Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON - eliminacje: Żuk - Rosol 6:3, 6:3; Majchrzak - Maden 6:1, 6:4; Haase - Andreozzi 6:4, 6:4; Gulbis - Popko 6:3, 5:7, 6:4; Tomic - Kavcic 4:6, 6:4, 6:3; Safiullin - Karlovic 6:3, 6:4; EASTBOURNE WTA 500: Świątek - Watson 6:3, 6:7 (4), 7:5; Kasatkina - Zvonareva 7:5, 2:2 i krecz Wiery; Rogers - Bertens 6:1, 7:5; Andreescu - McHale 6:4, 2:6, 6:2; Giorgi - Kar. Pliskova 2:6, 6:2, 6:2; Svitolina - Badosa 4:6, 6:1, 7:6 (1); Rybakina - Dart 6:2, 6:7 (5), 6:4; Ostapenko - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Sevastova - Kostyuk 6:1, 6:7 (6), 6:4; BAD HOMBURG WTA 250: Azarenka - Hatouka 7:5, 6:0; Blinkova/Rus - Piter/Van der Hoek 6:2, 6:0; MAJORKA ATP 250: Ruud - Sandgren 6:3, 6:4; Medvedev - Moutet 6:4, 6:2; Querrey - Carballes Baena 5:7, 6:4, 7:6 (3); EASTBOURNE ATP 250: Gerasimov - Tsonga 6:3, 6:4; Popyrin - Gombos 4:6, 6:4, 6:1; Millman - Clarke 6:3, 6:2.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski – złoty AZS Poznań

przez maka

W Bydgoszczy rozgrywane były halowe drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Zmagania odbywały się na kortach Klubu Sportowego Centrum przy ul. Nowotoruńskiej 8 w Bydgoszczy.

W turnieju pań złoto zdobyły Barbara Sobaszkiewicz i Sylwia Zagórska (AZS Poznań). Wśród panów zwyciężyli Andriej Kapaś i Piotr Gadomski (AZS Poznań).

W turnieju pań na starcie pojawiły się tylko cztery zespoły: AZS Poznań (Barbara Sobaszkiewicz, Sylwia Zagórska), Centrum Bydgoszcz (Dorota Markowska, Julia Siwert), UKS Tenis Drwęcki Ostróda (Sylwia Kocięcka, Katarzyna Witos) i ZTT Złotoryja (Madlena Kurasz, Zuzanna Stelmaszak).

PÓŁFINAŁY

AZS Poznań – Centrum Bydgoszcz 2:1 (Zagórska – Siwert 6:1, 6:1; Sobaszkiewicz – Markowska 6:1, 6:0, Sobaszkiewicz/Zagórska – Markowska/Siwert 0:6, 0:6).

ZTT Złotoryja – UKS Tenis Drwęcki Ostróda 2:1 (Stelmaszak – Witos 6:3, 6:2; Kurasz – Kocięcka 7:6 (4), 6:2; Kurasz/Stelmaszak – Kocięcka/Witos 0:6, 0:6).

O TRZECIE MIEJSCE

Centrum – UKS Tenis Drwęcki 2:1 (Siwert – Witos 7:5, 6:1; Markowska – Kocięcka 6:4, 6:4; Markowska/Siwert – Kocięcka/Witos 0:6, 0:6).

O PIERWSZE MIEJSCE

AZS Poznań – ZTT Złotoryja 3:0 (Zagórska – Stelmaszak 6:1, 6:0; Sobaszkiewicz – Kurasz 6:2, 6:0; Sobaszkiewicz/Zagórska – Kurasz/Stelmaszak 6:0, 6:0).


W zawodach panów walczyło siedem ekip: AZS Poznań (Andriej Kapaś, Piotr Gadomski), KKT Wrocław (Marek Pokrywka, Wojciech Szóstak), Legia Warszawa (Wojciech Lutkowski, Piotr Lutkowski, Krzysztof Bartosiewicz), Carbo-Koks Górnik Bytom (Mateusz Kowalczyk, Mateusz Szmigiel), Centrum Bydgoszcz (Mikołaj Szmyrgała, Adam Majchrowicz, Pascal Kłos), SKT Sopot (Paweł Ciaś, Maciej Jabłoński) i ZTT Złotoryja (Kacper Mularczyk, Konrad Mularczyk).

ĆWIERĆFINAŁY

AZS Poznań – bye

Legia Warszawa – SKT Sopot 2:1 (W. Lutkowski – Ciaś 7:6 (4), 1:6, 4:6; Bartosiewicz – Jabłoński 6:2, 6:1; Bartosiewicz/W. Lutkowski – Ciaś/Jabłoński 7:6 (5), 6:1).

Centrum Bydgoszcz – ZTT Złotoryja 2:1 (Szmyrgała – Kac. Mularczyk 7:6 (1), 6:3; Majchrowicz – Kon. Mularczyk 3:6, 6:1, 4:6; Majchrowicz/Szmyrgała – Mularczyk/Mularczyk 6:2, 6:2).

Carbo-Koks Górnik Bytom – KKT Wrocław 2:1 (Szmigiel – Pokrywka 6:4, 2:6, 7:6 (5); Kowalczyk – Szóstak 6:2, 6:4; Kowalczyk/Szmigiel – Pokrywka/Szósta 7:6 (5), 6:7 (5), 9:11).

O MIEJSCA 5-7

ZTT Złotoryja – bye

KKT Wrocław – SKT Sopot 2:1 (Pokrywka – Ciaś 6:2, 7:5; Szóstak – Jabłoński 3:6, 2:6; Pokrywka/Szóstak – Ciaś/Jabłoński 6:2, 7:6 (6).

O MIEJSCE 5

ZTT Złotoryja – KKT Wrocław 2:0 (Kac. Mularczyk – Pokrywka 7:6 (5), 7:6 (1); Kon. Mularczyk – Szóstak 6:0, 6:0.

PÓŁFINAŁY

AZS Poznań – Legia 2:1 (Kapaś – W. Lutkowski 6:4, 3:6, 4:6; Gadomski – Bartosiewicz 5:7, 6:4, 6:3; Gadomski/Kapaś – Bartosiewicz/W. Lutkowski 7:6 (3), 7:5.

Carbo-Koks Górnik – Centrum 3:0 (Szmigiel – Szmyrgała 6:4, 2:6, 6:2; Kowalczyk – Majchrowicz 6:1, 6:1; Kowalczyk/Szmigiel – Majchrowicz/Szmyrgała 6:0, 6:0).

O MIEJSCE 3

Centrum – Legia 2:0 (Szmyrgała – Bartosiewicz 6:7 (4), 6:3, 6:2; Majchrowicz – P. Lutkowski 6:2, 6:2.

O MIEJSCE 1

AZS Poznań – Carbo-Koks Górnik 2:1 (Kapaś – Szmigiel 6:4, 6:4; Gadomski – Kowalczyk 7:6 (6), 2:6, 3:6; Gadomski/Kapaś – Kowalczyk/Szmigiel 6:7 (4), 7:6 (6), 10:3.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności