Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

W Bydgoszczy odbyły się halowe drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Na dywanowych kortach klubu Centrum najwyżej rozstawieni zostali gracze Górnika Bytom (Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk). W finale pokonali STT Fakro Nowy Sącz (Marcin Gawron, Oskar Michałek).

W gronie pań w finałach walczyły tenisistki z Poznania, Radomia, Jeleniej Góry, Szczecina, Torunia i Bytomia. W potyczce o złoto AZS Poznań (Katarzyna Kawa, Barbara Sobaszkiewicz, Sylwia Zagórska) był skuteczniejszy od SKT Szczecin (Natalia Kołat, Marta Leśniak).

MĘŻCZYŻNI

Eliminacje: MKT Łódż – TK Toruń 3:0 (Sikorski/Ulczyński – Balinowski/Kiraga 6:0, 6:1; Sikorski – Balinowski 6:0, 6:0; Ulczyński – Kiraga 6:1, 6:3); Break-Point Brwinów – bye.

Ćwierćfinały: Górnik Bytom – Break-Point 2:0 (Koniusz – Kapaś 6:4, 6:2; Kowalczyk – Dąbrowski 6:2, 6:1);

Grunwald Poznań – MKT Łódż 2:0 (Drzewiecki – Sikorski 6:3, 6:2; Dończyk – Ulczyński 7:5, 6:2);

STT Fakro Nowy Sącz – Start-Wisła Toruń 2:0 (Gawron – Mik. Jędruszczak 6:0, 3:6, 6:1; Michałek – Kmita 6:0, 1:6, 6:0);

Warszawianka – Centrum Bydgoszcz 2:1 (Ciaś/Łomacki – Majchrowicz/Szmyrgała 4:6, 6:3, 12:10; Ciaś – Majchrowicz 4:6, 6:4, 6:1; Łomacki – Szmyrgała 6:3, 1:6, 2:6).

Miejsca 5-8: Break-Point – MKT Łódż 2:0 (walkower); Centrum – Start-Wisła 2:0 (Majchrowicz – Mar. Jędruszczak 6:4, 6:1; Szmyrgała – Kmita 6:3, 3:6, 6:0).

O 7. miejsce: Start-Wisła – MKT Łódż 2:0 (walkower).

O 5. miejsce: Centrum – Break-Point 2:0 (walkower).

Półfinały: Górnik – Grunwald 3:0 (Koniusz/Kowalczyk – Nispoń/Dończyk 6:4, 6:4; Koniusz – Drzewiecki 7:6, 7:6; Kowalczyk – Dończyk 6:4, 6:4)

STT Fakro – Warszawianka 2:1 (Gawron/Michałek – Ciaś/Łomacki 6:4, 3:6, 10:6; Gawron – Ciaś 6:4, 6:4; Michałek – Łomacki 3:6, 6:7).

O 3. miejsce: Warszawianka – Grunwald 2:0 (Ciaś – Drzewiecki 6:3, 6:2; Łomacki – Dończyk 3:6, 7:6, 6:4).

Finał: Górnik – STT Fakro 2:0 (Koniusz – Gawron 7:6, 6:4; Kowalczyk – Michałek 6:1, 6:2).


KOBIETY

Ćwierćfinały: AZS Poznań – bye; Return Radom – KT Jelenia Góra 3:0 (Buczyńska/Domagała – Lewińska/Stanisz 6:0, 6:0; Buczyńska – Stanisz 6:1, 6:4; Domagała – Lewińska 6:2, 6:0);

SKT Szczecin – TST Toruń 3:0 (Kołat/Leśniak – H. Kapustka/K. Kapustka 6:2, 6:3; Kołat – K. Kapustka 6:3, 6:1; Leśniak – H. Kapustka 6:1, 6:1); Górnik Bytom – bye.

O 5. miejsce: KT Jelenia Góra – TST Toruń 2:1 (Lewińska/Stanisz – H. Kapustka/K. Kapustka 7:5, 6:3; Stanisz – K. Kapustka 6:4, 6:3; Lewińska – H. Kapustka 1:6, 6:7).

Półfinały: AZS Poznań – Return 3:0 (Kawa/Sobaszkiewicz – Buczyńska/Domagała 6:3, 7:5; Kawa – Buczyńska 6:0, 6:0; Zagórska – Domagała 6:1, 6:1);

SKT Szczecin – Górnik 2:1 (Kołat/Leśniak – Borgman/P. Lewandowska 6:2, 6:3; Kołat – P. Lewandowska 7:5, 3:6, 5:7; Leśniak – Borgman 6:2, 6:1).

O 3. miejsce: Return – Górnik 2:1 (Buczyńska/Domagała – Borgman/P. Lewandowska 3:6, 6:4, 10:3; Buczyńska – P. Lewandowska 6:7, 6:2, 6:4; Domagała – Borgman 3:6, 3:6).

Finał: AZS Poznań – SKT Szczecin 2:1 (Sobaszkiewicz/Zagórska – Kołat/Leśniak 6:2, 7:5; Kawa – Kołat 6:2, 6:0; Zagórska – Leśniak 0:6, 4:6).

Kategoria: