 6:3, 6:3.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski młodzików i skrzatów

przez maka

W Pabianicach i Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa do lat 14 i 12.

W Pabianicach tytuły wywalczyli Zofia Pawlak i Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań) i Bartłomiej Andrzejczak, Filip Kolasiński, Daniel Michalski i Michał Suski (Legia Warszawa).

Skrzaty rywalizowały na kortach w Toruniu. Po złote medale sięgnęli Rozalia Gruszczyńska, Alicja Niedżwieńska, Aleksandra Wierzbowska (Wawel Kraków) i Mikołaj Lorens, Dawid Taczała, Borys Zgoła (AZS Poznań).

MŁODZICZKI – PABIANICE

Ćwierćfinały: Advantage Bielsko-Biała – (1) Goplania Inowrocław 2:1 – Chwalińska/Podbioł – Nieznalska/Oczachowska 6:4, 6:2; Chwalińska – Oczachowska 3:6, 5:7; Podbioł – Nieznalska 6:0, 6:0;

(3) Matchpoint Ślęza – Nafta Zielona Góra 3:0 – K. Jaśkiewicz/K. Wiśniewska – Klugmann/Mar. Kubka 6:3, 6:2; K. Jaśkiewicz – Kubka 6:4, 7:5; K. Wiśniewska – Klugmann 6:0, 6:1;

(4) Warszawianka – Centrum Inowrocław 2:1 – Aleksandrowicz/Rogozińska-Dzik – M. Komar/N. Komar 6:1, 7:6 (2); Aleksandrowicz – N. Komar 5:7, 6:4, 6:7 (1); Rogozińska-Dzik – M. Komar 6:2, 6:3;

(2) AZS Poznań – MKT Łódż 3:0 – Pawlak/Rutkowska – M. Jaśkiewicz/Oborska 6:1, 6:2; Rutkowska – M. Jaśkiewicz 6:3, 6:1; Pawlak – Oborska 6:0, 6:4.

Miejsca 5-8: Nafta – Goplania 2:1 – Klugmann/Mar. Kubka – Nieznalska/Oczachowska 6:4, 7:6 (4); Kubka – Oczachowska 1:6, 1:6; Klugmann – Nieznalska 6:0, 6:0;

Centrum In. – MKT Łódż 3:0 – M. Komar/N. Komar – M. Jaśkiewicz/Oborska 5:7, 6:3, 10:8; N. Komar – M. Jaśkiewicz 6:3, 6:0; M. Komar – Oborska 6:2, 6:3.

O 7. miejsce: Goplania – MKT Łódż 3:0 – Nieznalska/Oczachowska – Muszyńska/Oborska 6:4, 6:2; Oczachowska – Oborska 6:0, 6:0; Nieznalska – Muszyńska 6:2, 6:3.

O 5. miejsce: Nafta – Centrum In. 3:0 – Klugmann/Mar. Kubka – M. Komar/N. Komar 6:4, 6:2; Kubka – N. Komar 4:6, 6:4, 6:2; Klugmann – M. Komar 6:2, 6:3.

Półfinały: Matchpoint – Advantage 2:1 – K. Jaśkiewicz/K. Wiśniewska – Chwalińska/Podbioł 6:0, 6:4; K. Jaśkiewicz – Nadajewska 6:1, 7:6 (4); K. Wiśniewska – Podbioł 6:2, 1:6, 6:4.

AZS Poznań – Warszawianka 2:1 – Pawlak/Rutkowska – Aleksandrowicz/Rogozińska-Dzik 6:3, 4:6, 10:3; Rutkowska – Aleksandrowicz 6:3, 6:0; Pawlak – Rogozińska-Dzik 2:6, 1:6.

O 3. miejsce: Advantage – Warszawianka 3:0 – Chwalińska/Podbioł – Aleksandrowicz/Rogozińska-Dzik 6:2, 6:3; Chwalińska – Aleksandrowicz 6:3, 6:1; Stępień – Rogozińska-Dzik 6:2, 6:3.

Finał: AZS Poznań – Matchpoint 2:1 – Pawlak/Rutkowska – K. Jaśkiewicz/K. Wiśniewska 3:6, 6:3, 8:10; Rutkowska – K. Jaśkiewicz 6:3, 6:4; Pawlak – K. Wiśniewska 6:2, 6:3.


SKRZATKI – TORUŃ

Ćwierćfinały: (1) Wawel Kraków – Legia Warszawa 3:0 – Niedżwieńska/Wierzbowska – Futerhendler/Kus 6:0, 6:1; Wierzbowska – Futerhendler 6:0, 6:0; Gruszczyńska – Kus 1:6, 6:0, 10:8;

(3) Promasters Szczecin – MKT Łódż 2:1 – Czarnecka/Gołaś – Maciejczyk/Nebelska 6:2, 6:1; Gołaś – Nebelska 3:6, 6:2, 3:10; Czarnecka – Maciejczyk 6:4, 7:6 (3);

Lechia Gdańsk – (4) Nafta Zielona Góra 3:0 – Downar/Penczar – Mil. Kubka/K. Wybudowska 6:4, 6:2; Downar – Kubka 6:0, 6:1; Penczar – Hejduk 6:0, 6:1;

(2) RP Sport Olsztyn – Winner Kraków 2:1 – Szynkowska/Wygonowska – Gajoch/Renke 3:6, 5:7; Wygonowska – Gajoch 7:5, 6:0; Ejsmont – Renke 6:3, 4:6, 10:5.

Miejsca 5-8: Legia – MKT Łódż 3:0 – Futerhendler/Kus – Maciejczyk/Nebelska 6:1, 1:6, 10:7; Futerhendler – Nebelska 4:6, 6:2, 10:5; Piestrzyńska – Maciejczyk 7:6 (1), 7:5;

Winner – Nafta 3:0 – Gajoch/Renke – Hejduk/Mil. Kubka 6:3, 7:5; Gajoch – Kubka 6:1, 6:1; Renke – Hejduk 6:1, 3:6, 10:4.

O 7. miejsce: MKT Łódż – Nafta 3:0 – Maciejczyk/Nebeska – Hejduk/Mil. Kubka 7:5, 7:6 (3); Nebelska – Kubka 6:2, 6:1; Maciejczyk – Hejduk 6:2, 6:1.

O 5. miejsce: Winner – Legia 3:0 – Gajoch/Renke – Futerhendler/Kus 6:3, 7:5; Gajoch – Futerhendler 4:6, 6:1, 10:7; Renke – Kus 7:5, 6:1.

Półfinały: Wawel – Promasters 2:1 – Niedżwieńska/Wierzbowska – Czarnecka/Gołaś 7:5, 6:2; Wierzbowska – Gołaś 6:0, 6:1; Gruszczyńska – Czarnecka 3:6, 6:7 (5);

RS Sport – Lechia 2:1 – Ejsmont/Wygonowska – Downar/Penczar 4:6, 6:1, 10:5; Wygonowska – Downar 6:0, 6:1; Ejsmont – Penczar 0:6, 0:6.

Mecz o 3. miejsce: Promasters – Lechia 3:0 – Czarnecka/Gołaś – Downar/Penczar 7:5, 6:4; Gołaś – Downar 6:3, 6:3; Czarnecka – Penczar 6:1, 6:2.

Finał: Wawel – RP Sport 3:0 – Niedżwieńska/Wierzbowska – Ejsmont/Wygonowska 6:1, 6:0; Wierzbowska – Wygonowska 6:0, 6:0; Niedżwieńska – Ejsmont 6:2, 6:3.


MŁODZICY – PABIANICE

Ćwierćfinały: (1) KT Legia Warszawa – Centrum Bydgoszcz 3:0 – D. Michalski/Kolasiński – Stajszczak/Wilk 6:0, 6:2; D. Michalski – Stajszczak 6:0, 6:2; Suski – Sytkow 6:0, 6:3;

(3) Górnik Bytom – SKT Szczecin 3:0 – Marek/Ziomber – Galus/Wetoszka 6:4, 6:4; W. Marek – Galus 6:3, 7:5; Ziomber – Wetoszka 6:2, 6:4;

(4) TK Toruń – AZS Poznań 2:1 – Chmielewski/Wojtkowski – A. Nowakowski/Przygodzki 3:6, 6:0, 5:10; Wojtkowiak – Przygodzki 6:4, 6:1; Chmielewski – A. Nowakowski 2:6, 6:2, 6:4;

(2) KTA Wrocław – PKT Pabianice 2:1 – K. Barański/Piekarek – M. Pawlicki/Śliwiński 6:2, 6:2; Piekarek – Śliwiński 6:3, 6:2; K. Barański – Niełacny 4:6, 6:3, 4:6.

Miejsca 5-8: SKT Szczecin – Centrum B. 3:0 – Galus/Wetoszka – Stajszczak/Sytkow 6:4, 6:2; Galus – Stajszczak 7:5, 6:4; Wetoszka – Sytkow 6:1, 6:2;

PKT Pabianice – AZS Poznań 2:1 – M. Pawlicki/Śliwiński – A. Nowakowski/Przygodzki 6:3, 6:4; Śliwiński – Przygodzki 6:0, 6:0; M. Pawlicki – A. Nowakowski 4:6, 5:7.

O 7. miejsce: Centrum B. – AZS Poznań 2:1 – Stajszczak/Sytkow – A. Nowakowski/Przygodzki 4:6, 2:6; Stajszczak – Przygodzki 7:5, 6:7 (5), 6:2; Sytkow – A. Nowakowski 6:7 (5), 6:3, 6:3.

O 5. miejsce: SKT Szczecin – PKT Pabianice 3:0 – Galus/Wetoszka – M. Pawlicki/Śliwiński 6:4, 6:4; Galus – Śliwiński 6:2, 6:2; Wetoszka – M. Pawlicki 6:3, 6:1.

Półfinały: Legia – Górnik 3:0 – Andrzejczak/D. Michalski – Marek/Ziomber 6:1, 6:2; D. Michalski – Marek 6:0, 6:1; Andrzejczak – Ziomber 6:4, 6:1;

KTA Wrocław – TK Toruń 3:0 – K. Barański/Piekarek – Chmielewski/Wojtkowiak 6:1, 6:1; Piekarek – Wojtkowiak 6:1, 6:1; K. Barański – Chmielewski 6:0, 6:1.

O 3. miejsce: Górnik – TK Toruń 2:1 – Marek/Ziomber – Chmielewski/Wojtkowiak 6:1, 6:1; Ziomber – Wojtkowiak 6:4, 4:6, 4:6; Radoń – Chmielewski 6:3, 6:2.

Finał: Legia – KTA Wrocław 3:0 – Andrzejczak/D. Michalski – K. Barański/Piekarek 6:2, 6:2; D. Michalski – Piekarek 6:3, 6:1; Kolasiński – K. Barański 5:7 6:3, 6:1.


SKRZATY – TORUŃ

Ćwierćfinały: (1) AZS Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 – Lorens/Taczała – Kamrowski/Pieczonka 6:3, 6:4; Taczała – Kamrowski 6:3, 6:2; B. Zgoła – Pieczonka 5:7, 1:6;

(4) Mera Warszawa – Grunwald Poznań 2:1 – Kaśnikowski/Pawlak – Politowicz/Szajrych 6:1, 6:1; Pawlak – Szajrych 7:6 (1), 6:1; Szpak – Politowicz 5:7, 6:3, 2:10;

(3) Korona Kielce – GAT Gdańsk 3:0 – Borzych/P. Wiśniewski – Federowicz/Z. Szabo 6:3, 6:1; P. Wiśniewski – Federowicz 6:2, 6:2; Borzych – Z. Szabo 6:4, 6:4;

(2) PKT Pabianice – Górnik Bytom 2:1 – Kielan/Lesman – Bojarski/Gładysz 7:5, 7:6 (2); Kielan – Bojarski 6:2, 6:4; Orlikowski – Gładysz 6:2, 4:6, 6:10.

Miejsca 5-8: Lechia – Grunwald 3:0 – Kamrowski/Pieczonka – Politowicz/Szajrych 6:4, 4:6, 12:10; Kamrowski – Szajrych 6:3, 6:2; Pieczonka – Politowicz 6:1, 6:2;

Górnik – GAT Gdańsk 3:0 – Bojarski/Gładysz – Klimek/Z. Szabo 6:2, 6:3; Bojarski – Federowicz 6:2, 6:2; Gładysz – Z. Szabo 6:3, 6:1.

O 7. miejsce: GAT Gdańsk – Grunwald 2:1 – Federowicz/Klimek – Bromberek/Politowicz 7:5, 6:3; Federowicz – Szajrych 0:6, 0:6; Z. Szabo – Bromberek 6:4, 6:0.

O 5. miejsce: Górnik – Lechia 2:1 – Bojarski/Gładysz – Kamrowski/Pieczonka 4:6, 6:1, 10:6; Bojarski – Kamrowski 2:6, 3:6; Gładysz – Pieczonka 7:5, 2:6, 10:4.

Półfinały: AZS Poznań – Mera 3:0 – Lorens/Taczała – Kaśnikowski/Pawlak 6:0, 6:3; Taczała – Pawlak 6:3, 6:3; Lorens – Szpak 6:2, 5:7, 10:5;

Korona – PKT Pabianice 3:0 – Borzych/P. Wiśniewski – Kielan/Lesman 6:1, 4:6, 10:8; P. Wiśniewski – Kielan 6:2, 6:2; Borzych – Strzałkowski 6:4, 7:5.

O 3. miejsce: Mera – PKT Pabianice 2:1 – Kaśnikowski/Pawlak – Kielan/Strzałkowski 6:3, 6:3; Pawlak – Kielan 4:6, 4:6; Kaśnikowski – Orlikowski 6:1, 6:1.

Finał: AZS Poznań – Korona 3:0 – Lorens/Taczała – Borzych/P. Wiśniewski 6:4, 6:0; Taczała – P. Wiśniewski 6:1, 6:3; Lorens – Borzych 7:6 (5), 7:5.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności