Polski Tenis

WYNIKI

LYON WTA 250: Noskova - Muguruza 6:1, 6:4; Niemeier - Danilovic 7:5, 2:6, 6:3; Martic - Mladenovic 3:6, 6:3, 7:5; Osorio - Cornet 6:4, 4:6, 6:1; Potapova - Bassols Ribera 4:6, 6:1, 6:2; Zanevska - Galfi 6:1, 7:6 (3); Sherif - Konjuh 6:2, 3:2 i krecz Any; HUA HIN WTA 250: Zidansek - Sharma 6:2, 6:3; Lin Zhu - Xiyu Wang 4:6, 6:3, 6:0; Tsurenko - Bonaventure 6:3, 4:6, 6:4; Jang - Boulter 6:3, 4:6, 6:3; Xinyu Wang - Zugeer 6:2, 6:2; Bjorklund - Tararudee 6:2, 6:4; CALI WTA 125: Bolsova - Kawa 7:6 (1), 7:5; Ormaechea - Falkowska 5:7, 6:0, 6:1; N. Brancaccio - Riera 7:5, 6:3; Pigossi - Ce 6:1, 6:1; Serban - Gleason 5:7, 6:1, 7:6 (4); Contreras Gomez - Partaud 6:1, 1:6, 6:1.

Halowe mistrzostwa Polski krasnalek

W Puszczykowie odbyły się halowe mistrzostwa krasnalek (do lat 10).

W zawodach rozgrywanych w Akademii Tenisowej Angelique Kerber najwyżej rozstawione zostały Julia Kiwior (KKT Kraków) i Malwina Rowińska (Legia Warszawa).

Z trójką grała Daria Górska (Tczew), z czwórką Leticia Matuszewski (Budowlanki Olsztyn), a z piątką Kamila Popławska (Okula Białystok).

W finale Rowińska wygrała z Kiwior. Malwina w całym turnieju nie straciła nawet seta.

WYNIKI

Pierwsza runda: (1) Kiwior – bye; Caruk – Makaro 2:6, 6:2, 10:8; Jankowska – Skoliniec 6:7, 6:3, 11:9; (13) Sadlik – bye; (10) Orlińska – bye; Pieczyńska – Czyż 6:2, 6:1; Żeromska – Helińska 2:6, 6:4, 10:8; (8) Ewald – bye; (4) Matuszewski – bye; Ciesielczyk – bye; Majewska – Piechowicz 6:4, 6:0; (14) Lemańska – bye; (11) Dąbrowska – bye; Zaklukiewicz – bye; Straszewski – Ostrowska 4:6, 6:2, 10:6; (7) Janecka – bye; (6) Witkowska – bye; Kluczyńska – Podhajecka 6:2, 2:6, 11:9; Piotrowska – Węsierska 6:2, 6:1; (9) Twarowska – bye; (15) Rogala – bye; Gniewkowska – bye; Pawlikowska – Szymańska 6:0, 6:1; (3) Górska – bye; (5) Popławska – bye; Głowacka – bye; Kisiel – Sobolak 6:2, 6:2; (12) Paluch – bye; Kosowska – Klose 6:0, 6:0; Kluska – Gonciarz 6:4, 6:1; Borowska – Strzelecka 6:2, 6:1; (2) Rowińska – bye.

Druga runda: Kiwior – Caruk 6:3, 6:0; Sadlik – Jankowska 6:7, 6:4, 10:5; Orlińska – Pieczyńska 6:3, 6:2; Ewald – Żeromska 6:0, 6:0; Matuszewski – Ciesielczyk 7:5, 6:1; Majewska – Lemańska 6:2, 6:2; Dąbrowska – Zaklukiewicz 6:3, 6:2; Straszewski – Janecka 6:4, 6:1; Witkowska – Kuczyńska 6:2, 7:5; Twarowska – Piotrowska 6:0, 6:2; Rogala – Gniewkowska 6:1, 6:0; Górska – Pawlikowska 6:0, 6:1; Popławska – Głowacka 6:0, 6:0; Kisiel – Paluch 7:5, 6:4; Kosowska – Kluska 6:0, 6:1; Rowińska – Borowska 6:2, 6:2.

Trzecia runda: Kiwior – Sadlik 6:1, 6:0; Ewald – Orlińska 7:5, 6:2; Matuszewski – Majewska 6:1, 5:7, 10:8; Dąbrowska – Straszewski 6:2, 7:6; Twarowska – Witkowska 6:2, 6:2; Górska – Rogala 6:2, 6:1; Popławska – Kisiel 6:0, 6:1; Rowińska – Kosowska 6:4, 6:0.

Ćwierćfinały: Kiwior – Ewald 6:3, 6:2; Matuszewski – Dąbrowska 6:1, 6:2; Górska – Twarowska 6:0, 6:1; Rowińska – Popławska 6:4, 6:0.

Półfinały: Kiwior – Matuszewski 6:2, 6:1; Rowińska – Górska 6:2, 7:5.

Finał: Rowińska – Kiwior 6:3, 6:2.

Kategoria: