Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; Sachko - Tabilo 6:4, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2; Sakamoto - Janvier 6:2, 3:6, 6:1; Menezes - Pucinelli De Almeida 6:2, 6:2.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski – tytuły dla poznanian

Poznaliśmy halowych drużynowych mistrzów Polski. Triumfowały zespoły z Poznania.

Zawody rozgrywane były w Centrum Tenisowym Sobota.

O złoto walczyły ekipy z Chorzowa (ChTT) i Poznania (AZS w gronie pań i MW Tenis Investcon w kategorii panów).

W gronie kobiet AZS pokonał ChTT. Świetnie spisały się Sylwia Zagórska i Zuzanna Maciejewska.

Wśród panów MW Tenis Investcon wygrał z ChTT. Faworyci – Marcin Gawron i Andriej Kapaś – nie zawiedli.

Wśród pań rywalizowały: PKT Pabianice (Katarzyna Kaleta, Magdalena Tokarczyk), Warszawianka (Aleksandra Rosolska, Adrianna Żórawska), AZS Poznań (Barbara Sobaszkiewicz, Zuzanna Maciejewska, Sylwia Zagórska, Sylwia Mikołajczuk), SKT Sopot (Agata Bachanek, Magdalena Stencel), ChTT Chorzów (Paula Kania, Iga Odrzywołek) i Mera Warszawa (Joanna Nalborska, Marcelina Cichoń).

W gronie panów walczyli: AZS Poznań (Piotr Gadomski, Hubert Gąsiorek, Zbyszko Siekierczak), ChTT Chorzów (Błażej Koniusz, Jakub Jastrzębski, Dawid Piątkowski), Górnik Łęczna (Marcin Hołowiński, Radosław Siczek, Grzegorz Szałas), MKT Łódż (Mikołaj Apelt-Ciupiński, Jakub Ulczyński), Arka Gdynia (Kamil Nowak, Piotr Sierzputowski), MW Tenis Investcon Poznań (Marcin Gawron, Andriej Kapaś) i DeSki Warszawa (Maciej Kierkuś, Antoni Orliński).

Kobiety

Ćwierćfinały: ChTT Chorzów – bye; Mera – PKT Pabianice 2:0 (Nalborska – Kaleta 6:4, 6:1; Cichoń – Tokarczyk 6:4, 6:1); Warszawianka – SKT Sopot 2:1 (Rosolska – Bachanek 6:3 6:0; Żórawska – Stencel 6:4, 2:6, 3:6; Rosolska/Żórawska – Bachanek/Stencel 7:5, 6:2); AZS Poznań – bye.

Półfinały: ChTT Chorzów – Mera 2:1 (Kania – Nalborska 5:7, 6:1, 6:3; Odrzywołek – Cichoń 2:6, 2:6; Kania/Odrzywołek – Cichoń/Nalborska 4:6, 6:3, 10:4); AZS Poznań – Warszawianka 2:1 (Zagórska – Rosolska 6:3, 6:4; Maciejewska – Żórawska 6:4, 6:1; Mikołajczuk/Sobaszkiewicz – Rosolska/Żórawska 3:6, 3:6).

Mecz o 3. miejsce: Mera – Warszawianka 2:1 (Cichoń – Żórawska 6:1, 6:0; Nalborska – Rosolska 0:6, 0:6; Cichoń/Nalborska – Rosolska/Żóraska 4:6, 7:6, 10:7).

Finał: AZS Poznań – ChTT Chorzów 2:0 (Zagórska – Kania 6:4, 4:6, 6:3; Maciejewska – Odrzywołek 6:1, 6:1).

Mężczyżni

Ćwierćfinały: MW Tenis Investcon – bye; Górnik – MKT Łódż 2:1 (Szałas – Apelt-Ciupiński 6:3, 6:2; Siczek – Ulczyński 5:7, 4:6; Hołowiński/Szałas – Apelt-Ciupiński/Ulczyński 6:4, 6:7, 10:7); AZS Poznań – DeSki 2:0 (Gadomski – Orliński 6:1, 6:2; Gąsiorek – Kierkuś 6:0, 6:0); ChTT Chorzów – Arka 3:0 (Koniusz – Sierzputowski 6:2, 6:0; Piątkowski – Nowak 6:0, 6:2; Jastrzębski/Piątkowski – Nowak/Sierzputowski 6:1, 6:1).

Miejsca 5-7: MKT Łódż – bye; DeSki – Arka 3:0 (Orliński – Sierzputowski 6:2, 6:1; Kierkuś – Nowak 6:1, 6:4; Kierkuś/Orliński – Nowak/Sierzputowski 6:2, 6:2).

Półfinały: MW Tenis Investcon – Górnik 2:1 (Gawron – Szałas 6:2, 6:1; Kapaś – Hołowiński 6:2, 6:0; Gawron/Kapaś – Siczek/Szałas 4:6, 4:6); ChTT Chorzów – AZS Poznań 3:0 (Koniusz – Gadomski 6:4, 6:4; Piątkowski – Gąsiorek 6:4, 7:6; Jastrzębski/Piątkowski – Gąsiorek/Siekierczak 6:3, 6:3).

Mecz o 3. miejsce: AZS Poznań – Górnik 2:0 (Gadomski – Siczek 6:2, 6:3; Gąsiorek – Szałas 3:6, 6:3, 6:1).

Finał: MW Tenis Investcon – ChTT Chorzów 2:1 (Gawron – Koniusz 6:4, 6:2; Kapaś – Piątkowski 7:5, 6:2; Gawron/Kapaś – Jastrzębski/Piątkowski 4:6, 4:6).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności