Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski skrzatów

W Pabianicach odbyły się halowe drużynowe mistrzostwa Polski dziewcząt i chłopców do lat 12.

Wśród dziewcząt mistrzyniami kraju zostały Wiktoria Rutkowska, Zofia Pawlak z AZS Poznań. W finale pokonał Promasters Szczecin. Dopiero trzecia była Legia Warszawa.

ĆWIERĆFINAŁY

Legia Warszawa – bye

AZS Poznań – Advantage Bielsko-Biała 3:0 (Rutkowska – Podbioł 6:1, 6:3; Pawlak – Chwalińska 6:3, 6:3; Pawlak/Rutkowska – Chwalińska/Podbioł 6:4, 7:6 (5).

Warszawianka – AZS Bydgoszcz 3:0 (Kostuj – N. Komar 6:1, 6:0; Aleksandrowicz – M. Komar 6:1, 6:2; Aleksandrowicz/Kostuj – Komar/Komar 6:1, 6:3).

Promasters Szczecin – bye

PÓŁFINAŁY

AZS Poznań – Legia 3:0 (Rutkowska – Hertel 7:5, 7:5; Pawlak – Psut 6:4, 6:3; Rutkowska/Pawlak – Hertel/Jaśkiewicz 6:4, 5:7, 10:8).

Promasters – Warszawianka 2:1 (Zakordoniec – Kostuj 6:2, 6:3; Mrugowska – Aleksandrowicz 3:6, 2:6; Zakordoniec/Danilewicz – Kostuj/Aleksandrowicz 2:6, 6:2, 10:7).

O MIEJSCE 5

Advantage Bielsko-Biała – AZS Bydgoszcz 2:1 (Stępień – N. Komar 4:6, 5:7; Chwalińska – M. Komar 6:0, 6:0; Chwalińska/Podbioł – N. Komar/M. Komar 6:2, 6:1).

O MIEJSCE 3

Legia – Warszawianka 3:0 (Jaśkiewicz – Kostuj 1:6, 6:2, 10:7; Psut – Aleksandrowicz 6:3, 6:0; Jaśkiewicz/Psut – Aleksandrowicz/Kostuj 6:2, 6:3).

FINAŁ

AZS Poznań – Promasters 2:1 (Rutkowska – Zakordoniec ; Pawlak Danilewicz 6:0, 6:2; Pawlak/Rutkowska – Danilewicz/Zakordoniec 6:2, 6:3).


Złote medale w gronie skrzatów wywalczyli zawodnicy Tie Break Warszawa: Daniel Michalski, Adam Kwiatkowski i Filip Szymański. Srebro uzyskali gracze KTA Wrocław, a brąz zdobyli bytomianie.

ĆWIERĆFINAŁY

Tie Break Warszawa – bye

Górnik Bytom – Legia Warszawa 2:1 (Marek – Kolasiński 6:4, 5:7, 7:10; Ziomber – Olech 6:3, 6:0; Marek/Ziomber – Kolasiński/Olech 6:3, 6:2).

KT Toruń – Slavia Ruda Śląska 3:0 (Wojtkowiak – Proske 6:0, 6:1; Skutella – Bartusek 6:3, 6:0; Skutella/Wojtkowiak – Bartusek/Proske 6:3, 6:0).

KTA Wrocław – Centrum Bydgoszcz 3:0 (Piekarek – Korczak 6:0, 6:0; Goldberg – Madej 6:1, 6:0; Braciszewicz/Piekarek – Korczak/Wilk 6:1, 6:2).

PÓŁFINAŁY

Tie Break – Górnik 3:0 (Michalski – Marek 6:4, 6:1; Kwiatkowski – Ziomber 3:6, 6:3, 10:5; Michalski/Szymański – Marek/Ziomber 6:4, 7:5).

KTA Wrocław – KT Toruń 2:1 (Piekarek – Wojtkowiak 4:6, 6:4, 10:6; Braciszewicz – Skutella 2:6, 1:6; Piekarek/Braciszewicz – Wojtkowiak/Skutella 6:4, 6:4).

O MIEJSCE 5-7

Legia Warszawa – Slavia Ruda Śląska 3:0 (Kolasiński – Proske 7:6 (2), 7:5; Olech – Bartusek 6:0, 6:2; Kolasiński/Olech – Proske/Bartusek 6:0, 6:1).

MIEJSCE 7 – Slavia.

MECZ O MIEJSCE 5

Legia – Centrum 3:0 (Kolasiński – Korczak 6:0, 6:1, Olech – Madej 6:0, 6:0; Kolasiński/Olech – Korczak/Wilk 6:1, 6:2).

O MIEJSCE 3

Górnik – KT Toruń 3:0 (Marek – Wojtkowiak 6:2, 6:4; Chrapisiński – Skutella 6:1, 6:3; Marek/Ziomber – Skutella/Wojtkowiak 6:1, 7:5).

FINAŁ

Tie Break – KTA Wrocław 3:0 (Michalski – Piekarek 6:2, 6:0; Kwiatkowski – Goldberg 6:0, 6:1; Michalski/Szymański – Braciszewicz/Piekarek 6:0, 6:0).

Kategoria: